کد خبر: ۷۰۶۸۸۲۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
گزارش/

در تمام کشور‌های دنیا، اشخاص حقیقی و حقوقی برای امرار معاش و عملیاتی شدن اهدافشان از اهرم‌های مختلفی مانند دریافت تسهیلات استفاده می‌کنند.

چگونه وام بگیریم؟ /معرفی تسهیلات بدون ضامنبه گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در تمام کشورهای دنیا، جوامع برای امرار معاش و عملیاتی شدن هر چه سریع تر اهدافشان از کمک ها و اهرم های مختلفی استفاده می کنند. این ابزارها شامل قرض گرفتن از اقوام، استفاده از دسته چک ها و گرفتن تسهیلات مختلف از بانک ها دولتی، خصوصی و موسسات مالی هستند.
 
تامین مالی شرکت ها و افراد می تواند از طریق بورس نیز انجام شود که بر خلاف پیشرفت چشمگیر حضور بورس در کشور، هنوز بیش ترین تامین مالی از طریق سیستم بانکی صورت می گیرد.در این گزارش به انواع تسهیلات و شرایط اخذ آن ها با جدید ترین تغییرات خواهیم پرداخت.

تسهیلات ازدواج

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/2/20/9884872_769.jpg

یکی از مهم‌ترین رسته‌های تسهیلات در ایران، مربوط زوج‌های جوانی است که در ابتدای آغاز زندگی مشترک دولت بر اساس وطیفه شرعی و قانونی خود دستی از آن‌ها گرفته و نسبت به اعطای وام ازدواج به آن‌ها اقدام می‌کند.

طبق آخرین تغییرات وام ازدواج در بودجه بندی سال ۹۸، بانک مرکزی میزان تخصیص منابع مالی بانک‌ها برای این امر را به هر یک از زوجین  ۳۰ میلیون تومان اعلام کرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ازدواج به شرح ذیل است:
ارائه اصل و کپی سند ازدواج
ارائه کپی و اصل صفحات شناسنامه زوجین
ارائه کپی و اصل مدارک شناسایی ضامن‌ها
ارائه کپی و اصل کارت ملی موقت یا دائم زوجین
ارائه اصل و کپی کارت ملی ضامن
ارائه آدرس دقیق محل سکونت زوجین و کد پستی ده رقمی
ارائه کد رهگیری ده رقمی دریافت شده از سایت بعد از ثبت نام
 
اصلی ترین قسمت دریافت تسهیلات ازدواج به تضامین آن باز می گردد که این روند نیز در بودجه امسال با تغییراتی رو به رو شده است که عبارتند از: 

۱.اگر متقاضی اخذ وام ازدواج کارمند رسمی یا پیمانی دولت، نیروی انتظامی و نظامی، موسسات و نهاد‌های عمومی مانند شهرداری، بنیاد، کمیته امداد و هلال احمر باشد، ارائه کردن گواهی تعهد کسر قسط‌ها از سازمان مربوط به همراه فیش حقوق و حکم کارگزینی در صورت کفایت حقوق نام برده نیازی به ضامن نیست.

۲. ضامن می‌تواند یک کارمند رسمی، پیمانی یا بازنشسته دولت، نیرو‌های انتظامی و نظامی، موسسات عمومی مثل شهرداری، کمیته امداد و هلال احمر و بنیاد، کارمند یا کارگر شرکت‌های تولیدی صنعتی فعال و بزرگ با ارائه نمودن آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و... باشد.

۳. یک فرد کاسب دارای پروانه کسب به هنگام اعطای تسهیلات دارای فعالیت اقتصادی باشد.

۴. ضمانت یک فرد دارای حساب جاری فعال و خوش حساب که به تایید و تشخیص پرداخت کننده برسد.

۵. در مورد متقاضیان روستایی ضمانت یک فرد ساکن روستا که صلاحیت و اهلیت وی توسط شورای اسلامی تایید شده است کفایت می‌کند.

تسهیلات مسکن

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/4/29/4861477_470.jpgبعد از وام ازدواج، تسهیلات مسکن یکی از پر اهمیت ترین نوع از اعطای وام به اقشار جامعه است که بانک مسکن به عنوان متولی این موضوع پیشتاز در ارائه انواع وام مسکن به متقاضیان است.

طبق آخرین مصوبات شورای پول اعتبار و سازمان برنامه و بودجه کشور ، سقف وام مسکن سال ۹۸ از محل صندوق قرض الحسنه مسکن به شرح زیر اعلام شده است:

وام مسکن ۹۸ زوج‌های خانه اولی تهرانی معادل ۱۶۰ میلیون تومـان (۸۰ میلیون به ازای هر یک از زوجین)، که با توجه به میانگین قیمت اوراق مسکن ۵۰ هزار تومانی، باید ۳۲۰ برگه تسهیلات وام مسکن ۹۸ به مبلغ ۱۶ میلیون تومان خریداری کنند به این مبلغ (با احتساب۲۰میلیون تومان وام جعاله) دو میلیــون تومان اضافه می‌شود.
بیشتر بخوانید: اعطای تسهیلات ۷۵ میلیون تومانی به متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن/ شرایط طرح ملی مسکن چگونه است؟

در سال‌های گذشته سقف وام مسکن زوج‌های غیر تهرانی در شهر‌های بزرگ و در مراکز استان‌ها معادل ۵۰ و ۸۰ میلیون تومان بود؛ که در سال ۹۸، ۶۰ درصد افزایش یافته و تسهیلات مسکن انفرادی و زوجین بترتیب ۸۰ و ۱۲۰ ملیون تومان در سال ۹۸ اعلام شده است.

سقف وام مسکن در سال  ۹۸ در دیگر شهر‌ها نیز معادل ۶۰ میلیـون تومان بوده که نیازمند خرید اوراق بهادار ۲۰۰ برگه با مبلغ ۱۰ میلیون تومان است. همچنین جهت دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله که همام وام و تسهیلات تعمیرات مسکن است، نیز باید ۲ میلیون تومان پرداخت کنند و برای وام مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی ۱۲ میلیون تومان از سوی زوجین باید پرداخت شود.

مدارک لازم برای دریافت  وام مسکن بدین شرح است:

اصل و تصویر کارت ملی تسهیلات گیرنده (خریدار) و فروشنده
اصل و تصویر تمامی صفحات شناسنامه تسهیلات گیرنده و فروشنده
درصورتی‌که وجود وکالت‌نامه، اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی وکیل وکالت‌نامه وی
ارائه صورتحساب متوسط موجودی و میزان تسهیلات متعلقه
مبایعه‌نامه (قولنامه) مبنی بر قرارداد خرید منزل توسط تسهیلات گیرنده
اصل و تصویر پروانه ساختمان (تخریب و نوسازی)
توضیح: جهت دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی حساب صندوق پس‌انداز مسکن از تاریخ صدور اولین پروانه ساختمان، نباید بیش از ۲۰ سال سپری شده باشد.
اصل و تصویر تمامی صفحات سند مالکیت
توضیح: در واحد‌های نوساز، در صورت آماده نبودن سند مالکیت ارائه صورت‌مجلس تفکیکی به همراه سند مالکیت مادر الزامی است.

رسید مبلغ حق‌الزحمه علی‌الحساب کارمزد ارزیابی
گواهی درآمد متقاضی و یا ضامنین وی
کارت و یا دفترچه حساب
کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت خریدار
پرداخت ۱۰ هزار ریال برای دریافت تمبر مالیاتی

تسهیلات خرید لوازم خانگی

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1396/9/2/7108874_704.jpgقدم بعدی اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی در کشور، تسهیلات خرید لوازم خانگی از جمله ملزومات آشپزخانه، لوازم صوتی و تصویری و ... است که کلید آن از اعطای وام توسط بانک ملی خورده است.

برخلاف سایر وام‌ها این نوع، شرایط متفاوتی را مشمول می شود.این تسهیلات برای افزایش حمایت های جامعه از تولید ملی تنها به خرید اقلام تولید داخل ارائه می شود.

میزان تسهیلات این وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان و به ازای هر ۱۰ میلیون تومان نیازمند یک ضامن است، مهم‌ترین مدارک مورد نیز آن به شرح زیر است:

کپی سند محل سکونت یا اجاره‌نامه
کپی تمام صفحات شناسنامه ضامن و متعهد
کپی کارت ملی ضامن و متعهد (پشت و رو)
گواهی کسر حقوق برای ضامن و متعهد
فیش حقوق و حکم کارگزینی ضامن و متعهد
معرفی‌نامه دانشگاه جهت پرداخت تسهیلات
تقاضای کتبی متعهد
تکمیل فرم‌های بانکی
افتتاح حساب بانکی در شعبه
پیش‌فاکتور خرید کالای ایرانی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال
واریز نقدی مبلغ ۱۰ میلیون ریال به حساب توسط متقاضی بابت پیش‌پرداخت

تسهیلات خرید خودرو

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/6/26/10574118_821.jpgقطع به یقین پس از تسهیلات ازدواج، مسکن و لوازم خانگی یکی از پر اهمیت ترین موارد برای اعطای وام، خرید خودرو است که این روزها نیز به علت افزایش قابل توجه قیمت خودرو می تواند چاره مناسبی برای خرید آسان تر این قلم کالا باشد. رقم این وام از ۱۵ تا ۲۰ تومان در نظر گرفته می شود که بانک ها بر حسب اعتبارات خود آن را به متقاضیان اختصاص می دهند.

 

 

شرایط لازم برای دریافت وام خرید خودرو به شرح ذیل است:

افتتاح حساب پس انداز قرض الحسنه نزد شعبه (اولویت با کسانیکه بیش از یک سال سابقه افتتاح حساب دارند)
مبلغ تسهیلات تا سقف (۰۰۰ ر ۰۰۰ ر ۱۵۰) ریال که بایستی متناسب با درآمد متقاضی باشد.
سن متقاضی حداقل ۱۸ سال تمام باشد.
نوع عقد، فروش اقساطی و مدت بازپرداخت آن حداکثر ۵ سال و به اقساط مساوی ماهیانه (۶۰ قسط) است.
نرخ سود طبق تعرفه بانک در عقود مبادله‌ای است.

محاسبه اقساط ماهیانه و سود تسهیلات و مدارک مورد نیاز
اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه متقاضی و صفحه اول ضامن/ضامنین
اصل و کپی کارت ملی متقاضی و ضامن/ضامنین (کپی متن و ظهر کارت ملی مورد نیاز است)
گواهی اشتغال بکار یا فیش حقوقی متقاضی با ذکر میزان حقوق
معرفی ضامن / ضامنین معتبر و مورد قبول بانک
اصل و کپی فیش حقوقی یا مستندات شغلی ضامن/ضامنین
یک قطعه عکس متقاضی
پیش فاکتور خرید خودرو از یکی از نمایندگی‌های مجاز تولید داخل
سه عدد تمبر مالیاتی (از بانک تهیه شود)
اصل و کپی اسناد مالکیت، کارت و بیمه نامه خودرو (پس از تحویل خودروتوسط نمایندگی)

تسهیلات خودروی فرسوده

بازار اوراقچی‌های خودروقطعا اهمیت تعویض خودروهای فرسوده برای صاحبان آن ها بسیار بالاست به همین منظور سیستم بانکی کشور برای تعویض خودروهای فرسوده نیز تسهیلات ویژه را در نظر گرفته است.

مراحل  مزایا و شرایط ثبت نام به شرح ذیل است:

۱- ثبت نام در سایت نوسازی ناوگان به آدرس nosazi.org  (در حال حاضر صرفا استان تهران و البرز است)
۲- ثبت مشخصات، مخصوصا آدرس و کدپستی جهت ارسال کارت طلائی درب منزل
۳-مدل خودروی شما حتما باید در طرح باشد و صرفا شامل خودروهایی است که در زیر اعلام شده است.

۴- این طرح شامل خودروهای سبک و سنگین است.

مزایای استفاده از طرح کارت طلائی نوسازی
۱- به محض ثبت نام شما در لیست خودروهای جایگزین سال ۹۸ (۲۵ هزار دستگاه) قرار خواهید گرفت و به محض بازگشائی از طرف مراکز با شما تماس گرفته می شود.
۲- ارزش کارت طلایی نوسازی که درب منزل شما تحویل داده می شود به میزان ۷٫۲ درضد ارزش لاشه است.
۳- با ارائه کارت به مراکز ضمن دریافت ارزش لاشه به میزان درصد مشخص شده از ۱۵ درصد تخفیف حمل بهره مند خواهید شد.
۴- تمام خودروهای سواری معاف از عوارض ،مالیات و بیمه هستند و در صورتی که خودروی آنها بیمه باشد مبلغ یا زمان بیمه به مالک عودت داده خواهد شد.
۵-ارزش لاشه خودرو فرسوده در هرسال مشخص شده و به مراکز عضو این طرح اعلام خواهد شد. یعنی اگر شما تصمیم به شرکت در هیچ طرحی نداشته باشید در هر سالی که نسبت به تحویل آن اقدام کنید شامل ارزش لاشه خواهد شد و مبلغ آن را بر اساس ارزش افزوده همان سال دریافت خواهید کرد و این خدمت صرفا به افرادی تعلق می گیرد که نسبت به دریافت کارت اقدام کرده باشند.
این طرح جهت ساماندهی نوسازی خودروهای زیر مدل ۸۵ می باشد وخدمتی است جهت  بهره مندی مالکان از ارزش افزوده لاشه خودرو و اطلاع از زمان و شرایط طرح های جایگزین و ثبت نام در طرح جایگزینی سایپا در سال گذشته

تسهیلات جعاله (تعمیر) مسکن

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/1/20/9716893_128.jpgاین قسمت از اعطای تسهیلات در سیستم بانکی مربوط به تعمیر بخش های مختلفی از منازل فرسوده بوده که عبارتند از تسهیلات جعاله تعمیری و تکمیلی است.

جعاله تعمیر

این وام به ترمیم چاه، سرویس حمام، آشپزخانه و دستشویی، ترمیم یا آسفالت پشت‌بام، کاشی‌کاری، جابه‌جایی درها و پنجره‌ها، لوله‌کشی و سیستم گرمایش و سرمایش، تعمیرات جزئی داخل ساختمان، رنگ و نقاشی، خرید انشعاب آب و برق، لوله‌کشی آب و گاز و ترمیم سیم‌کشی معیوب ساختمان تعلق می‌گیرد.

جعاله تکمیل

این وام همچنین به حیاط سازی، نرده‌کشی، کاشی‌کاری، موزاییک‌کاری، لوله‌کشی گاز و آب، نصب تأسیسات سرمایش و گرمایش، کابینت گذاری، تکمیل زیرزمین، حفر چاه، نصب موکت، پارکت، سرامیک و تغییرات داخلی ساختمان تعلق می‌گیرد.

پشتوانه این نوع تسهیلات تا سقف ده میلیون ریال، سفته معتبر و موردقبول بانک با مدت بازپرداخت ۳۶ ماهه، از ده میلیون ریال تا چهارده میلیون ریال در قبال اخذ وثیقه ملکی ارزنده، بلامعارض و سهل البیع با مدت بازپرداخت حداکثر ۶۰ ماهه است.

مدارک موردنیاز

مدارک احراز هویت
فتوکپی سند مالکیت (هر نوع سندی که مالکیت مشتری را محرز نماید) ملک مورد تعمیر یا تکمیل.
آخرین فیش آب، برق و یا گاز مصرفی جهت تطبیق آدرس متقاضی با محدوده فعالیت شعبه.

تسهیلات مضاربه

تسهیلات این نوع وام در اختیار کسانی که در امر تجارت و بازرگانی هستند قرار می‌گیرد. بانک به‌عنوان مالک، سرمایه نقدی را در اختیار عامل (شخص حقیقی یا حقوقی) قرار می‌دهد. این سرمایه می‌تواند به‌صورت یکجا یا برحسب نیاز به‌تدریج در اختیار استفاده‌کننده از تسهیلات قرار گیرد.

نکته قابل‌ذکر این‌که قرارداد مضاربه مربوط به امور بازرگانی داخلی و خارجی است. با این وصف، بانک‌ها در مورد واردات، مجاز به انعقاد قرارداد مضاربه با بخش خصوصی نیستند. مدت قرارداد مضاربه متناسب با دوره گردش عملیات (فعالیت تجاری) بنگاه، حداکثر شش ماه و منوط به رعایت ضوابط و مقررات قابل تجدید است.

مدارک مورد نیاز:

درخواست متقاضی
پروانه کسب و مجوزهای صنفی معتبر
اصل و تصویر شناسنامه
کپی سند مالکیت یا اجاره‌نامه محل کسب
درخواست متقاضی
تصویر شناسنامه مدیران شرکت
مجوزهای صنفی معتبر
اساسنامه
اظهارنامه مالیاتی
اظهارنامه ثبت شرکت
آگهی تأسیس
آخرین تغییرات شرکت مندرج در روزنامه رسمی
صورت‌های مالی

تسهیلات خرید ماشین‌آلات و تجهیزات یا مواد اولیه

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1397/8/12/8892581_397.jpgاین نوع تسهیلات به علت اینکه امسال با نام رونق تولید نام گذاری شده است بسیار حائز اهمیت است، چراکه تجهیز منابع مالی کارخانجات و واحدهای تولیدی خود گام بزرگی برای تحقق خودکفایی محسوب می شود.

وام خرید مواد اولیه و تجهیزات و ماشین آلات هم شامل حداقل و حداکثری است. مبلغ این نوع وام با توجه به درخواست مشتری و استراتژی صرف منابع تعیین شده و مدارک موردنیاز برای اخذ آن به شرح زیر است:

 

اشخاص حقیقی

برگه تقاضای مشتری حاوی مبلغ و مدت مورد درخواست
مدارک شناسایی مشتری مشتمل بر اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی
اصل و تصویر پروانه کسب یا کارت بازرگانی معتبر
اصل و تصویر اجاره‌نامه محل فعالیت (در صورت استیجاری بودن محل کار) و تصویر سند مالکیت درصورتی‌که محل کار متعلق به متقاضی باشد.
برگه تقاضای مشتری حاوی مبلغ و مدت مورد درخواست
اساسنامه
آگهی تأسیس و تغییرات
تصویر کارت بازرگانی یا مجوز فعالیت
اصل و تصویر اجاره‌نامه محل فعالیت (در صورت استیجاری بودن محل کار) و تصویر سند مالکیت درصورتی‌که محل کار متعلق به متقاضی باشد.
صورت‌های مالی تأییدشده شرکت
مدارک شناسایی مدیران مشتمل بر اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی
مدارک مربوط به وثیقه
تکمیل فرم‌ها و پرسشنامه‌های بانک

گفتنی است در طول سالیان مختلف وام های موقتی نیز نقش خود را ایفا و به پایان رسیده اند، این نوع وام ها به تسهیلات فوری و جبران پذیر گفته می شود که در مواقعی نظیر سیل، زلزله، طوفان، خسارت های باغات ناشی از سرمازدگی و یا حمله آفات به متقاضیان خاصی اعطا می شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۹
در انتظار بررسی: ۱
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام متاسفانه در استان کهگیلویه و بویراحمد فقط ضمانت کارمند رسنی را میپذیرند و لاغیربخاطر همین همهرجوانان دنبال کار دولتی و کارمندی میرن
علی اعاشه جو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
اینجانب تازه ازدواج کرده ام وبا استناد به قوانین مصوب بانک مرکزی که هر کس ازدواج اول او قبل از ۸۰ باشد و وام ازدواج نگرفته باشد به او در صورت ازدواج دوم وام تعلق میگیرد به بانکها مراجعه کردم وبه دلیل نبودن اشنا وبند پ اضهار بی اطلاعی کردند واکثرا فرمودند که سایت یا مصوبات برا خودشان نوشتند وهمچین چیزی نیست ونخواهد بود در صورت امکان در این مورد بخصوص وام نیز اطلاع رسانی فرمایید متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
اقاترخدا به گوش مسولین برسونید این چه وضعشه شیش ماهه درگیر وام ازدواجم هرروز یه چیزی میخوان اقا ما که کارمند ندارم چیکار کنیم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
ممنون که جواب نظرات کاربران رو میدید
مدیر پایگاه وظیفمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
عزض سلام و احترام
ابتدا جا داره تشکر کنم که شما بعنوان یک خبرنگار زحمت پاسخ به سوالات میکشید .لطفا بفرمایید بنده 5 سال درگیر ساخت یک منزل برا خودم هستم-کدوم بانک و به چه صورت میتونم وام ساخت بگیرم .ضمنا هنوز سند نداره فقط پروانه از بنیاد مسکن دارم .ممنونم
مدیر پایگاه سلام وظیمه ماست که به نظرات شما احترام گذاشته و به آن ها رسیدگی کنیم

به همراه پروانه ساخت و ضامن به بانک مسکن مراجعه کنید برخی از وام ساخت مسکن با دریافت سپرده و یک ضامن تا سقف 170 میلیون تومان پرداخت می شود.
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
اگه وام خواستی // تا ابرویت را تو فامیل و
بین همکارانت بخاطر جور کردن ضامن نبرن به بهت نمیدن // بهترین راه همونه که توضیح دادم // ولا غیر // بر محمد و ال محمد هم صلوات
مدیر پایگاه اللهم صلی علی محمد و آل محمد و العجل فرجهم

انشالله که قوانین اصلاح بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام من یک کاسب هستم که هم جواز دارم هم مدرک فنی حرفه ای ادم پر تلاشی هستم از صبح درب مغازه هستم یک سره حتی ظهر هم تعطیل نمی‌کنم تا شب ساعت 10 حتی جمعه هم درب مغازه هستم چرا این همه سختی (چون درآمدم جوابگو خرج زندگیم با سه تا بچه و خانه مستأجری و مغازه مستأجری نیست ولی من با این سختی خیلی خیلی خیلی نیازمند یک پشت کار مالی تا سقف 50میلیون هستم ولی کلی بانک رفتم میگند نمی توانی وام بگیری یعنی تو این کشور 80میلیونی یکی نیست ناجی من باشه ؟من از کسی کمک مالی نمیخوام یکی راهنمای کنه تا بتوان یک وام برای پشت کارم بگیرم شغلم پنچرگیری هست که نیاز 50میلیون وام دارم که لاستیک نو بیارم تا کارم تقویت بشود به یکی نیاز دارم که یاریم کند شریک دار نمیخوام چون مغازه من برای دو نفر نمی صرفه فقط راهنمای کمک کند که وام بگیرم ضامن هم میدم سند روستائی که ارزشش 100میلیون میشه بسم الله
مدیر پایگاه سلام خدا قوت
برای دریافت وام برای احیای کسب و کارتون به اتحادیه و صنف خود مراجعه کنید و ازشون بخواین شما رو به بانک ها معرفی کنند تا از تسهیلات بانک ها برای رونق تولید و احیای کسب و کارهای کوچک معرفی کنند
البته شرایط کمی سخت هست ولی به شما کمک خواهد کرد
مورد دوم هم اینه که به بانک صنعت و معدن مراجعه کنید و برای دریافت وام فوری با اون ها مشورت کنید
وام های توسعه اشتغال عنوان این نوع وام هاست

ماهم تلاش می کنیم تا بیشتر به این موضوع بپردازیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام.اول از همه بابت گزارشی که برای هموطن های خوبم تهیه کردید سپاس گزارم.به نظرم وام گرفتن بسیار کار غلطی و به هیچ عنوان دنبال وام نروید.من خودم می خواستم از بانک رسالت وام بگیرم اول که رفتم سپرده گزاری کنم شرایط وام گرفتن را بسیار اسان برایم توضیح دادند بعد 6 ماه که پولم را در بانک خوابانده بودم برای گرفتن 20 میلیون وام. بانک کلا منکر حرف های که زده بودند شدند و شرایط وام گرفتن را کاملا متفاوت با 6ماه قبل برایم توضیح دادند در صورتی که اگه پولم را سکه یا طلا می خریدم چند برابر شده بود.در هر صورت وام مثل سرطان می مونه تا جایی که میشه سراغ وام نروید
مدیر پایگاه سلام بله اصلی ترین موضوعی که عموم جامعه ازشون مینالن شرایط و زمانبر بودن اخذ وام هستش

توصیه من اینه که اگر میتونید در بورس سرمایه گذاری کنید و اینکه برای دریافت وام های کم دردسر تر در شرکت های بیمه ای هم سرمایه گذاری داشته باشید
بانک ها تقریبا گرفتار یک دور باطلی به اسم بنگاهداری هستند و خودشون هم ازین مورد رنج می برند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام و عرض ادب
وام تعمیر که نوشته اید تو سیستم بانکی ایران ارائه می شود، اصلا بانک ها نمی دن
تو شهر تبریز اگه بانکی سراغ دارین که وام تعمیر می دهند به منم اطلاع بدهید لطفاً
یک ماه تمام بانک ها را گشتم بانک های دولتی اصلاً جواب گو نیستند و بانک های خصوصی هم دنبال سود چند صد درصدی خودشون هستند.
مدیر پایگاه وام تعمیر مسکن تنها مختص به بانک مسکن است و البته بانک های خصوصی هم به آن ورود کرده اند
تمام بانک ها تبریز از جمله مسکن موظف هستند که تسهیلات تعمیر مسکن ارائه کنند در صورت مشاهده از بانکی که ارائه نمی دهد به ما اطلاع بدید شعبه ر و تا رسانه ای کنیم

البته شرایط بودجه بندی های بانکی هم بقدری محدود شده است که خیلی زود اعتباراتشون تموم می شود
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
بنام خداوند جان و خرد :
آیا به آدم بیکار بدبخت بینوا که هشتش گرو نوهش وام می دهند ؟!!! وقتی آه نداره که با ناله سودا کنه وام دادن به همچین انسانی یعنی اینکه نداره اقساط وامشو پرداخت کنه و باید یرود زندان به این انسانهای بینوا باید بانکهای گردن کلفت ثروتمند بلاعوض نیازش را بر طرف کنند کلا وامها و قرض الحسنه ها بدرد کسانی می خورد که درآمدشون خوبه یا شغل استخدامهای رسمی ثابت دارن یا کاسبی آزاد و خوب دارن می خوره در ضمن همه مردم بینوا عضو کمیته امداد امام و بهزیستی نیستند خیلی آدمهای بدبختت بیچاره زیر زیر زیر خط فقر داریم که فقط خداوند جل جلاله آه و نالهای جانسوزشان را می شنود انشاءالله روز قیامت معلوم خواهد شد که چه کسانی حق الناس و حق الله گریبانشان را خواهد گرفت وو نمی توانند از پل سراط عبور کنند و به جهنم سقوط خواهند کرد عدالت اجتماعی و تقسیم ثروت ملی بسیار ضعیف اجرا میشه در برخی موارد اصلا اجرا نمیشه و نداریم شاهدان زنده این گونه موارد بی عدالتی در جامعه حی و حاضرند و خیلیاشونم به رحمت خدا رفتند دق کردند از فقر و نداری بیکاری و درد چکنم چه نکنم و بینوایی و در مظلومیت و خفت و خاری کشیدنهای جبری در جامعه و جلوی همسر و فرزندانشون خجالت کشیدن سرافکندگی کشیدند خواهشمندیم حسابهای بانکی تمامی سرپرستان خانواده ها رو چک و کنترل کنید در طی سال بیمه کار کردشون رو چک کنید در طی سال در اداره بیمه اون وقت متوجه می شوید چقدر انسانهای مظلوم بینوا در جامعه وجود دارند که شما ازشان بی خبرید مسئولانی که خبر ندارند از درد مردم بینوا و بیچاره و مظلوم همان بهتر که هر چه سریعتر بروند استعفا بدهند تا گناهشان نسبت به حق الناس مردم سنگینر از این نشده مردم بینوا و محرومان جامعه و بیکاران و بی درآمدهای جامعه از مسئولان اسلامی قرآنیشا توقع دارند که گره از مشکلاتتشان باز کنند نه گره بی اندازند روی گرههای بدبختیهای زندگیشان. والسلام و صلوات التماس دعا و التماس تفکر .
اَللّهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ الْعافِیَةَ وَ النَّصْرَ وَ اجْعَلْنا مِنْ خَیْرِ اَنْصارِهِ وَ اَعْوانِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدینَ بَیْنَ یَدَیْهِ .
لبیک یا رسول الله ص لبیک یا حسین ع .
saba.shayanfar@gma.com
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
در مورد تسهیلات ازدواج اصلاً اونطور که میگن راحت نیست
بانک ملی ضامن هاش رو با فیش حقوقی و حکم کارگزینی قبول میکنه
اما این در صورتیه که مثلا ضامنت فرهنگی باشه که این امکان برای همه نیست که ضامن فرهنگی جور کنن یا میگن حتما باید حقوقش رو از همین بانک دریافت کنه آخه این چه وضعیه
ما به یکی دو تا از اعضای فامیلمون گفتیم که از کارکنان ارتش بودن قبول کردن که ضامن بشن اما وقتی رفتیم به بانک گفتیم
میگن نیروهای مسلح رو قبول نمیکنن
این چه معنی میده واقعاً؟
الآن دوتا جوون بخوان وام بگیرن از کجا برن فرهنگی یا کسی ک از بانک ملی حقوق بگیره پیدا کنن ⁦⁩⁦
مدیر پایگاه https://www.yjc.ir/fa/news/7024950/%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%DA%86-%D9%88-%D8%AE%D9%85-%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%AA%D8%B3%D9%87%DB%8C%D9%84-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D9%85-%DA%86%D9%87-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%B3%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C

تمام فرمایشات شما درست است و ماهم بارها به این موضوع پرداختیم
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام این رویکرد باشگاه خوبه که به کامنت ها پاسخ داده بشه چون ارتباط دوسویه از اولین اصول چیزی بنامرسانه است و در بحث شیرین وام هم فقط کافی اقازاده باشی که فقط با اشارت ابرویی هزاران میلیارد از پول این مردم بزنی به جیب بری کانادا و ریش این مردمی که این همه شهید دادند بخندی به همین راحتی
مدیر پایگاه خوشحالین که درتعامل هستیم این روزها.....متاسفانه پرونده آقازاده ها بشدت همه ماها رو اذیت میکنه و ماهم داریم تلاش می کنیم که تاثیر گذار باشیم
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
فکر نمی کنم با 20 میلیون وام خرید خودرو
بشه چزی جز موتور سیکلت خرید / درسته ؟
مدیر پایگاه این وام کمک هزینه خرید خودروست...یعنی روی مبلغی که دارید بگزارید و خودرو بخرید!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
من دارم وام ازدواج میگیرم... بانک مرکزی گفته بود یک کارمند ولی بانک گفت دو کارمند و به بانک مرکزی ربطی نداره خودم تشخیص میدم..به زور دوتا جور کردم و 5 شنبه میخام برم امضای نهایی را انجام بدم...تقریبا 5 ماه درگیر این وام بودم
مدیر پایگاه بله متاثریم ازین دوندگی های بسیار بد

بانک ها خیلی هاشون از دستور بانک مرکزی عدول میکند...
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام تشکر ازباشگاه خبرنگاران .دستتون درد نکنه زحمت کشیدید
کاشکی در یک پست جداگانه شرایط و مدارک اعطای وام تریلیاردی به آقا زاده ها و خانم زاده ها رو هم مینوشتید.......
یه پیشنهاد هم داشتم...اگر امکانش هست مثل خبرگذاری اسپوتنیک در پایان هر پست دو علامت پسندیده شدن یا نشدن رو بگذارید تا مردم لایک کنن مرسی
مدیر پایگاه سلام اطاعت امر به مدیریت منتقل می کنم
انسانیت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام چرا واسه این وام ازدواج از کارت یارانه واسه ضامن استفاده نمیکنید ضامن کسی نمیمونه واسمون چکار کنیم اینجوری میخاین وام ازدواج بدبن
مدیر پایگاه مقرر بود که برای وام ازدواج از کارت بانکی یارانه استفاده بشه و بانک ها کارشکنی میکنند و ماهم مثل شما شاکی هستیم.
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام
در مورد وام بافت فرسوده و نحوه و مدارک مورد نیاز هم توضیح میدهید؟
از کجا باید موضوع را پیگیری کنم؟
مدیر پایگاه بله چشم گزارش کامل تهیه میکنیم
مروارید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام ...برا وام خودرو باید به کدوم بانکها مراجعه کنیم؟
مدیر پایگاه اکثر بانک های ارائه می دهند
مهندس محمد شرافت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
صندوق قرض الحسنه خانوادگی وفامیلی یکی از اقدامات بسار عالی ورفع مشکل در خد توان درسراسر کشور شروع شده
خوب جواب داده
مدیر پایگاه منظورتون باند بازی افراد در اعطای وامه؟!!!
این مشکل بله متاسفانه گریبان گیر سیستم بانکی که هیچ تمام دستگاه های کشورشده!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
وای جی سی محترم
منظورشون وام های خانگی هستش که خانوادگی یا دوستانه جمع میشن و مبلغی ماهانه همه پرداخت می کنن و به قید قرعه هر ماه به یک نفر تعلق می گیره. بدون بهره و دوندگی و ضامن و ....
مدیر پایگاه بله ممنونم از اطلاع رسانیتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
زحمتتون شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
همه این وام ها به نفع بانک ها هستش وبه ضررمردم. من وام مسکن با سود 17 ونیم درصد گرفتم ازنوع اوراق. بعدش تو12 سال اومده 56 میلیون سود کشیده روش... اینم ربای اسلامی هستش.بعد میگن ملت نزول میدن و....؟!!؟!؟
مدیر پایگاه سلام
اینکه نظام بانکداری ما با سیستم نرخ بهره مدیریت میشود و این سیستم غلطه درسته!
مشکل اصلی بانک ها بنگاه داری اونهاست که منجر میشه ازتسهیلات گیرنده پول بیشتری بگیرند تا علاوه بر راضی نگهداشتن سپرده گذار درصد بالایی رو هم برای خودشون کسب کنند.
ما هم به دنبال حل این معضل هستیم موارد رو به ما اطلاع بدید با تمام وجود تلاش می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
شما تا حالا خودت رفتی دنباله وام که ببینی به همین سادگی میدن و با این مدارک که گزارش تهیه میکنید؟!!!!!!برای یک وام ۳ میلیونی انقدر میری میای که ۳۲۰۰ خرج رفت و امد و کپی مدارکت میشه
مدیر پایگاه بله خودم هم دنبال وام رفتم و دیدم چه مشقت هایی داره این گزارش هم توصیف مشقت های وام گرفتن نبود هموطن عزیز موضوع معرفی تعداد وام ها در کشور بود
حتما گزارشی تحت عنوان مشقت ها و گرفتاری ها منتشر می کنیم و شما هم از اتفاقات نادری که تو بانک ها میفته
خودم برای گرفتن یک وام 5 میلیونی بیش از 5 ضامن بردم و قبول نمی کردند متاسفانه نظام تضامین سنجی به شدت سلیقه ای شده در بانک ها مخصوصا بانک های خصوصی
یدلله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
من مستجرم چطوری میتونم وام بگیرم
مدیر پایگاه سلام بانک مسکن وام رهن رو هم برای مستاجران در نظر کرفته که تا سقف چیزی حدود 20 میلیون تومن میتونه بهتون مکمک کنه البته معضل اصلی نظام بانکی و مردم طبقه ضعیف جامعه نبود ضامن با شرایط بانکی است.
اگر 2 ضامن معتبر دارید به بانک مسکن مراجعه کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
جالب است. از این اطلاعات زیاد بگذارید. ممنون
مدیر پایگاه سلام شما به ما بگید به چه مواردی برای اطلاع رسانی احتیاج هست ما حتما در اسرع وقت به بررسی آن ها می پردازیم.
وسیله بین مردم و مسئولان هستیم تا صدای شما رو به آن ها برسانیم.
ممنونیم از توجهتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
تو یه جدول انواع وام میزان وام کارمزد و شرایط رو خلاصه میکردید بهتر بود .
مدیر پایگاه چشم در گزارش بعدی که مکمل این گزارش هست براتون از کارمزد ها هم خواهیم گفت
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
ببخشید فکنم // این روشی را که جهت دریافت وام فرمودید // مال قبل انقلابه و هنوز اپ دیتش نکردید // با تشکر از برنامه خوبتان مرگ بر امریکا
مدیر پایگاه اطلاعات بروزرسانی شده بانک مرکزی تا 2 هفته پیش هست. لطفا دقت کنید
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
ببین عزیزم // فکنم شما چهل ساله اینجا تشریف نداشتید // البته صحبتهایتان کاملا متین بود // شما وارد بانک شو و هیچکاری با کارمندان زاغارتی که پشت باجه نشستن نداشته باش و مستقیم برو پیش رییس بانک // یواشکی که کسی متوجه بشه بهش بگو // صد تومن برام جور کن پنج تومنش را میدم بخودت // مسعله حله // انشاا....
مدیر پایگاه اینی که فکر می کنید خبرنگار تو این کشور زندگی نمیکنه بی انصافی محسوب میشه
هرروز در تمام مسیرها و بانک ها و اماکنی که مردم و درگیر کرده رفت و آمد داریم و میدونیم چه اتفاقاتی می فته
این گزارش فقط و فقط معرفی وام هاست نه مشکلات
برای مشکلات بانک ها و مردم بارها گزارش منتشر کردیم فقط نمیدونم چرا اون ها رو مطالعه نمی کنید
حتما سرچ بزنید راجع مشقت های وامگیری بسیار گزارش نوشتیم
اما مسئله دوم که منظور فساد در سیستم بانکی است رو قبول داریم و بهتون حق میدیم
من خودم هم بارها برای وام اقدام کردم و متاسفانه با مشکلات پیش رو منصرف شدم
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
مرسی شرایط رو طوری میذارین که کسی نتونه وام بگیره
مدیر پایگاه شرایط که من نزاشتم هموطن بانک مرکزی گذاشته اما درسته ماده ها منجر می شه که نتونیم وام بگیریم
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر