کد خبر: ۷۰۷۲۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
تولیت آستان قدس رضوی در همایش موکب داران اربعین:

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اربعین رنگین‌کمانی از حضور اقوام و مذاهب است که در کشتی نجات حسین (ع) به آرامش می‌ رسیدند، زیرا امام حسین (ع)، سفینه نجات است.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در همایش تکریم از موکب داران اربعین حسینی در صحن امام خمینی (ره) حرم رضوی گفت:  سلام این حقیر به عنوان خادم آستان حضرت رضا (ع) موجب افتخار است که میزبان شما عزیزان از کشور عراق، شیعیان، برادران اهل سنت و عزیزان مسیحی باشد.
 
تولیت آستان قدس رضوی گفت: خدمت شما عزیزان و مهمانان حضرت ثامن‌الحجج (ع)، موکب‌داران اربعین اباعبدالله (ع)، علمای بزرگوار و روحانیت عزیز و گرانقدر خیرمقدم عرض می‌کنم و از حضور همه شما تشکر دارم.

حجت الاسلام و المسلمین مروی افزود: از حضور مسئولان  آستان و خراسان رضوی و نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهدمقدس نیز تشکر دارم؛ در زیارت اربعین فرازی دارد که بسیار قابل توجه است و پرمعنا است؛ فلسفه فداکاری اباعبدالله (ع) در این جمله است، زیرا به خدا عرض می‌کنیم که این بنده تو حسین و این فرزند رسول خدا و این حجت خدا خون خود را نثار کرد تا مردم را از جهالت نجات دهد و مردم را از گمراهی رهایی بخشد.

او ادامه داد: حب اهل بیت (ع) به چیست؟ اگر کسی از روی اخلاص لا اله الا الله بگوید بازهم نیاز به محبت اهل بیت (ع) برای ورود در بهشت و رضوان الهی دارد؟

تولیت آستان قدس رضوی گفت: خدا را شاکریم که محبت اهل بیت (ع) در دل‌ها و قلوب ما راسخ و جاری است؛ این راهپیمایی و باشکوه و باعظمت در تاریخ در اربعین اباعبدالله جلوه و تجلی محبت اهل بیت (ع) است.
حجت الاسلام و المسلمین مروی افزود: اربعین جلوه‌های زیبا و باشکوهی دارد که یکی از آن‌ها رنگ خدا به خود گرفتن است، جلوه دیگر اربعین این است که مرز‌های مهمان و میزبان محو می‌شود و مهمانان خود صاحبخانه خوان نعمت حسینی هستند.

او تصریح کرد: اربعین رنگین‌کمانی از حضور اقوام و مذاهب است که همه این‌ها در کشتی نجات حسین (ع) به آرامش می‌رسیدند، زیرا امام حسین (ع)، سفینه نجات است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: جلوه دیگر اربعین اباعبدالله اوج گرفتن تفکر مبارزه در راه خدا و اسلام است؛ ذکر مبارزه و مجاهدت، شهادت‌ها و فداکاری‌ها توسعه پیدا کرده و این مهم از برکات اربعین اباعبدالله (ع) است.
 
حجت الاسلام و المسلمین مروی افزود: امروز به برکت قیام اباعبدالله (ع)، روح مبارزه و مجاهدت در راه خدا و روح آمادگی برای شهادت و جانبازی برای اعتلای کلمه الله در همه دنیای اسلام به نحو گسترده‌ای رو به افزایش است.

او تصریح کرد: جلوه دیگر اربعین توجه به کانون هدایت قرآنی یعنی امامت و ولایت است؛ برای همین بغض و کینه استکبار را در قضیه اربعین و این پدیده عظیم مشاهده می‌کنیم؛ اگر یک حادثه کوچکی در یک کشور اسلامی رخ دهد رسانه‌های استکبار جهانی به انعکاس آن می‌پردازند تا بگویند در بلاد اسلامی ناامنی و کشتار است، اما این پدیده بی نظیر تاریخی که ده‌ها انسان از نژاد و ملیت‌ها مختلف در آن حضور دارند در رسانه‌های استکباری منعکس نمی‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: تلاش می‌کنند اجازه ندهند این حرکت عظیم توسط مردم دنیا دیده شود، اما نمی‌توانند؛ همان گونه که یزیدیان در روز عاشورا نتوانستند مانع از رسیدن صدای رسای اباعبدالله به جهانیان شوند امروز نیز یزیدیان زمان نخواهند توانست این حرکت عظیم را خاموش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مروی با اشاره به اینکه جلوه دیگر اربعین وحدت و همدلی پیرامون محبت اهل بیت (ع) است، افزود: ما باید هشیار باشیم، زیرا دشمنان دین و اباعبدالله و دشمنان اندیشه امام حسین (ع) از این وحدت و اتحاد و همدلی در خوف و هراس هستند.

او ادامه داد: از همه توان و ابزار خود دشمنان بهره می‌گیرند تا اجازه ندهند میان کشور‌های اسلامی و منطقه، اتحاد و وحدت و همدلی شکل بگیرد؛ دشمنان می‌دانند اگر جهان اسلام بر محور آموزه‌های قرآن و نبی اسلام و نهج البلاغه در اتحاد و وحدت قرار گیرند جایی برای نفوذ استکبار باقی نمی‌ماند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز لبیک یا حسین (ع) گفتن یعنی در مقابل یزیدیان زمان و مستکبران ایستادن؛ امروز لبیک یا حسین گفتن یعنی اتحاد و همدلی و وحدت میان تمامی مسلمانان و مذاهب. امروز این لبیک یعنی اخراج ذلیلانه آمریکائی‌ها از کشور عراق.
 
انتهای پیام//م.ی

 

لبیک یا حسین (ع) گفتن در مقابل یزیدیان زمان ایستادن است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر