کد خبر: ۷۰۷۸۴۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
رئیس کل بیمه مرکزی مطرح کرد؛

سلیمانی گفت: بسیاری از صنایع کشور با ماموریت‌ها و ظرفیت‌های صنعت بیمه آشنایی کافی ندارند و این امر مشکل زاست.

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی اظهار کرد: بسیاری از صنایع کشور با ماموریت‌ها و ظرفیت‌های صنعت بیمه آشنایی کافی ندارند و همین موضوع مشکلاتی را در حوزه پوشش‌های ناکافی بیمه‌ای برای حجم ارزش دارایی‌های واقعی این صنایع به وجود می‌آورد.

او تاکید کرد که دستیابی به ضریب نفوذ بیمه هدفگذاری شده در کشور در گرو توسعه دیجیتالی است.

این مقام مسئول افزود: اگر شرکت‌های بیمه‌ای با اصول مدیریت ریسک و نقش ضریب امنیتی در کاهش حق بیمه آشنایی داشته باشند، دوران جدیدی در تعاملات صنعت کشور و صنعت بیمه آغاز خواهد شد.


بیشتر بخوانید: اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات شرکت هپکو/ پیگیری پرداخت مطالبات معوق کارکنان 


رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام این مطلب که بیش از یکصد و چهل هزار نفر به طور مستقیم درصنعت بیمه فعالیت می‌کنند، آینده صنعت را بسیار روشن ارزیابی کرد و گفت: مدیریت مباحث دیجیتالی بلاک‌چین‌ها و استارتآپ‌ها در صنعت بیمه نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و مطالعه عمیق دارد و دستیابی به ضریب نفوذ هدف گذاری شده در گرو توسعه دیجیتالی است.

سلیمانی با بیان این مطلب که نوسانات ارزی - ریالی و مسائل تورمی، مانع افزایش سریع ضریب نفوذ بیمه‌های زندگی خواهد بود، تصریح کرد: صنعت بیمه می‌تواند با استفاده از روش‌ها و راهکار‌های علمی و عملی که توسط پژوهشکده بیمه طراحی می‌شود، از این چالش عبور کند.

رئیس شورای عالی بیمه تصریح کرد: پژوهشکده بیمه به عنوان بازوی علمی صنعت بیمه می‌تواند در توسعه صنایع دیگر نیز نقش مهمی را ایفا کند.

وی با تاکید بر ضرورت برون سپاری بخشی از فعالیت‌های پژوهشکده به سندیکای بیمه گران، انجمن‌های حرفه‌ای و تخصصی و نظایر آن،  گفت: ایجاد فضای تعامل در صنعت بیمه در رشد و توسعه آن تاثیر بسیاری دارد و پژوهشکده بیمه می‌تواند با واگذاری بخشی از مسئولیت‌ها بر مباحث و ماموریت‌های اصلی خود تمرکز بیشتری داشته باشد.

سلیمانی ارتباط پژوهشکده با دانشگاه‌ها و شرکت‌های بیمه‌ای را ضروری توصیف کرد و ضمن تاکید بر اهمیت حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاهی در مقاطع بالای تخصصی، گفت: پایان‌نامه‌های دانشجویی می‌توانند هزینه‌های پژوهشی را در حوزه صنعت بیمه به حداقل برسانند.

گفتنی است در آغاز این نشست حمید کردبچه رئیس پژوهشکده بیمه گزارش کاملی از عملکرد پژوهشکده بیمه در سال گذشته این مرکز علمی صنعت بیمه را به رئیس کل بیمه مرکزی و اعضای هیات امنا ارائه کرد.

انتهای پیام/

مدیریت مباحث دیجیتالی بلاک‌چین‌ها و استارتآپ‌ها در صنعت بیمه نیاز به برنامه‌ریزی دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر