کد خبر: ۷۰۷۵۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

اپل برای حمایت از محیط زیست و تولید گوشی‌های هوشمند سبز از مواد بازیافت شدنی در طراحی تلفن‌های همراه آیفون استفاده می‌کند.

استفاده از مواد بازیافت شدنی در ساخت گوشی‌های آیفونبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، اپل سیاستی جدید را برای ساخت گوشی‌های هوشمند جدید خود و سازگاری آن‌ها با محیط زیست در نظر گرفته است. این شرکت به طور گسترده‌ای از مواد قابل بازیافت و کمتر آسیب‌زننده به محیط زیست در ساخت تلفن‌های همراه استفاده می‌کند. قسمت عمده‌ای از این مواد بازیافت شدنی فلزات کمیابی هستند که در ساخت قطعات سخت‌افزاری آیفون‌ها استفاده می‌شوند.


بیشتر بخوایند: iPhone 11 Pro Max سنگین‌ترین گوشی حال حاضر جهان


اپل هر ساله حجم زیادی از فلزات نادر را برای تیود قطعات سخت‌افزاری و بدنه گوشی‌های آیفون به کارگیری می‌کند. به دلیل اهمیت حفظ و ذخیره فلزاتی از قبیل آلومینیوم در طبیعت، اقدام اپل برای بازیافت فلزات گرانبها و نادر می‌تواند کمک شایانی و آلودگی کمتر محیط زیست و حفظ معادن محدود این فلزات بکند. اپل علاوه بر گوشی‌های جدید خود مدل‌های قدیمی‌تر آیفون را نیز که مورد بازتولید قرار می‌گیرد از مواد بازیافت شده تولید می‌کند. 

استفاده از مواد بازیافت شدنی در ساخت گوشی‌های آیفون

تولید آیفون‌های سبز با استفاده از مواد بازیافت شدنی

در حال حاضر اپل مواد بازیافت شده مورد نیاز خود را از منابع خارج از این شرکت تامین می‌کند ولی طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در آینده‌ای نزدیک گوشی‌های فرسوده و از رده خارچ شده آیفون مورد بازیافت قرار گرفته و پس از جدا سازی قطعات و فلزات کاربردی آن‌ها دوباره به چرخه ساخت دستگاه‌های هوشمند باز می‌گردند. 

تحقیقات مختلف از سوی سازمان‌های حامی محیط زیست نشان داده است بازیافت مواد مورد نیاز برای ساخت گوشی‌های هوشمند برای کره زمین حیاتی است و می‌تواند گامی مهم در جلوگیری از تغییرات سریع آب و هوا باشد. در تولید هر دستگاه تلفن همراه هوشمند از 17 نوع فلز کمیاب در طبیعت استفاده می‌شود و کاهش برداشت و وابستگی به این نوع فلزات می‌تواند حیات آینده زمین را تامین کند. 

استفاده از مواد بازیافت شدنی در ساخت گوشی‌های آیفون

اپل از سال ۲۰۱۷ میلادی قوانینی را برای تولید دستگاه‌های هوشمند خود با روش‌های سبز اجرا کرده، ولی بنا بر برخی از دلایل روند کامل اجرای این قانون با تاخیر و کندی همراه بوده است. کارشناسان و مشتریان شرکت اپل امیدوار هستند که آیفون‌های جدید دوستی مناسب برای محیط زیست باشد.

انتهای پیام/

اقدام تحسین برانگیز اپل برای تولید گوشی‌های سبز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر