کد خبر: ۷۰۷۷۵۰۵
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
با حضور کارشناس ادبیات کودک و نوجوان کانون کشور؛

دومین جشنواره طرح‌های خلاق ویژه مربیان کارگاه نوشتن خلاق مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان، برگزار و از مربیان برگزیده، تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، دومین جشنواره طرح‌های خلاق با عنوان «از ایده تا اجرا» با دعوت از فرزانه رحمانی کارشناس ادبیات کودک و نوجوان آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کشور و حضور مسئولان، مربیان و اعضای مجتمع و مراکز فرهنگی‌هنری سمنان، مهدی‌شهر و شهمیرزاد، صبح روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۸ هم‌زمان با بزرگ‌داشت شعر و ادب پارسی با نام و خاطره‌ی زنده‌یاد محمدحسین شهریار، ویژه مربیان کارگاه نوشتن خلاق در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی‌هنری کانون سمنان برگزار و از مربیان برگزیده این دوره از جشنواره، تجلیل شد.

نبی‌اله خدابخشی مدیرکل کانون استان سمنان گفت: نشست‌ها و جشنواره‌های خلاق و پویا، خلاقیت را در مخاطب زنده می‌کند و اتفاق‌های خوبی در این زمینه رقم می‌خورد.

او با بیان این‌که علاقه‌مند به شرکت در نشست‌های خلاق ادبی است، تأکید کرد: برای کیفیت بهتر این نشست‌ها به‌ویژه در زمینه‌ی ایجاد فضا و تأمین امکانات مالی، حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه خواهیم کرد تا شاهد شکوفایی بیش از پیش انجمن‌ها و نشست‌های ادبی در سراسر استان باشیم.

کارشناس آفرینش‌های ادبی کانون کشور و داور این دوره از جشنواره، طرح‌های خلاق و کاربردی مربیان کارگاه نوشتن خلاق، برگزاری چنین جشنواره‌ای را در سطح کشوریرا خواستار شد و از اقدام شایسته‌ی کانون پرورش فکری سمنان، قدردانی کرد.

رحمانی در ادامه، با تأکید بر تازگی، تنوع و خلاقیت در ارائه و تناسب طرح مکتوب با گروه سنی اعضا درخصوص اندیشه و هدفمندی طرح‌ها، توانایی ایجاد انگیزه برای خلق اثر، خلاقیت در اجرای طرح، دانش کافی و تسلط کامل بر مبحث مورد نظر، استفاده از تجربه ادبی متناسب با طرح، تحرک، نشاط و جذابیت طرح اجرایی و توانایی جذب مشارکت از اعضا وغیره، مطالبی بیان کرد.

مهرناز نصیری کارشناس مرکز آفرینش‌های ادبی کانون استان سمنان نیزهدف از برگزاری آن را پرورش توان‌مندی‌های مربیان کارگاه‌های ادبی درخصوص شیوه‌های خلاقانه‌ی اجرای طرح‌های نوشتاری و تبادل تجربیات، عنوان و جذابیت در اجرای طرح‌های ادبی را رمز ماندگاری اعضای کودک و نوجوان در کارگاه‌ها دانست.

او در ادامه اضافه کرد: هیئت داوران جشنواره پس از اجرای طرح‌های خلاق، زهرا دیانی مربی مجتمع و مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون سمنان، نسیبه یعقوبی مربی مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون سمنان، سمانه شجاعی مربی مرکز فرهنگی‌هنری کانون مهدی‌شهر و شهمیرزاد، سیما امیرعبداللهیان مربی مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون دامغان، مهشید بشیری مربی مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون دامغان، مریم بخشی مربی مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون شاهرود و زهره عسگری مربی مراکز فرهنگی‌هنری بسطام و شماره دو کانون شاهرود را با توجه به پیوستگی و مرتبط‌بودن بخش‌های مختلف یک طرح ادبی، تسلط کامل بر طرح، تازگی، تنوع و خلاقیت در شیوه ارائه‌ی طرح، استفاده از قالب طنز در اجرای طرح و مشارکت اعضا و عناصر پبرامون، بهره‌مندی از تجربیات ادبی و هم‌چنین تحرک، نشاط و پویایی در طرح‌های اجرایی، برگزیده و شایسته‌ی تقدیر دانست.

گفتنی است؛ مربیان کارگاه نوشتن خلاق در کارگاهی آموزشی که عصر همان‌روز برگزار شد با شیوه‌های ابتکاری و راه‌های متنوع برای اجرای یک طرح خلاق، نحوه‌ی برقراری ارتباط با مخاطب، ارتباط با هدف موردنظر و پیوستگی بخش‌های مختلف اجرای طرح آشنا شدند و راهکار‌هایی برای تکمیل طرح‌های یک‌دیگر ارائه دادند.

انتهای پیام / م

پرورش توان‌مندی‌های مربیان کارگاه‌های ادبی درخصوص شیوه‌های خلاقانه‌

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر