کد خبر: ۷۰۴۱۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد؛

سرقینی گفت: ارزش تولیدات مواد معدنی و زنجیره تولید سال گذشته حدود ۲۱ میلیارد دلار بوده است، که البته درآمد‌های معادن کوچک بسیار قابل توجه است.

۲۱ میلیار دلار ارزش تولیدات مواد معدنی و زنجیره‌ای در سال گذشتهبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شاتا، جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی معاونان صنایع مسئولان ستاد تسهیل گفت: امروز شرایط بین المللی به نفع صنعت و معدن تمام شده است و ما شرایط رو به رشدی را شاهد بوده ایم. صادرات و مواد اولیه ما در حوزه معدن در این شرایط افزایش یافته است.

او با اشاره به اینکه سامانه بهین یاب به عنوان ملاک عمل ما قرار گرفته است و از زمانی که این سامانه ملاک بوده است بسیاری از مشکلات ما کم شده است گفت: از این پس تنها واحد‌های عضو بهین‌یاب، اجازه خرید شمش را دارند و ۱۴ شرکت تاکنون در بهین یاب ثبت نام کرده اند.


بیشتر بخوانید:برگزاری جلسه مجلس با رییس بانک مرکزی پیرامون بررسی پرونده رمز ارز‌ها


سرقینی افزود: بهین یاب در تنظیم بازار به ما کمک کرده است و فلزات در این امر پیشرو بوده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کاهش قیمت در بعضی از فلزات گفت: امروز شاهد تعادل قیمت‌ها در بستر بورس کالا هستیم؛ و کالایی همچون الکترود گرافیکی ۴۰ درصد کاهش قیمت داشته است.

او در بخش دیگری از صحبت هایش به همکاری میان صنایع معدنی و صنایع تولیدی اشاره کرد و گفت: بسیاری از تعرفه‌ها در حوزه معدن و صنایع مشترک است و نیاز‌مند همکاری دو جانبه است و استان‌ها باید این مقوله را در نظر داشته باشند.

این مقام مسئول از ارسال ۳ هزار و ۱۷ تعرفه مورد تایید معاونت معدنی، به استان‌ها خبرداد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه ارزش تولیدات مواد معدنی و زنجیره تولید آن، پارسال حدود ۲۱ میلیارد دلار بوده است، تصریح کرد: البته درآمد‌های معادن کوچک بسیار قابل توجه است و نباید فکر کنیم، چون اسمشان کوچک است، درآمد ناچیزی دارند.

سرقینی با یادآوری اینکه بررسی آمار تولیدات سه ماه اول امسال در حوزه معدن و صنایع معدنی حاکی از رشد تولیدات در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است، اظهار کرد: همه ما به این موضوع اذعان داریم که در حال حاضر شرایط پیچیده‌ای را پشت سر می‌گذاریم، اما آنچه که از اهمیت زیادی برخوردار است، آرامش نسبی در جامعه است که به واسطه نزدیکی دولت و بخش خصوصی حاصل شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه همه باید کمک کنیم تا معادن به چرخه فعالیت بازگشته و اقتصاد از وجود این عرصه بهره‌مند شده و کم نیاورد، بیان کرد: خوشبختانه معدن و صنایع معدنی جزو حوزه‌هایی است که در آن ظرفیت‌سازی‌های خوبی اتفاق افتاده و این موضوع را می‌توان از ارزآوری ۲۰ میلیارد دلاری که در سال گذشته محقق شد، دید.

او در بخش دیگری از صحبت هایش به فعال نبودن معاونت معدنی به صورت مجزا در استان‌ها اشاره کرد و گفت: ما پیگیر جدا سازی فعالیت معاونت امور معدنی با دیگر معاونت‌ها هستیم، ولی تاکنون میسر نشده است و تاکنون سازمان استخدامی مجوز انجام آن را به ما نداده است.

این مقام مسئول به استعلام قبل از مزایده در واگذاری امور معادنی اشاره کرد و گفت: برای کمتر شدن مشکلات، استعلام درخواست کننده از دستگاه‌های مرتبط انجام شود تا تا روال قانونی پس از برگزاری مزایده به سرعت انجام شود.

انتهای پیام/

کاهش ۴۰ درصدی قیمت کالا‌های الکترود گرافیکی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر