کد خبر: ۷۰۷۸۸۶۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان خبر داد؛

پایان تعمیرات  ۳۱۰ مدرسه سیل‌زده در لرستان/ عملیات اجرایی ۶۲ پروژه احداث مدارس تخریبی کلید خوردرضا زینی وند مقدم گفت: تعمیرات ۳۱۰ مدرسه سیل‌زده دراین استان به پایان رسیده و عملیات اجرایی ۶۲ پروژه احداث مدارس تخریبی آغاز شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، رضا زینی وند مقدم مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان اظهار داشت: تعمیرات و بازسازی ۳۱۰ مدرسه که در سیل در سطح استان خراب شده و آسیب جدی دیده و ۱۱۳ مدرسه که کامل تخریب شده کار دشواری است.

او به تقارن بازگشایی مدارس با ایام محرم و هفته بزرگداشت دفاع مقدس اشاره و با گرامی داشت این هفته و یاد و خاطره شهدا یادآورشد: آموزش وپرورش در یک کار شبانه روزی و بسیار فشرده تمام مدارسی را که در جریان سیل آسیب دیده بودند به خوبی با کمک اعتبارات نوسازی مدارس و خیرین به نحو احسن تعمیر کرد.

مدیرکل آموزش وپرورش لرستان گفت: حدود ۹۰ میلیارد تومان از اعتبارات خیرین، ۳۴ میلیارد تومان اعتبارات ملی و نوسازی و ۵.۷ میلیارد تومان از طریق استانداری و شورای برنامه ریزی جذب استان لرستان شده است.


بیشتر بخوانید: روند لاک پشتی بازسازی منزل سیل زدگان گلستانی در آستانه پاییز/وعده هایی که به فصل خزان رسید


زینی وند مقدم افزود: درجریان وقوع سیل مبلغ ۱۳ میلیارد تومان تحت عنوان تجهیزات، ۱۵ میلیارد تومان استاندارد سازی و مبالغی نیز در استان کمک به مدارس، ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به آموزش و پرورش و در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به این نهاد در استان لرستان تزریق شده که درطول تاریخ نادر است.

عملیات اجرایی حدود ۶۲ پروژه در سراسر استان آغاز شده است

او یادآور شد: با استفاده از این اعتبارات کار احداث همه مدارس تخریبی شروع شده که عملیات اجرایی حدود ۶۲ پروژه در سراسر استان آغاز شده و کار در حال انجام است و پیشرفت فیزیکی وجود دارد، اما تعدادی از پروژه‌ها فرآیند شروع آن انجام شده است.

مدیرکل آموزش وپرورش لرستان افزود: بعضی از روستا‌ها که درجریان سیل در لرستان به طور کامل تخریب شده و هیچ آثاری از آن‌ها باقی نمانده یا در نقاطی از شهر که در حریم رودخانه قرارگرفته بودند باید زمین برای احداث مدارس تهیه شود که باید آزمایش می‌شد و هم اکنون کار‌های آماده سازی زمین و بستر برای شروع عملیات اجرایی این فرایند انجام شده است.

زینی وند مقدم گفت: هم اکنون هیچ مدرسه سیل زده‌ای در لرستان بلاتکلیف نیست یا در حال ساخت است یا اینکه فرایند ساخت آن انجام شده و در اختیار دانش‌آموزان برای اول مهر قرار می‌گیرد.

او بر استمرار عملیات اجرایی ساخت مدارس در مناطق سیلزده تاکید کرد و افزود: کار اجرایی در طول سال تحصیلی ادامه دارد و کار مدارس یک کلاسه یا ۲ کلاسه تا پایان پاییز به پایان می‌رسد.

۱۷۰ کانکس و کلاس پیش ساخته در مناطق سیل زده استقرار یافت

زینی وند مقدم یادآور شد: برای این دانش آموزان ۱۷۰ کانکس و کلاس پیش ساخته با همکاری سازمان نوسازی و خیرین استقرار پیدا کرده تا در مناطق سیل زده چنانچه اول مهرماه مدارس آماده نشدند برای پایان مهر برای ورود دانش آموزان آماده شوند.

او افزود: مدارس بزرگتری در مناطق سیلزده استان وجود دارد که درطول سال تحصیلی عملیات اجرایی آن‌ها به پایان می‌رسد.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۲ پروژه نیمه‌تمام مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر پلدختر و ۶ کلاسه در شهر معمولان بود که علی رغم ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی ظرف ۲ ماه با کار سه شیفته از سوی نوسازی مدارس آماده شدند و تا ۱۰ مهر این مدارس در اختیارآموزش وپرورش قرار می‌گیرند.

او افزود: مسئولان استانی برای افتتاحیه سال تحصیلی به شهرستان پلدختر دعوت شدند و علاوه بر این جشن شکوفه‌ها نیز در سراسر استان برگزار می‌شود.

امکان درجا سازی مدارس روستا‌هایی که به طور کامل تخریب شده اند، نیست

زینی وند مقدم یادآور شد: مدارس واقع در روستا‌هایی که به طور کامل در سیل تخریب شده بودند و امکان در جاسازی ندارند، احداث آن‌ها در نقطه دیگری از شهر پیش‌بینی شده و عملیات اجرایی آن در حال اجرا است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: مدارسی که درنقاط سیل زده قابل جابه جایی نیستند مانند برخی مدارس روستا‌های چم مهر، بابازید و خرسدر به طور کامل تخریب و مصالح آن‌ها به مزایده گذاشته می‌شوند.

منبع: مهر

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر