کد خبر: ۷۰۷۷۳۹۰
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

مدیرکل صداوسیمای زنجان از برنامه ریزی رسانه استانی برای هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان,مدیرکل صداوسیمای زنجان از برنامه ریزی رسانه استانی برای هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس، صداوسیمای مرکز زنجان با تولید و پخش برنامه‌های مختلفی یاد وخاطره رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و دفاع از تمامیت ارضی کشور را گرامی خواهد داشت.
او رویکرد رسانه استانی را تبیین توانمندی‌های دفاعی کشور که از تجربیات ۸ سال دفاع مقدس نشات گرفته است اعلام کرد.برنامه‌های صداوسیمای مرکز زنجان در گرامیدشت هفته دفاع مقدس

لطیفی، مدیرکل صداوسیمای استان با اشاره به برنامه‌های سیما در این ایام، افزود: برای نخستین بار مراسم سان و رژه نیرو‌های مسلح استان در ۳۱ شهریور بصورت زنده و بمدت ۹۰ دقیقه ازشبکه اشراق پخش خواهد شد.
برنامه حدیث ایثار دیگر ویژه برنامه سیما است که در ساختار ترکیبی و نمایشی هرشب بمدت ۵۵ دقیقه هر روز ساعت ۲۲ بصورت زنده و مستقیم از شبکه اشراق پخش می‌شود.

بازنمایی عملیات غرور آفرین کربلای ۵ بمدت ۵۵ دقیقه، مستند گزارشی راهیان نور و برنامه گزارشی امتداد با موضوع خاطرات سرداران و فرماندهان دفاع مقدس در سطح استان از دیگر برنامه‌های شبکه استانی اشراق در این ایام است.

رئیس رسانه استانی در خصوص برنامه حدیث ایثار گفت: مصاحبه با فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس برای بیان خاطرات، حضور خانواده‌های معظم شهدا در برنامه، آیتم یاد یاران (هر شب مصاحبه با خانواده یک شهید و همرزمان وی)، گزارش از جانبازان، گزارش مردمی و ... از آیتم‌های این ویژه برنامه می‌باشد.

لطیفی در ادامه با اشاره به سایر برنامه‌های سیما اظهار داشت: برنامه صبحگاهی سلام زنجان نیز در طول این هفته به صورت ویژه به موضوع دفاع مقدس خواهد پرداخت. مدت زمان این برنامه نیز ۶۰ دقیقه بوده و فرماندهان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس میهمان این برنامه خواهند بود. پخش روزانه برنامه پلاک جهت آشنایی نسل جوان با راه و سیره شهدا و پوشش همایش طلایه داران در سه برنامه از دیگر ویژه برنامه‌های شبکه اشراق در این ایام خواهد بود.

مدیرکل صدا و سیمای استان در خصوص برنامه‌های پخش سیما نیز گفت: تأمین و پخش سیما نیز در کنار واحد تولید، آیتم‌های مختلفی از قبیل فیلم‌های سینمایی باموضوع دفاع مقدس، سرود، وله، میان برنامه، زیرنویس و ... برای این مناسبت آماده کرده که در فواصل برنامه‌های مختلف پخش خواهد نمود.

این مسئول سپس به بیان برنامه‌های شبکه استانی رادیو در هفته دفاع مقدس پرداخت و افزود:
معاونت صدای مرکز زنجان ویژه برنامه «مقاومت حماسه سی» را برای این هفته تدارک دیده است. این برنامه که به صورت زنده هر روز ساعت ۱۷ به روی آنتن خواهد رفت به مدت ۵۵ دقیقه میهمان شنوندگان خود بوده و قصد دارد موضوعات مربوط به دفاع مقدس و نقش رزمندگان زنجانی به ویژه غواصان دریادل در عملیات‌های مختلف را تبیین نماید.
او هم چنین به دیگر برنامه‌های رادیو نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در سایر برنامه‌های روتین و مهم رادیو از قبیل سلام زنجان، مردم و مسئولین، یاشاییش، نوجوان، جوان، کندیمیز، ایشقلی یول و... نیز به فراخور موضوع به هفته دفاع مقدس پرداخت خواهد شد.

لطیفی افزود: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم با پیش بینی تولید ۵۰ گزارش ویژه خبری از سراسر استان، ۶ مستند خبری ویژه دفاع مقدس، ۱۴ گزارش تولیدی و تفسیر و گفتگوی خبری، برنامه‌های متنوع این هفته را پوشش خبری خواهد داد.

وی درخصوص تولیدات فضای مجازی گفت: پخش زنده رژه نیرو‌های مسلح در فضای مجازی، تولید ۲۲ کلاکت از تصاویر رزمندگان زنجانی در جبهه ها، تولید مستندآرشیوی با عنوان (زنجان دیار غواصان دریادل)، انتشار نماهنگ‌ها و سرود‌های خاطره برانگیز دوران دفاع مقدس، تهیه پوستر و اینفوگرافی و معرفی تازه‌های سیما و صدا، از جمله برنامه‌های معاونت فضای مجازی مرکز است که تقدیم کاربران خواهد شد.

مدیرکل صداوسیمای استان در پایان با اشاره به اینکه رسانه ملی و استانی همواره در پاسداشت ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس تمام تلاش خود را به منصه ظهور رسانده است تصریح کرد: صداوسیما به عنوان پرچمدار خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی، ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت را در سرلوحه برنامه ریزی‌های خود قرار داده و امیدواریم بتوانیم در راستای حفظ ارزش‌های این انقلاب که حاصل خون هزاران شهید است، سربلند باشیم.
 
 
انتهای پیام /ا
 

رویکرد رسانه استانی,تبیین توانمندی‌های دفاعی کشور است 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر