کد خبر: ۷۰۶۵۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
امام جمعه موقت مشهد:

امام جمعه موقت مشهد گفت: اولین پیام عاشورا پاسخ ندادن به خواسته‌های دشمن است، طوری که در برابر دشمن، ایستادگی نماید حتی اگر دشمن ما را قطعه قطعه کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان‎های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام محمد باقر فرزانه امام جمعه موقت مشهد  در ویژه برنامه روز عاشورا در موقوفه عبدالله رضوی شاندیز، گفت: واقعه عاشورا میدان نمایش اسلام حقیقی و اصیل است و به ما درس ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن آموخت.

او ادامه داد: حضرت امام حسین (ع) کشتی نجات و چراغ راه بشریت است.

امام جمعه موقت مشهد گفت: مصائب عاشورا بسیار سخت و سنگین است با این حال حضرت امام حسین (ع) در برابر همه این مصیبت‌ها ایستادگی کرده و به ما درس مقاومت و فداکاری دادند.

حجت الاسلام فرزانه افزود: عاشورا اسلام را در زیباترین شکل آن نشان داد لذا اگر بخواهیم ایمان، اخلاق و احکام اسلامی را به معنای واقعی بیاموزیم باید به عاشورا نگاه کنیم. 

او تصریح کرد: مقاومت و صبر اسلامی در عاشورا متجلی است و برترین احکام، امر به معروف و نهی از منکر است که حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورا برای تحقق آن همه چیز خود را فدا کرد.

امام جمعه موقت مشهد گفت: ملت انقلابی و شهید داده و ضد ظلم ایران همه چیز خود را از عاشورا دارد و اولین پیام عاشورا به ملت ایران این است که به هیچ خواسته‌ای از خواسته‌های دشمن پاسخ مثبت ندهند، با دشمن مذاکره نکنند و روز به روز خشم خود را نسبت به دشمن بیشتر نمایند.

حجت الاسلام فرزانه افزود: دومین پیام عاشورا این است که ملت ایران در مقابل دشمن سلطه طلب، تسلیم نشود و فرار نکند بلکه محکم ایستادگی نماید حتی اگر دشمن او را قطعه قطعه کند.

او ادامه داد: سومین پیام عاشورا این است، جامعه‌ای که ظالم در آن حاکم است و به حق عمل نمی‌شود، جای زندگی انسان نیست، در چنین جامعه‌ای باید اشتیاق مومن برای شهادت بسیار باشد و مرگ با شرافت، در این جامعه را افتخار بداند.

امام جمعه موقت مشهد گفت: چهارمین پیام عاشورا این است که اگر دشمن انسان را بر سر دوراهی کشته شدن یا اسارت و ذلیل شدن قرار داد، باید راه شهادت را انتخاب کرد.

حجت الاسلام فرزانه افزود: پنجمین پیام عاشورا این است که در دفاع از دین باید بصیرت داشت و دشمن شناس بود و ششمین پیام نیز این است که جبهه باطل با همه قدرتی که دارد در برابر حق شکست می‌خورد و حق هرگز در برابر باطل شکست نمی‌خورد.

او تصریح کرد: دیگر پیام‌های عاشورا جدا نشدن از رهبری الهی به هر قیمت و قرار گرفتن همه از کوچک و بزرگ، زن و مرد و پیر و جوان در میدان نبرد حق علیه باطل است.

انتهای پیام//ف.س
 

عاشورا اسلام را در زیباترین شکل آن نشان داد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر