کد خبر: ۷۰۷۶۳۹۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
معاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

حریرچی گفت: در حال حاضر توزیع دارو و فروش آن از طریق داروخانه‌های مجازی، غیرقانونی و تخلف است.

توزیع شیر های خشک رژیمی و متابولیکی در درب منزل بیماران/ فعلا توزیع داروی به صورت مجازی غیر قانونی استایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در حال حاضر سیستم عرضه دارو در سراسر کشور از طریق داروخانه‌های رسمی انجام می‌شود و در این زنجیره تمام اقلام دارویی کشور قرار دارند.

او ادامه داد: پیشنهادهایی از سوی استارت‌آپ‌های حوزه سلامت مبنی بر توزیع قانونی دارو به صورت آنلاین و در درب منزل وجود دارد که البته این کار باید بعد از تصویب در وزارت بهداشت و ابلاغش به دانشگا‌ه‌های علوم پزشکی سراسر کشور انجام گیرد.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر توزیع داروی بیماران خاص و شیرخشک‌های رژیمی و متابولیکی در کشور با هدف حمایت از بیماران صعب‌العلاج و تسهیل کار آنها انجام شده است اما در حال حاضر آن چیزی که در فضای مجازی تحت عنوان توزیع داروانجام می‌گیرد غیرقانونی است و هیچ تاییدیه‌‌ای از سوی وزارت بهداشت ندارد.

حریرچی بیان کرد: توزیع دارو به صورت آنلاین و به وسیله داروخانه‌های مجازی و ارسال آن به بیماران خارج از زنجیره رسمی دارویی کشور است و به مردم توصیه می‌کنم تمام احتیاطات لازم در زمینه خرید اینترنتی از داروخانه‌های مجازی را داشته باشند.

واردات سه درصد از داروهای مورد نیاز بیماران از خارج از کشور

او گفت: در حال حاضر ۳ درصد از دارو‌های مورد نیاز داخل به وسیله شرکت‌های دارویی تولید نمی‌شود و ما سعی داریم طی دو سال آینده میزان واردات دارو‌ها را به یک درصد کاهش بدهیم.


بیشتر بخوانید: مافیای دارو را شناسایی کرده‌ایم


معاون کل وزارت بهداشت یادآوری کرد: خوشبختانه با تلاش دانشمندان ایرانی ۶۷ درصد از مواد اولیه دارویی در داخل کشور تولید می‌شود و تقریباً کار‌های بسته‌بندی دارو‌ها نیز متولی داخلی دارد.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر