کد خبر: ۷۰۳۹۹۳۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۳
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس:

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس گفت: اینکه برخی از طرح‌های گردشگری در مناطق مختلف استان می‌تواند به توسعه گردشگری استان کمک کند لذا باید جنبه تشویقی داشته باشند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سهراب شرفی در جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و ورزش اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه برخی از طرح‌های گردشگری در مناطق مختلف استان می‌تواند به توسعه گردشگری استان کمک کند لذا باید جنبه تشویقی داشته باشند، اظهار داشت: معتقدیم حرکت به سمت ایده‌های نو سبب می‌شود مسئولان مربوطه با نگرش جدید مطالبات را پیگیری کنند.

او افزود: فعالیت ما در کمیسیون گردشگری این اتاق باید منجر به رونق، تحرک و جهش در بخش گردشگری استان شود و با این نگاه، کاربردی شکوفایی بخش گردشگری فارس را با جدیت دنبال می‌کنیم.

شرفی ادامه داد: معضلات در استان فارس به ویژه در بخش گردشگری هویدا و مشهود است و دیگر زمان نشستن در جلسات و بازگو کردن مشکلات گذشته و تنها با اقدام عملی می‌توان حرکت موثر و مفید ایجاد کرد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه در کمیسیون گردشگری اتاق به دنبال ارائه راهکار عملی برای کاهش معضلات و تسهیل شرایط اقتصادی استان هستیم، اظهارداشت: عملکرد این کمیسیون باید برای همگان محسوس باشد، زیرا بر این باوریم اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان باید بتواند نقش محوری خود را در بخش گردشگری استان به خوبی ایفا کند.

شرفی با بیان اینکه بهره‌گیری از خرد جمعی رویکرد فعالیت‌های ما در بخش گردشگری استان است، خاطرنشان کرد: برای توسعه استان و ایجاد رونق اقتصادی باید تعامل بین بخش خصوصی و دولتی ایجاد شود و هر بخش وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس افزود: اولویت ما کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی است که برگرفته از عدم‌اشتغال و بیکاری است، لذا وظیفه ما کاهش مشکلات و بهبود شرایط برای فعالیت اقتصادی در حوزه گردشگری است.

شرفی با بیان اینکه باید مطالبات و نیاز‌ها را شناسایی و در راستای عملیاتی کردن آن‌ها راهکار ارائه و گام برداشت، تصریح کرد: کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی فارس باید عملکرد شفاف و کاربردی داشته باشد و بتواند از عملکرد خود دفاع کند و در خصوص اقدامات بخش گردشگری استان هرگونه کم‌کاری بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی را به رسانه‌ها اعلام می‌کنیم.

سولماز دهقانی رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت فضای مجازی در زمینه ارائه اطلاعات به گردشگر، گفت: عملکرد فضای مجازی در حوزه گردشگری استان ضعیف است که این یک نقص محسوب می‌شود.

او بیان کرد: یکی از دلایل وضعیت نامناسب توریسم سلامت را عدم کارایی ساختار برخی کمیته‌ها در استان دانسته‌اند.

دهقانی با انتقاد از عدم اجرایی شدن طرح سایت گردشگری سلامت توسط علوم پزشکی پیشنهاد کرد، کمیسیون گردشگری اتاق به عنوان بخش خصوصی متولی این طرح باشد و در این خصوص از علوم پزشکی درخواست شود اطلاعات بارگزاری شده جهت استفاده بیماران و گردشگران در اختیار کمیسیون قرار دهد.

زارعی سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در شیراز نیز در این جلسه با بیان اینکه این نمایندگی به عنوان تسهیل‌کننده و ارتباط‌دهنده دنیای خارج آماده همکاری در جهت توسعه گردشگری استان است، اظهار داشت: نبود لیست مشخص سرمایه‌گذارن جهت مشارکت در پروژه‌های گردشگری یکی از معضلات این بخش در استان است.
انتهای پیام/م

طرح‌های گردشگری می تواند به توسعه گردشگری استان کمک کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر