کد خبر: ۷۰۷۵۸۱۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
جهانگیری در جلسه بررسی نحوه حمایت از بخش تولید و صنعت:

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید برنامه‌ریزی دقیقی برای حمایت ویژه از طرح‌ها و تولیدات صادرات محور در بخش کشاورزی داشته باشیم.

باید برنامه ویژه و دقیقی برای حمایت از طرح‌ها و تولیدات صادرات محور داشته باشیمبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه بررسی نحوه حمایت از بخش تولید و صنعت کشور در سال‌های ٩٨ و ٩٩ به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اعلام اینکه برنامه دولت در سال رونق تولید حمایت همه جانبه از بخش‌های مختلف تولیدی است، اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی دقیقی برای حمایت ویژه از طرح‌ها و تولیدات صادرات محور، طرح‌های محرک و پیشران اقتصاد، بخش مسکن و تولیدات اشتغال زا و زودبازده بویژه در بخش کشاورزی داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: بندر پارسیان، اسکله مجاز حمل بار و مسافر شد 

در این جلسه که برخی وزرا و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط نیز حضور داشتند، با عنایت به اینکه بخش قابل توجهی از تسهیلات بانک‌ها در پایان سال صرف تامین سرمایه و قرارداد‌های موجود و سایر اولویت‌های تعیین شده نظیر خسارت دیدگان سیل و ... خواهد شد؛ مقرر شد رئیس کل بانک مرکزی جلسات ویژه‌ای با بخش‌های صنعت، کشاورزی، مسکن و گردشگری برگزار و ضمن نهایی کردن اولویت‌های سال ۹۸ برای حداقل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی برنامه ریزی ویژه‌ای در چهار حوزه فوق انجام دهند و تصمیمات را ابلاغ کنند.

در این نشست همچنین مقرر شد جلسات دیگری برای حل مشکلات مالیاتی، تامین اجتماعی، بهبود فضای کسب و کار و ... در جهت رونق تولید برگزار شود.

همچنین معاون اقتصادی رئیس جمهور ماموریت یافت برنامه ویژه‌ای برای افزایش سرمایه گذاری تدوین و ارائه کنند.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر