کد خبر: ۷۰۷۲۰۰۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎ کل میراث فرهنگی خوزستان از افتتاح اولین مؤسسه آموزشی دوره ‎های کوتاه مدت گردشگری در بندر ماهشهر خبر داد.

غلام شجاعی سرپرست معاونت گردشگری اداره‎ کل میراث فرهنگی خوزستاندر گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: آموزشگاه با نام گیتی‎نورد آرسین با حضور زهرا شریف‎زاده مسئول آموزش اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان، عبادی رئیس اداره میراث فرهنگی بندرماهشهر، رئیس‎قنواتی و مینا افشون اعضای شورای شهر و جمعی از فعالین میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان افتتاح شد.

او افزود: این مؤسسه فعالیت خود در حوزه آموزش دوره‎های مدیریت هتل فعالیت خواهد کرد و در صورت تقاضا و دارا بودن کیفیت مطلوب آموزشی طی این یکسال، این امکان را خواهد داشت تا از سال دوم متقاضی کسب مجوز برای برگزاری دوره‎های راهنمایان ایران‎گردی و جهانگردی و مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی باشند.

شجاعی بیان داشت:  در یک سال اخیر اداره‎کل میراث فرهنگی استان موفق به کسب دو مجوز برای مؤسسات آموزشی گردشگری شده است و ما در موضوع تأسیس مؤسسات آموزشی، تمرکز خود را روی مرکز استان قرار نداده‎ایم و برای رفاه فراگیران و عدم تردد آنان به مرکز استان، مؤسسات را در شهر‌های مختلف تأسیس کرده‎ایم.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎ کل میراث فرهنگی خوزستان تصریح کرد: گیتی‎نورد آرسین  سومین مؤسسه آموزشی گردشگری در استان خوزستان پس از هوجستان  در اهواز و سهنداعتماد اروند در خرمشهر است و هدف از راه‎اندازی مؤسسات آموزشی در استان با توجه به سیاست دولت، روی کار آمدن بخش خصوصی در این عرصه و مهمتر از آن تربیت نیروی انسانی ماهر در حوزه مدیریت عمومی هتل‎ها، تشریفات و راهنمایان گردشگری است.

این مقام مسئول در پایان گفت: باتوجه به ظرفیت و پتانسیل موجود در بندرماهشهر بعد از شهر‌های اهواز و خرمشهر، بندرماهشهر سومین شهر دارای آموزشگاه بخش خصوصی در استان است و امیدوارم شرکت‎ها و عموم از ظرفیت این آموزشگاه برای تربیت نیروی ماهر، استفاده و بهره کافی ببرند.

انتهای پیام/م

ایجاد آموزشگاه گردشگری در بندر ماهشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر