کد خبر: ۷۰۷۰۹۵۶
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

با تعریض ۷۰ کلیومتر از راه‌های اصلی همه راه‌های استان بزرگراه می‌شوند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،  مجتبی دائی دائی معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی گفت: تعریض، بهسازی و تبدیل راه‌های اصلی استان به بزرگراه از اولویت‌های حوزه راهسازی در این اداره کل است که برای تحقق این هدف حدود ۷۰ کیلومتر دیگر باقی مانده است.

دائی دائی افزود: در همین زمینه محور اصلی قزوین بویین زهرا ساوه تکمیل شد و زیر بار ترافیک رفت.

او اضافه کرد: تعریض و احداث باند دوم مسیر شامی شاپ دانسفهان به طول مسیر ۲۹ کیلومتر در حال انجام است و ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گفته معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی، پارسال۵۰ میلیارد ریال و امسال هم ۲۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

دائی دائی با اشاره به پروژه‌های انجام شده در اداره کل راه و شهرسازی گفت: مسیر ارتباطی بویین‌زهرا_دانسفهان_رحیم‌آباد که راه ارتباطی استان‌های مرکزی، البرز و تهران را به غرب کشور تسهیل می‌کند یک پروژه ملی به طول ۵۳.۵ کیلومتر است که هم اکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

او افزود:برای تکمیل این پروژه ملی به ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و امسال نیز ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به آن تخصیص داده شده است.

دائی دائی با اشاره به اینکه در حال حاضر هشت کیلومتر این مسیر در دست احداث قرار دارد، افزود: عملیات احداث ۱۳ کیلومتر دیگر این جاده ارتباطی در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز از سوی پیمانکار مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

او همچنین در مورد عملیات در حال انجام احداث جاده قزوین_ رحیم آباد_ کلاچای گفت: این جاده که مسیر ارتباطی جدید قزوین به شرق استان گیلان محسوب می‌شود به طول ۱۴۴ کیلومتر است که هم اکنون ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی آن از کیلومتر ۵ تا ۹.۵ در قطعه یک قزوین آغاز شده است.

دائی دائی با بیان اینکه این پروژه با ۲ هزار میلیارد ریال آغاز شده و در حال حاضر نیز از پیشرفت فیزیکی ۱۳ درصدی برخوردار است، تصریح کرد: با توجه به اینکه مطالعات زیست محیطی این پروژه در استان قزوین انجام شده است، اما سازمان محیط زیست اعتقاد دارد که این مطالعه باید به صورت یکپارچه صورت بپذیرد، این مساله از سوی مرکز در حال پیگیری است و به یاری خدا و همت مسئولین موانع آن مرتفع خواهد شد.

انتهای پیام/ک

تعریض، بهسازی و تبدیل راه‌های اصلی استان به بزرگراه از اولویت‌های حوزه راهسازی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر