کد خبر: ۷۰۷۳۱۹۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲

رئیس پلیس راه شهربابک گفت: روز‌های پایانی تابستان پر حادثه‌ترین روز‌های سال است به طوری که تعداد قابل توجهی از هموطنان در راه‌های مواصلاتی این شهرستان جان خود را از دست داده یا مجروح شده اند.

سرگرد داوود عبدلی رئیس پلیس راه شهرستان شهربابک در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، گفت: در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم با توجه به تقارن دو ترافیک حاصل از عزاداران حسینی در مسیر‌های اصلی و روستایی (ترافیک بومی) و سفر‌های روز‌های پایانی تعطیلات تابستانی در مسیر‌های اصلی (ترافیک غیر بومی) شاهد حوادث ناگواری بودیم به گونه‌ای که تعداد قابل توجهی از هموطنان  در راه‌های مواصلاتی این شهرستان جان خود را از دست داده یا مجروح شده اند.

او علت عمده این حوادث را خطا‌های انسانی شامل رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی توام با سرعت غیرمجاز و توجه نکردن کافی به رانندگی دانست.

سرگرد عبدلی با بیان اینکه این حوادث ناگوار که تلفات آن طیف سنی مختلفی از جمله جنین ۷ماهه، پیرزن ۸۵ساله، جوان ۳۰ساله و... را شامل می‌شود و قلب هر انسان بیداری را به درد می‌آورد، افزود: حوادثی که با یک بی احتیاطی و یا بی توجهی کوچک بوجود آمد و خانواده و یا خاندانی را عزادار و شیرینی یک سفر را به تلخی یک عمر تبدیل کرد.

رئیس پلیس راه شهربابک در راستای حفظ جان هموطنان و ارتقای امنیت ترافیکی محور‌های مواصلاتی شهرستان توصیه کرد: افراد با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح خود، سفر خود را به روز‌های پایانی و ساعات خستگی و اوج ترافیک منتقل نکنند.

او با تأکید بر اینکه افراد با خستگی و خواب آلودگی حتی کوچکترین مسیر را رانندگی ننمایید، بیان داشت: رانندگان با سرعت مجاز و مطمئنه حرکت کنند و همچنین هیچ گونه تخلف رانندگی که جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازد مرتکب نشوند.

سرگرد عبدلی به رانندگی تدافعی (رانندگی توام با احتیاط و ترس از طرف مقابل) تأکید کرد و اظهار داشت: از بستن کمربند ایمنی خود و مسافرین خود قبل از حرکت اطمینان حاصل نمائید.

او تصریح کرد: در مسیر‌های روستایی با توجه به آغاز فصل برداشت پسته و ... با احتیاط رانندگی کنید به گونه‌ای که انتظار موتور سیکلت‌ها و ادوات کشاورزی را از فرعی‌ها داشته باشید.

سرگرد عبدلی خطاب به خانواد‌ها گفت: هرگز موتورسیکلت را در اختیار جوانان و نوجوانانی که صلاحیت ندارند نگذارید.

او موتورسیکلت‌های غیرمجاز و سنگین را ارابه مرگ جوانان خواند و تأکید کرد: هرگز اجازه دسترسی جوانان را به این موتورسیکلت‌ها ندهید.

انتهای پیام/ی

توصیه پلیس راه ایمن برانید و سالم بمانید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر