کد خبر: ۷۰۷۸۹۹۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷

با شروع هفته دفاع مقدس صدا و سیما خراسان رضوی با برنامه های متنوع یاد و خاطره دفاع مقدس را گرامی خواهد داشت.

نمای ویژه از دفاع مقدس از صداو سیمای خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در مورد برنامه ریزی رسانه استانی در هفته دفاع مقدس، گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس، این مرکز با تولید و پخش برنامه‌های مختلفی یاد و خاطره رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی را گرامی خواهد داشت.

او تصریح کرد:  مستند ۵۹-۱۳ ویژه هفته دفاع مقدس در ۷ قسمت  به بیان خاطرات و شرایط ویژه جنگی و ابتکارات رزمندگان در موقعیت‌های مختلف می‌پردازد.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت : مجموعه مستند سیزده - پنجاه و نه در ۷ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای تولید شده، که هر قسمت به تاریخچه ابتدا تا انتهای دفاع مقدس، رسته‌های مختلف اعم از آموزش، تبلیغات، تخریب، بهداری، پشتیبانی در سپاه پاسداران و ارتش می‌پردازد.

نصرپور افزود: از دیگر برنامه مناسبتی هفته دفاع مقدس صبح خراسانی به تهیه کنندگی محسن ناطقی که از مهمانان و دست اندرکاران نیرو‌های مسلح دعوت می‌کند و درباره برنامه‌های ویژه این هفته گفت و گو می‌شود , این برنامه ۶ قسمتی به مدت ۲۵ دقیقه و جمعاً ۱۵۰ دقیقه به این موضوع می‌پردازد.

او تصریح کرد :  برنامه شب شرقی ازدیگربرنامه‌های ویژه این هفته است که در این برنامه از مهمانان و خانواده‌های نیرو‌های مسلح ارتش و سپاه و همچنین از افراد نامی و از خانواده‌هایی که در هشت سال دفاع مقدس فعال بوده اند دعوت می‌شود تا درباره فعالیت‌های خویش گفت و گو کنند.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت : همچنین در مسیر زندگی برنامه دیگر سیما است که از خانواده‌های نظامی و انتظامی دعوت می‌کند و درباره زندگی آنان و اتفاقات تلخ و شیرین گفت و گو می‌شود.

 نصرپور افزود: رژه ویژه نیرو‌های مسلح که با اعزام واحد سیار و عوامل تولید به محل رژه نیرو‌های مسلح و ارسال تصاویر از نیرو‌های مسلح به صورت زنده و پخش از سیمای خراسان رضوی و همچنین مصاحبه با فرماندهان و فعالان فرهنگی و نظامی می‌پردازد.

او تصریح کرد: تأمین و پخش سیما نیز در کنار واحد تولید، آیتم‌های مختلفی از قبیل فیلم‌های سینمایی با موضوع دفاع مقدس، سرود، وله، میان برنامه، زیرنویس و ... برای این مناسبت آماده کرده که در فواصل برنامه‌های مختلف پخش خواهد نمود.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت :  برنامه‌های شبکه استانی رادیو در هفته دفاع مقدس برنامه حماسه و اقتدار از ساعت ۸:۱۵ تا ۱۱ صبح که به صورت زنده رژه آغازین روز از هفته دفاع مقدس را پوشش خواهد داد همچنین برنامه ترکیبی نمایشی «بالاخیابون پایین خیابون» نیز شامل بخشهایی، چون گزارش، نمایش، راه بندان، ساخت ایران، گشت و گذار و معرفی کتاب و کارشناس است با مسئولین ارتش و سپاه گفت و گو خواهد شد.

نصرپور افزود: در سایر برنامه‌های روتین و مهم رادیو از قبیل صدای زائر، شباهنگام، دورتند، همکلاسی سلام، سرای زندگی، کرمانجی و دهکده نیز به فراخور موضوع به هفته دفاع مقدس می‌پردازیم و پخش رادیو نیز برنامه‌های متعددی را با موضوع دفاع مقدس تهیه کرده که در این هفته پخش خواهد شد.

او تصریح کرد: تولید ۵ کلیپ و ۱۰ گیف باموضوع پاسخ به شبهات دفاع مقدس، ۱۰ قطعه پوستر با موضوع اولین‌های دفاع مقدس و ۱۵ عکس نوشت در خصوص بیانات امام خمینی (ره) و رهبرمعظم انقلاب درباره دفاع مقدس و تولید ۴ قسمت پادکست رادیو داستان با موضوع رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، انتشار نماهنگ‌ها و سرود‌های خاطره برانگیز دوران دفاع مقدس و معرفی تازه‌های سیما و صدا، از جمله برنامه‌های معاونت فضای مجازی مرکز است که تقدیم کاربران خواهد شد.

انتهای پیام//ح.ص

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی در هفته دفاع مقدس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر