کد خبر: ۷۰۷۸۶۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱

مستند سینمایی «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی به مناسبت روز جهانی صلح ویژه اهالی رسانه به نمایش درآمد.

«زنانی با گوشواره‌های باروتی» پیام صلح جهانی را منتقل می کندبه گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مستند سینمایی «زنانی با گوشواره‌های باروتی» عصر روز گذشته ۳۰ شهریورماه به مناسبت روز جهانی صلح در سالن عباس کیارستمی برای اهالی رسانه به نمایش درآمد و مرتضی شعبانی تهیه کننده و رضا فرهمند کارگردان درباره اکران این مستند سخن گفتند.

در ابتدای این نشست رضا فرهمند با اشاره به ماهیت مستند سینمایی «زنانی با گوشواره‌های باروتی» گفت: آنچه مسلم است این فیلم پیام صلح دارد و هدف این بود که با روایت یک مستند زنانه، خشونت را که امری نکوهیده در میان انسان‌ها است نفی کند و به تبع برای روایت قصه صلح باید داستانی زنانه تعریف می‌کردیم چراکه بر هیچ یک از ما پوشیده نیست که زنان همواره روایتگر صلح و مهربانی بوده اند و این مستند هم اثری در جستجوی صلح است که زنان آن را روایت می‌کنند.

مرتضی شعبانی در ادامه افزود: فیلم‌هایی از جنس «زنانی با گوشواره‌های باروتی» فیلم‌های مهمی هستند که هم از بُعد اقتصادی و بازگشت سرمایه و از جهت دیده شدن توسط عامه مردم اهمیت دارد چرا که آثاری از این دست در شرایط امروز و اعمال زور و خشونت می‌توانند پیام صلح جهانی را منتقل کنند.

وی ادامه داد: در تجربه‌هایی که در جشنواره‌های مختلف جهانی داشتیم استقبال از پیام صلح با این مستند سینمایی را شاهد بودیم و معتقدم این پیام توسط هموطنان نیز درک خواهد شد و تاثیر خود را در ایجاد همدلی و همبستگی در شرایط فعلی که در آن به سر می‌بریم می‌گذارد.

فرهمند تاکید کرد: مستند سینمایی «زنانی با گوشواره‌های باروتی» حرف از انسان می‌زند و هیچ هدف ایدئولوژیک ندارد. داعش در این فیلم بهانه است و بیشتر روابط دو زن از دو وجهه متفاوت و فارغ از مباحث ایدئولوژیک را مطرح می‌کند. وجهه انسانی فیلم به اندازه‌ای است که هر دو فیلم «زنانی با گوشواره‌های باروتی» و «نت‌های مسی» تنها نمایندگان ایرانی در جشنواره لوکارنو بودند و این نمایندگی پیام ویژه‌ای را در بردارد.

این مستندساز بیان کرد: بعد از نمایش این مستند در جشنواره لوکارنو با بازتاب و استقبال خوبی از سوی مخاطب مواجه بودند و در گپ و گفت‌هایی که با هم داشتیم حرف از جنس نفی خشونت به دور از هر شعاری بود. چراکه همه ما می‌دانیم امروزه جهان به دنبال صلح است.

در پایان این نشست عوامل به پرسش‌های اهالی رسانه پاسخ گفتند. مستند سینمایی «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به زودی در گروه سینمایی «هنر وتجربه» اکران می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر