کد خبر: ۷۰۵۵۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
کد خبر : ۷۰۵۵۴۸۸
جلیلی مطرح کرد؛

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تفاوت‌های مبانی کار رسانه‌ای میان جبهه انقلاب و جبهه دشمن را تشریح کرد.

تفاوت‌های مبانی کار رسانه‌ای میان جبهه انقلاب و جبهه دشمن چیست؟به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌ها گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، آقای سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اخیر خود با دانشجویان شرکت کننده در طرح رسانه‌ای نباء که به همت سازمان بسیج دانشجویی در اردوگاه سیدالشهداء آبعلی برگزار شد، مطالبی را پیرامون ماهیت کار رسانه‌ای و عرصه‌های عملیاتی آن مطرح کرد.

آقای جلیلی در ابتدای سخنانش با اشاره به لزوم تفاوت در اصول کار رسانه‌ای میان انقلابیون و دشمنان خاطرنشان کرد: دشمنان موضوعات حق را می‌پوشانند و برخی موضوعات غلط را به دروغ بیان می‌کنند. آن‌ها از جاذبه‌ها و ابزاری استفاده می‌کنند که شما از آن ابزار استفاده نمی‌کنید. آن‌ها در موارد متعددی مطالب را تحریف می‌کنند، اما شما میگویید نه؛ من تحریف نمیکنم؛ در واقع یک جنگ نابرابر رسانه‌ای شکل می‌گیرد. در چنین رویارویی اصل این است که یک جوان مومن انقلابی و متدین همه این کار‌ها را میکند که حقیقتی را روشن کند و رضای خدا را بدست بیاورد و برای آخرت اندوخته‌ای جمع کند؛ چون معتقد است ابدیتی در پیش است.

او در ادامه افزود: ما نگاهمان به هستی مبتنی بر یک حقیقتی است که معتقدیم بر اساس آن باور‌هایی که داریم و صراحت‌هایی که قرآن کریم دارد این هستی باطل نیست، بلکه هدفمند است؛ هدفمندی‌اش چیست؟ اینکه می‌خواهد به سمت حقیقت سیر کند و کمال انسان، جامعه و هر چیزی که مرتبط با آن می‌شود نظیر اقتصاد، سیاست و فرهنگ در این است که به حقیقت نزدیک بشود. اهمیت کار رسانه در آن است که مخاطب را در عرصه‌های مختلف به حقیقت نزدیک کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر مثالی به توضیح بیشتر این تفاوت پرداخت و گفت: اینکه شهید مدرس می‌گوید سیاست ما عین دیانت ماست این ترجمانی از این آیه شریفه است که قُلْ إِنَّ صَلاتی وَ نُسُکی وَ مَحْیایَ وَ مَماتی لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ. همه این‌ها یک آهنگ دارد؛ نماز و کار‌های من باید یک آهنگ داشته باشد و آن آهنگ این است که شما را به کمال و به حقیقت نزدیک کند. آن موقع کار رسانه‌ای هم در همین راستاست و باید همان آهنگ را داشته باشد. اگر غیر از آن باشد ضرر دارد و مرا از حقیقت دور میکند. قرار نیست الان بروم نماز بخوانم و بعد بیایم در رسانه دروغ بنویسم و یا تهمت بزنم!

او در بخش دیگری از سخنانش رسانه امروز را عرصه مجاهدت و عمل صالح خواند و تصریح کرد: امروز تمام تلاش جبهه مقابل این است که بر اساس همه ابزاری که در اختیار دارد مخاطب خودش را در سطح جهانی از حقیقت دور کند. برای جبهه رسانه‌ای غرب مهم نیست که حقیقت و حتی واقعیت چیست؛ بلکه مهم نحوه روایت است؛ تلاش او این است که روایت‌ها به گونه‌ای انجام شود که خواست، امیال و منافع او محقق شود.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور افزود: جریان رسانه‌ای غربی اصالت را به چگونگی روایت میدهد نه حقیقت؛ آن‌ها روایت صحیح از موضوعی را که به نفعشان نباشد تحمل نمی‌کنند و می‌خواهند دلخوشی‌های بیجا بر دلواپسی‌های صحیح غلبه رسانه‌ای پیدا کند. الکی خوش‌ها با روایت‌های غلط دلخوش می‌شوند.


بیشتر بخوانید: دستور جلسه این هفته مجمع تشخیص مصلحت چیست؟ 


آقای جلیلی با توصیه دانشجویان به انجام عملیات‌های رسانه ای، اظهار داشت: امروز وقتی میگوییم خرمشهر‌هایی در پیش است که باید آزاد بشوند، باید فهمید خرمشهر اشغال شده در عرصه رسانه کجاست؟ این که حقایقی پوشانده بشود؛ این همان خرمشهر اشغال شده عرصه رسانه است.

او افزود: هر میزان این روایت‌های غلط، میدان پیدا کنند تا موضوعات غلط به شکل مثبت روایت گردد و آن روایت نیز غلبه پیدا کند، یعنی یک خرمشهری در عرصه رسانه اشغال شده است و وظیفه کسانی که میخواهند در این عرصه کار انقلابی کنند آنست که این خرمشهر را آزاد کنند. افسران، سربازان و سردارانی نیاز داریم که در این عرصه مجاهدت کنند. این یک جبهه است که هر کس در حد وسع خود باید در آن حضور موثر داشته باشد و نقش ایفاء کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتهای سخنانش تصریح کرد: پس این را باید برای خود تعریف کنید که ما اینجا یک اردوی رسانه‌ای شرکت کردیم تا آماده عملیات شویم. سوال باید این باشد که قرار است بعد از آن چکار کنیم؟ کدام مطلب غلط و روایت‌های نا به‌جا بعنوان مطلب حق جا زده میشود تا آن‌ها را تبیین کنیم؟ کدام مطلب حقی است که داره پوشانده میشود که ما آن را آشکار سازیم؟ ان شاءالله این جلساتی که شما دارید بتواند گامی در این جهت و یک کار موفق در این زمینه باشد و هر یک از شما بتواند جایگاه شایسته خود را در این جبهه پیدا کند ونقش لازم را ایفاء نماید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر