کد خبر: ۷۰۷۱۲۹۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۴
استاندار فارس:

استاندار فارس با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری، گفت: در عرصه انتخابات امر به معروف و نهی از منکر رعایت شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در اولین گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر استان فارس فریضه امر به معروف و نهی از منکر را نیاز امروز جامعه دانست و عنوان کرد: امر به معروف دعوت به همه نیکی‌ها و نهی از منکر پرهیز از همه زشتی‌ها است بر مبنای فطرت انسان‌ها است.

او با تاکید بر اینکه هدف اساسی امر به معروف و نهی از منکر رضای حق تعالی و اصلاح امور جامعه است، افزود: تحقق این هدف نیازمند اندیشیدن، برنامه ریزی و یافتن راهکار‌های مناسب و عملی کردن این راهکار‌ها بر اساس تدبیر است.

رحیمی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای اثرات مثبتی در جامعه است، بیان کرد: عزت و سربلندی جامعه اسلامی در سایه این فریضه پایدارتر خواهد شد؛ از این رو هر یک از ما باید تلاشی بیش از گذشته با ترویج خوبی‌ها و کاهش منکرات، از این عزتمندی حفاظت و حراست کنیم.

استاندار فارس، هدف همه انبیا و اولیا الهی را امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: در سایه این امر واجب امنیت که نیاز اساس جامعه است، برقرار شده و کسب حلال رونق می‌یابد.

رحیمی با بیان اینکه باید با اندیشه و تفکر بهترین و موثرترین روش‌های ترویج و ارائه امر به معروف و نهی از منکر را به کار بگیریم، اظهار کرد: حسن برخورد، حسن خلق، جلب اعتماد مخاطب، در نظر گرفتن شرایط روحی و روانی مخاطب، احترام به عقاید شخصی و هدف قرار دادن منکر به جای شخصی که مرتکب آن شده است در اثر گذاری امر به معروف و نهی از منکر موثر خواهد بود.

استاندار فارس بیان کرد: در ادارات و دستگاه‌ها باید‌ها همان امور معروف و نباید‌ها منکرات هستند.

او، این باید‌ها و نباید‌ها را در سه وجه برخورد ارباب رجوع، ارتباط با همکاران و انجام وظایف سازمانی دسته بندی کرد و افزود: تکریم ارباب رجوع و حفظ حرمت و کرامت آنها، خوش رویی، پاسخگویی به مطالبات مردم، کسب رضایت مردم، رعایت عدالت و انصاف اخلاق و تواضع و اینکه واقعا اعتقاد داشته باشیم مردم ارباب ما هستند از جمله این باید‌ها و امور معروف در ادارات و دستگاه‌ها است.

رحیمی همچنین تبعیض در ارائه خدمات، اخاذی، رشوه خواری، سفارشی عمل کردن در انجام خدمات، سرگردان کردن مردم در انجام امور اداری و افشای اسرار محرمانه ارباب رجوع از جمله نباید‌ها و منکراتی است که باید با جدیت در ادارات از آن‌ها پرهیز شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری، انتخابات را عرصه‌ای برای تبلور امر به معروف و نهی از منکر دانست و عنوان کرد: رعایت حقوق مردم از سوی همه نهادها، رعایت انصاف و عدالت در خطابه‌ها و تریبون ها، ترویج امید آفرینی و اخلاق اسلامی، دوری از سیاه نمایی، عدم استفاده از امکانات در تخریب دیگران از جمله اقداماتی است که در فضای انتخابات ترویج و تحقق امر به معروف و نهی از منکر را در پی خواهد داشت.

رحیمی همچنین بر لزوم هماهنگی عمل و گفتار در تاثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.

استاندار فارس ابراز امیدواری کرد جامعه اسلامی که هدف معصومین، امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بوده و شهدای زیادی نیز در این راه جان خود را تقدیم کرده اند محقق شود و همه ما ترویج کننده بهترین ارزش‌های انسانی در جامعه باشیم.
انتهای پیام/م

گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر در فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر