کد خبر: ۷۰۶۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رضیان گفت:بحث خام فروشی در جلسات مجلس مطرح و مورد اعتراض قرار گرفته؛ به طوری که باید جلوی صادرات مواد خام گرفته شود.

تاکید رهبری از جلوگیری صادرات مواد خام/خام‌فروشی برای کشور دارای حائز اهمیت استعبدالله رضیان  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر روی صادرات سنگ آهن  گفت: متاسفانه بحث خام فروشی در جلسات مجلس شورای اسلامی مطرح و مورد اعتراض قرار گرفت و هر طور که شده باید جلوی صادرات مواد خام گرفته شود.

او ادامه داد:  باید تلاش کنیم در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، برای جلوگیری از خام‌فروشی درمعادن سنگ آهن وسایر معدن‌ها مانند، نفت و گاز گام برداشته و حرکت کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در واقع ما باید با افزایش  قیمت، سنگ آهن نیاز داخلی را تامین کنیم؛ به طوری که بتوانیم صادرات هم داشته باشیم تا در تولید داخل خللی ایجاد نشود؛  چون بحث خام‌فروشی برای کشوری که همه منابع مورد نیاز صنایع را داراست، حائز اهمیت است.


بیشتربخوانید:عرضه 113 هزار تن گندله سنگ آهن، فولاد و سیمان


رضیان در ادامه با اشاره به کاهش مواد اولیه سنگ آهن  اصفهان اشاره کرد و گفت: هم اکنون با کاهش مواد اولیه ورودی به ذوب‌آهن اصفهان، این واحد با ۶۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کند و اگر مواد اولیه تامین شود، با شرایط بهتری می‌توانیم به تولید ادامه دهیم، این در حالی است  که تنها مشکل این شرکت، نبود سنگ‌آهن مورد نیاز است.

او جلوگیری از خام فروشی را به‌عنوان یکی از دغدغه‌های جدی مجلس عنوان کرد و افزود: در جلسات متعددی که با وزرای مختلف که هرکدام به‌نوعی با بخش معدن ارتباط دارند این مهم مورد بحث قرارگرفته است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر