کد خبر: ۷۰۴۹۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
کد خبر : ۷۰۴۹۴۹۳
به ایران حمله نکنید؛ تمام نقاط اسرائیل را با خاک یکسان می‌کنند؛

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + فیلم و تصاویر

یکی از مقامات نظامی رژیم صهیونیستی به نخست وزیر و وزیر جنگ اسرائیل توصیه کرده که از حمله به ایران اجتناب کنند. 

به گزارش خبرنگار  حوزه دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، روز چهارم مرداد ماه بود که سی‌ان‌ان به نقل از منابعی در وزارت دفاع آمریکا مدعی شد ایران یک موشک بالستیک با برد ۱۰۰۰ کیلومتر آزمایش کرده است. کاخ سفید نیز در واکنش به این خبر اعلام کرد: از آزمایش یک موشک از سوی ایران آگاه هستیم؛ این موشک از نوع شهاب ۳ با برد بیش از هزار کیلومتر بوده، اما آزمایش آن خطری برای کشتی‌رانی یا پایگاه‌های آمریکا در منطقه ایجاد نکرده است.

 آمادگی نظامی از جمله مهم‌ترین وسیله و ابزار برای ایجاد امنیت است.  در واقع رابطه جدی میان پیشرفت و آمادگی نظامی و امنیت در این خصوص برقرار است. اقتدار در اینجا مساوی بوده با امنیت. ضعف در نیروی نظامی حتی ممکن است همسایگان شما را وادار به حمله کند و از این لحاظ به طور کل از دوست و دشمن در امان نخواهیم بود.

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + تصاویر

یکی از مواردی که پیشرفت آن را به طور محسوس و گسترده در حوزه نظامی کشورمان شاهد هستیم، ساخت انواع موشک‌های پیشرفته است. پیشرفت موشکی کشورمان سبب شده که برخی از کشور‌های غربی همواره در یک موضع دخالت آمیز سعی کنند که ایران اسلامی را در این حوزه زمین گیر کنند و از پیشرفت‌های دیگر باز دارند. بر این اساس حتی برجام‌های بعدی را برخی در حوزه موشکی پیش بینی کرده بودند و توقف حوزه موشکی بعد از حوزه هسته‌ای در دستور کار کشور‌های غربی علیه کشورمان بود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز تحریم‌های خصمانه علیه ایران ارتقای توانمندی ایران در حوزه نیروی هوایی کشور را شاهد بوده ایم، به گونه‌ای که در این دوران ساخت اولین موشک سوخت جامد در دستور کار قرار گرفت. جالب اینجاست که این پیشرفت‌ها در سایه تحریم‌ها ایجاد شد و توانایی و توانمندی نخبگان ایرانی را به رخ جهانیان کشید.

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + تصاویر

خانواده «شهاب» را باید پرآوازه‌ترین نسل موشک‌های ایرانی تباری دانست که از ابتدا تا انتهای آن به دست جوانان همین مملکت بنا شده است.موشک‌هایی که در سه رِنج به تولید انبوه رسیده‌اند؛ شهاب ۱ و ۲ با برد‌های ۳۰۰ و ۵۰۰ کیلومتر الگوبرداری شده از موشک اسکاد B و موشک شهاب ۳ با برد ۱۱۵۰ کیلومتر الگوبرداری شده از موشک اسکاد C.

زمانی که موشک جواب موشک ؛ تنها خواسته مردم ایران بود

اواسط سال ۱۳۶۰ بود که ایران با موشک باران‌های شدید شهر‌های مختلف کشورمان توسط رژیم بعث عراق دست و پنجه نرم می کرد و امکان زیادی هم برای پاسخ دادن به این تجاوز آشکار نداشت. در آن روزها تنها خواسته مردم مقابله با موشک باران های رژیم بعث بود و تنها شعارشان در یک جمله خلاصه می‌شد ؛ موشک جواب موشک.

اما مشکلی که در این میان به چشم می‌خورد این بود که هیچ کدام از کشور‌های جهان حاضر به فروش سلاح به ایران نبودند به جز یک کشور که همواره  پای ثابت کمک به کشورمان بود و هرگز ایران را در شرایط دشوار جنگ تنها نگذاشت و این متحد دیرین کشوری نبود به جز سوریه.

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + تصاویر

پس از اتمام جنگ تیم موشکی کشورمان که به خوبی امتحان خود را در زمینه ساخت و آزمایش موشک‌های جدید پس داده بود در صدد ایده ای تازه برآمد ؛ یعنی ساخت موشکی بالستیک و دوربرد. اما ایرانِ دوران جنگ تنها تعداد اندکی موشک بالستیک «اسکاد بی» با بردی حدود ۳۰۰ کیلومتر داشت و این، کار را برای حسن طهرانی مقدم فرمانده یگان موشکی سپاه پاسداران کمی سخت می‌کرد چرا که هیچ الگویی غیر از یک موشک ساخت شوروی پیش رو نداشت.

اما با این وجود، او و تیم زبده و جوانش که حالا دیگر با گذشت بیش از ۵ سال متخصص موشکی شده بودند، نا امید نشده و کار را آغاز می‌کنند تا در ابتدا جای خالی ذخایر موشک‌های اسکاد بی را پر کنند و بعد هم با تولید موشک میان برد و بالستیک، در جهت تحقق آرزویی بزرگ گام بردارند. هدف تیم موشکی آن روز ایران، دستیابی به بردی بود که به وسیله آن بتواند مرکز شهر‌های مختلف اسرائیلی را هدف قرار داد و این کاری بس بزرگ، اما شدنی بود.

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + تصاویر

کار از همان اوایل دهه ۷۰ آغاز شد و تیم موشکی سپاه توانست موشک شهاب ۱ و شهاب ۲ را با الگوگیری از موشک‌های بالستیک اسکاد بی، ولی با بردی بیشتر بسازد. این خبر در آن دوران بسیار سر و صدا کرد، اما هنوز کار اصلی باقی مانده بود و حسن طهرانی مقدم و تیمش نتوانسته بودند به برد هدف یعنی بیش از ۱۱۵۰ کیلومتر دست یابند.

موشک‌های بالستیک شهاب ۱ و شهاب ۲ که با الگوگیری از موشک بالستیک «اسکاد بی» ساخته شده بود، به ترتیب حدود ۳۰۰ و ۵۰۰ کیلومتر برد داشتند، اما در اواخر دهه ۷۰ و بعد از نزدیک به یک دهه تلاش و کوشش در صنعت ساخت و تولید موشک و راکت، نخستین نمونه از موشک بالستیک میان برد شهاب ۳ با بردی حدود ۱۱۵۰ کیلومتر در سال ۱۳۷۷ رونمایی و با موفیقت تست شد.

جمهوری اسلامی در دهه ۸۰ به موشک‌های بالستیک دور برد با برد ۲۰۰۰ کیلومتر دست یافت که شامال موشک‌های "سجیل، قدر، شهاب ب-۳" است، اما این موشک‌ها درابتدای تولید از دقت کافی برخوردار نبودند. ایران بعد از اینکه موشک‌های دور برد طراحی کرد، برنامه خود را جهت دقت‌افزایی موشک‌ها متمرکز کرد.

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + تصاویر

پس از رونمایی از موشک شهاب ۳ و آزمایش آن توسط نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در همان اواخر دهه ۷۰، موجی از رعب و وحشت افکار و اذهان سردمداران رژیم صهیونیستی را فرا گرفت؛ در میانه‌های دهه ۸۰ نیز پس از آنکه صهیونیست‌ها در نبرد ۳۳ روزه توسط حزب الله لبنان زمین گیر شدند، ایران اسلامی را تهدید به حمله موشکی کردند که در همان زمان یکی از مقامات نظامی رژیم صهیونیستی به ایهود اولمرت (نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی) و ایهود باراک (وزیر جنگ این رژیم) توصیه کرد از این کار اجتناب کنند، چراکه ایران با موشک شهاب ۳ خود می‌تواند تمام نقاط اسرائیل از جمله نیروگاه اتمی دیمونا را با خاک یکسان کند.

ساخت موشک‌های بالستیک چنان ترسی به قلب دشمنان انداخته بود که  آنها را به  فکر چاره‌ای برای مقابله انداخت. در همین راستا نیز آنها تصمیم گرفتند که با کمک بیش از ۱۳۰ شرکت و موسسه آمریکایی سامانه دفاعی موشکی (آرو ۲) را با هدف مقابله با بالستیک‌های شهاب ۳ بسازند. این سامانه قرار بود  همزمان با ۳۰ موشک، موشک هدف که همان نمونه موشک شهاب ۳ ایران بود، را رهگیری و منهدم کند. اما امروز با گذشت حدود ۸ سال از اولین تست سامانه بالستیک‌زن آرو ۲، این سامانه همچنان در مقابل موشکی که بر اساس فرضیات موشک بالستیک شهاب ۳ ساخته شده است، ناکام مانده است.

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + تصاویر

شهاب‌های ایرانی

موشک‌های شهاب ۱، شهاب ۲ و شهاب ۳ همگی از قابلیت استفاده از سوخت مایع برخوردار هستند و ماموریت زمین به زمین خود را در برد‌های مختلف از روی لانچر‌های متحرک انجام می‌دهند. شهاب ۳ در این بین با برد حدود ۱۱۵۰ کیلومتری، طول ۱۵ متر (حدود ۴ متر بیشتر از شهاب ۲)، وزن مسلح ۱۵ تنی و وزن سرجنگی ۶۷۰ کیلوگرمی و تک مرحله‌ای، جزو بهترین و البته مشهورترین موشک ­های بالستیک ایران به شمار می‌رود.

مدل اول موشک شهاب ۳ که با نام «شهاب - آ ۳» شناخته می‌شود، بردی برابر ۱۳۰۰ کیلومتر را داراست. مدل بعدی این موشک که با نام «شهاب - ب ۳» شناخته می‌شود از کلاهکی سنگین‌تر بهره می‌گیرد و توانایی هدف قرار دادن اهدافی در ۲۰۰۰ کیلومتری را داراست. نوع آخر این موشک «شهاب - دی ۳» نامیده می‌شود که بردی بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر را داراست و این به معنای پوشش کامل اراضی اشغالی است.

یکی از نمونه‌های ارتقاءیافته و پیشرفته موشک شهاب ۳، «موشک قدر» است؛ موشکی با برد ۲۰۰۰ کیلومتر که با سوخت مایع یک مرحله‌ای عمل می‌کند و در دو نوع F و H تولید شده است. یکی از قابلیت‌های شگفت‌انگیز موشک قدر (نمونه ارتقاء یافته شهاب ۳) بهره گیری از کلاهک بارانی است؛ کلاهکی که این امکان را برای موشک قدر فراهم می‌آورد تا به صورت نامحدود بر متجاوز ببارد و مواضع آن را بمباران کند.

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + تصاویر

پس از تولید انبوه موشک شهاب ۳ که از سامانه هدایت اینرسیایی برخوردار است و اولین موشک بالستیک میان برد ایران محسوب می‌شود، متخصصان موشکی کشور با کار روی ابعاد مختلف فنی این موشک توانستند بُرد و زیرساخت‌های سامانه‌ای آن را ارتقاء دهند. این موشک قابلیت حمل کلاهک‌های مختلف را دارد. در آخرین نمونه، موشک شهاب ۳ به کلاهک‌های بارانی مجهز شده و قادر است اهداف پهن شده در نقاط مختلف را با دقت و توان بالا هدف قرار دهد.

کلاهک بارانی یکی از تفاوت های مهم موشک شهاب

موشک ها اساسا برای این هدف ساخته شده اند که مواد منفجره را به محل هدف برسانند و پس از اصابت، با انفجار حاصله آن را از بین ببرند. این محموله در بخشی از موشک که اصطلاحاً به آن سر جنگی(کلاهک جنگیWarhead-) گفته می شود قرار می گیرد.کلاهک یا سرجنگی بارانی که در موشک بالستیک شهاب ۳ و نمونه پیشرفته آن یعنی موشک قدر به کار گرفته شده، دربردارنده ریز بمب‌های پرتاب شونده به بالا پس از اصابت به هدف است که می‌تواند هدفی قابل تنظیم در محوطه‌ای گسترده را منهدم کند.

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + تصاویر

این گونه از کلاهک‌ها یا سر‌های جنگی موشک، اساساً برای انهدام هدف واحد طراحی نشده بلکه برای آسیب رسانی به محوطه‌ای شامل اهداف پراکنده و پخش شده مورد استفاده قرار می‌گیرند مثلاً یک پادگان نظامی که خودرو‌هایی با زره سبک در آن قرار دارند یا یک فرودگاه که در آن بالگرد‌ها و هواپیما‌ها در توقفگاه‌های روباز یا زیر سایه بانی ساده مستقر هستند و یا یک شناورغول پیکر.

این محموله‌های انفجاری پس از اصابت کلاهک موشک به زمین به سمت بالا پرتاب شده و با قرار گرفتن در قوس نزولی تا فاصله چند ده تا چند صد متری از نقطه اصابت آن را تحت پوشش قرار می‌دهند. این مهمات فرعی البته تا حدودی قابلیت نفوذ نیز دارند و از اینرو برای آسیب زدن به هواگرد‌ها که اساساً از پوشش زرهی برخوردار نیستند، سلاح مفیدی محسوب می‌شود.علاوه بر این کلاهک‌های بارانی می‌توانند حجم انبوهی از ادوات و مواضع پهن شده دشمن را با رهاسازی انبوهی از بمب‌های کوچک، منهدم کرده و آسیب جدی به آن‌ها وارد کنند.

تل‌آویو و حیفا؛ زیر سایه شهاب ایرانی + تصاویر

از سوی دیگر، شهاب ۳ با ارتقاء در برد و عملکرد‌هایی که در سال‌های اخیر داشته است، امروز به راحتی می‌تواند مراکز حیاتی و حساس رژیم صهیونیستی در شهر‌ها و نقاط مختلف سرزمین‌های اشغالی فلسطین را با دقت بالا هدف قرار داده و منهدم کند.

براساس اطلاعات امروز صنایع موشکی ایران به حدی پیشرفت داشته که می‌تواند دورترین نقاط اروپا را نیز هدف قرار دهد و بسیاری از سایت‌های تحلیلی نظامی توان موشکی ایران را جزو ۱۰ کشور اول می‌دانند. موضوعی که نه تنها موجبات ترس غرب را فراهم آورده بلکه باعث شده تا آنها از هرگونه اقدام احمقانه ای بر ضد کشورمان اجتناب کنند. اما این پایان داستان موشکی ایران که خط ابتدایی آن را شهید حسن طهرانی مقدم نوشت نخواهد بود، بلکه شواهد نشان می دهد که شهاب ایرانی همچنان در راه افتخار آفرینی برای ایران گام برمی‌دارد و در حال توسعه یافتن است.

گزارش از فاطمه تورانلو

انتهای پیام/

 

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مرگ بر اسرائیل ملعون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
درود خدا بر تهراني مقدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
سلام.درود.فراوان.بر.روح.بلند.شهدا.همچون.تهرانی.مقدم.حاجی. شهدایی. مدافعلا. حرم
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
درود خدا بر ایرانی باغیرت سپاس از مهندسان ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
مرگ براسرائیل مرگ برصعودی هامرگ برامریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
یه سوال همیشه ذهنمو درگیر کرده که چرا بمب اتم نداریم و نمیسازیم ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
خدا قوت به نیروهای مسلح ایران اسلامی ما بایدموشکهای قاره پیما داشته باشیم تا بتوانیم در صورت نیاز تمام سرزمین ایالات متحده آمریکا را مورد هدف قرار بدهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
درودبرروح شهید تهرانی مقدم پدرموشکی ایران ودرودبرسپاه پاسداران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
سلام. یه نکته مهم. از زاویه نگاه "رده بندی" توان موشکی به 3 نوع تقسیم میشه. 1-قابلیت فنی محض 2-قابلیت عملیاتی آزمایشی-نمایشی 3-قابلیت عملیاتی موثر میدانی. در نوع 1 و 2 کشورهای زیادی با ایران رقابت دارن که در مواردی جلوتر از ایران هستن. اما در مهمترین نوع توان موشکی یعنی نوع 3 ایران در حال حاضر در کنار سه کشور کره شمالی-روسیه-چین رقابت تنگاتنگی برای کسب رتبه اول تا چهارم جهان داره و کشورهای موشکی دیگه منجمله آمریکا با فاصله بسیار زیادی در رتبه های بعدی قرار دارن. نکته مهم
محسن محمودی مهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
ان شاءالله روزی برسد از نظر اقتصاد هم از ما بترسند
حسن مهدور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
با سلام وخسته نباشید به جوانان گمنام که شعار ما می توانیم را به اثبات رساندند انشاالله در تمام زمینه های علمی وصنعتی از جهان سبقت بگیریم سابقه علمی ایران زیاد است وشاهد اقتصاد پویا وزنده وعاری از فساد باشیم احسن به ایرانی وغیرتشان
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
این موشکها یه قسمت کوچیک از قدرت ایرانه ..قدرت ایران خیلی فراتر از ساخت موشکه..یکی از قدرتای ایران داشتن یک رهبر مقتدر و تواناست که میتونه هر دشمنی رو ساقط کنه و از صفحه روزگار حذف کنه..قدر این رهبر رو باید دونست دوستان
علی اکبرتقی پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
بنا به دستورخداوند ونص صریح قرآن،که البته در آرم مقدس سپاه هم نوشته شده " واعدولهم مستطعتم من قوه" میبایست دربرابر دشمنان ازخدابی خبر، نیروهای نظامی خصوصا سپاه پاسداران،تاسرحدامکان تجهیزشوند به حدی که دشمن نتواند حمله ی به این آب وخاک را حتی درخیال خودمتصورشود.والبته این تجهیز شامل بمب اتمی هم میشود.واین حق مردم ایران است.خداوند توفیقتان بدهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
سرفراز باشی ایران من...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
تا کور شود هر ان که نتواند دید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
حالا مگر اسراییل توان حمله به ایران عزیز را هم دارد. فعلا که از ترس موشک های لبنان دارند از اسراییل فرار میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ایکاش‌بقه‌زیر‌ساختها‌هم‌همین طور‌پیشرفت‌داشتیم‌تا‌ما‌مردم‌عادی‌زیر‌بار‌گرانی‌کمرمان‌تا‌غوذک‌خم‌نمیشد
محسن نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
سلام.به امید پیشرفت روز افزون در صنایع دفاعی،موشکی و...برای شادی روح همه شهدا و شهید سرافراز اسلام شهید طهرانی مقدم،شهید باکری و...صلوات.الهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم.محسن نصیروند.با تشکر***
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
درود بر استاد شهید تهرانی مقدم و شاگردان فراوان ایشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
باید موشک های نسل جدید و رادار گریز بسازیم که هیچ سامانه ضد موشکی نتونه موشک ما رو در آسمان منهدم بکنه
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
دم سپاه پاسداران گرم
ّAa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
حتی اگر مخالف دولت هم باشی به این قدرت افتخار می کنی بزن در رو تمام شد کلاغ پر.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
مرگ بر اسرائیل مرگ بر شاه مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
احسن به افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
احسن به افتخار سپاه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
احسنت داداش نه احسن
سید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
به لطف الهی ؛ ما توانستیم !
عبدالرضا غیایی شاملو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
لااقل الان که تحریم هستیم و داریم سختی ها رو تحمل میکنیم پس تا میتونیم باید موشک بسازیم حتی موشک هایی که قلب واشنگتن رو بتونه هدف قرار بده، خداقوت، یاعلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ما باید بمب اتم هم داشته باشیم و همچنین کلاهک هسته ای با برد بیش از ۱۵۰۰۰کیلومتر که آمریکا رو با خاک یکسان کنیم که دیگه اینقدر پرو بازی درنیاره کی گفته نباید بمب اتم داشته باشیم ؟ چرا خود آمریکا ذخایر بمب هسته ای داره اونوقت ما نداشته باشیم بخدا اگر من مسئولی رده بالا بودم فورا دستور میدادم به شروع ساخت بمب اتم از هیچ کسی هم نترسید هیچ غلطی نمیتونن بکنن فقط جرات تحریم رو دارندجرات حمله ندارند وگرنه تا الان حمله کرده بودند چون خوب میدونند که ایران بسیار قوی است
پاسخ ها
عارف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
با نظر شما موافقم . ما هم باید هم کلاهک داشته باشیم و هم بمب اتم . نه برای استفاده بلکه برای اینکه هم به همه نشان بدیم که توانش و داریم هم کسی جرات نکنه به ما زور بگه
ناشناس
| Canada |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
اگه ایران سلاح هسته ای داشته باشه شاید آمریکا و قلدرها کمتر قلدری کنن .اما با داشتن سلاح هسته ای ممکنه فردا آمریکا و رژیم صهیونیستی، آلسعود رو به سلاح هسته ای مسلح کنن و یک مسابقه تسلیحاتی هسته ای در منطقه شروع بشه که بعداً خدای نکرده یه روز بیوفته دست داعش. بهرحال ایران باید تکنولوژی و توان ساختش رو در کوتاه مدت داشته باشه. اما حقیقت اینجاست که استفاده از سلاح هسته ای به نفع هیچکس نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
نه فقط امریکا بلکه داخل همین خاورمیانه چندین کشور مثل پاکستان هند اسراییل بمب اتمی دارن حتی خود روسیه همسایه شمالی ایران بمب اتم داره و برخی منابع میگن عربستان غیر رسمی از اسراییل و پاکستان بمب خریده..
جیر جیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
چرا دریایه خزر تو نقشه نیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
نکنه گربه خوردش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
باید روی سرعت موشکها کار کنیم که هیچ سیستم دفاعی نتونه اونها رو منهدم کنه
غلامرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
اینا کمه دشمن خیلی پروست اتم وموشک های قاره پیمای۱۶۰۰۰کیلومتر تا حساب دست شون بیاد ماکه تحریم هستیم چرا باید ایناروه برای خودمون حرام کنیم باید داشته باشیم اگه اونا دارند ماهم داشته باشیم من نمی دونم چرا دروست نمی کنند توانایشو دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
خدا قوت دلاور مردان ایران زمین دمتان گرم پاینده باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
درود بر مردان خدا .درود بر غیرتتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
این همونی نیست که اهداف مستحکم رو میزنه؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ننگ براسرائیل جنایتکار و کودک کش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
با موشک اسرائیل را بزنید و محو شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
کاش چند نفر از این طهرانی مقدم ها هم در قسمت خودروسازی و رونق تولید و معیشت مردم پیدا می‌شد.
اشكان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
اميدوارم بزودي تا قلب پير اسنعمار برسه.اون روز همه فتنه ها تمام ميشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
درود بر غیرت و شرف و مردانگی پاسداران انقلاب اسلامی.....
ننگ بر وطن فروشان خائن....
کور شوند دشمنان داخلی و خارجی سپاه پاسداران....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
برای ادامه این راه پر افتخار نباید بگذاریم ثروت در دست عده ای انبار شود که شاهد هستیم با آن کاخ های متعددی در گوشه و کنار کشور ساخته اند و طبق گفته امیرالمومنین علی علیه السلام در نتیجه این کاخ سازی کوخ های متعددی نیز بوجود آمده و باید با تمام توان از نفوذ جاسوسان دشمن به مراکز حیاتی کشور پیشگیری کنیم.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
برای شخم زدن زمین های اشغال شده اوکی می باشد زیرا دراین مکانها صهیونیستی باقی نمی ماند و فلسطینی ها می توانند در این سرزمین ها بذرافشانی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
زنده باد ایران سرافراز
عبدالمجید دلواری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
ای روزگار
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
به امید تولید "موشکهای بالستیک مافوق صوت" تا انشاءالله از کشورهای صاحب نام سازنده در این زمینه عقب نمانیم خداوند روح شهید طهرانی مقدم را شاد کند که امروز نیست تا ببیند که اسرائیل از ترس حزب الله تا چندین کیلومتر از مرزهای لبنان بخاطر تهدید شیخ حسن نصرالله فاصله گرفته و درون خودروهای زرهی مستقر در مرزهایش عروسک و آدمک نشانده و فرودگاه هم مرز خودش با لبنان را به تعطیلی کامل در آورده و همه و همه ی اینها بخاطر موشکهای نقطه زن محور مقاومت که در راس آن حزب الله قرار دارد است ایکاش بود و نابودی کامل اسرائیل را هم میدید......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
لعنت بر اسرائيل کودک کش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
احسن به افتخار افرینان جمهوری اسلامی ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
البته میگن مرگ یک بار شیون هم یکبار.. اشتباه حمله به ایران ( که صد البته بطرز وحشتناکی کل اراضی اشغال شده طوری به آتش کشیده میشود که کل تاریخ جنگهای جهان بخود ندیده ) باعث خلاص شدن همه دنیا ازدست این صهیونیستهاخواهدشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
کاش موشک های ایرانی سریع تر اسرائیل رو محو کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
اسراییل موشک اتمی دارد ما هم برای نابودی آن باید داشته باشیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
دمشون گرم خدا قوت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
احسنت
غ.ن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
باسلام
روح شهیدحسن تهرانی مفدم ویارانش شادباد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
افرین به فرزندان سید علی وبچه های شهید تهرانی مقدم
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر