کد خبر: ۷۰۷۹۲۷۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹

صد‌ها تن از آوارگان فلسطینی خواستار ادامه تلاش‌های رسمی و مردمی برای کمک به آوارگان فلسطینی آنروا شدند.

آوارگان فلسطینی در اردوگاه جبالیا تجمع اعتراضی برگزار کردندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، صد‌ها تن از آوارگان فلسطینی خواستار ادامه تلاش‌های رسمی و مردمی برای تمدید مأموریت آژانس کاریابی و کمک به آوارگان فلسطینی آنروا شدند.

شرکت کنندگان در این تجمع اعتراض آمیز در غزه از کشور‌های عربی و اسلامی خواستند تلاش‌ها و حمایت از پایداری آوارگان فلسطینی را افزایش دهند.

خبرنگار این شبکه گزارش داد: با توجه به برخی نگرانی‌ها از طرح اسرائیلی- آمریکایی با هدف از بین بردن قضیه آوارگان و اعمال تحریم مالی علیه این آژانس، به عنوان مقدمه‌ای برای پایان دادن به نقش این آژانس، جبهه دموکراتیک با برگزاری تجمع اعتراض آمیز در اردوگاه آوارگان در جبالیا خواستار تمدید فعالیت آن شد.

سمیر ابومدلله، عضو کمیته مرکزی جبهه دموکراتیک گفت: «به اینجا آمدیم تا بر لزوم تحرکات فوری در چارچوب فعالیت سیاسی و دیپلماتیک برای تمدید فعالیت آنروا تأکید کنیم. از سوی دیگر، با ارسال پیام به آمریکا و اسرائیل می‌گوییم آوارگان فلسطینی از رؤیای خود برای بازگشت به خاک مناطقی که از آن کوچانده شدند، دست برنخواهند داشت، زیرا این حق آنهاست.»

تظاهرکنندگان از سازمان ملل خواستند ضمن دفاع از تصمیم‌های خود، بر لزوم تداوم فعالیت آنروا و دفاع از آن در برابر باج خواهی‌های مالی و سیاسی برخی کشور‌ها با هدف پایان دادن به فعالیت‌های این آژانس، در راستای طرح آمریکایی اسرائیلی تأکید کند.

اشرف ابوالروس، مسئول اداره آوارگان در جبهه دموکراتیک گفت: «هفته گذشته مقابل مراکز آنروا در اردوگاه النصیرات تجمع داشتیم و اکنون در اردوگاه جبالیا تجمع اعتراض آمیز برگزار کردیم و این برنامه ما تا تحقق حق ملت فلسطین مبنی بر از سرگیری آنروا، در همه استان‌های نوار غزه ادامه خواهد یافت. این آژانس با تصمیم سازمان ملل فعالیت خود را آغاز کرد و این سازمان باید از تصمیم‌های خود دفاع کند. در غیر این صورت، سازمان ملل به طرفی تبدیل می‌شود که علیه ملت و آرمان فلسطین توطئه چینی می‌کند.»

در جامعه فقیری مانند غزه، هشتاد درصد مردم این منطقه با کمک‌های خارجی زندگی می‌کنند. پایان دادن به فعالیت‌های آنروا به معنای ورود نوار غزه به تونلی تاریک است. به طوری که دو بخش بهداشتی و آموزشی به شکل گسترده‌ای زیان خواهند دید. این به معنای رنج‌های بیشتر شش میلیون آواره است که در کشور‌های مختلف زندگی می‌کنند.

گروه‌های نوار غزه به برگزاری تجمع‌های اعتراض آمیز مقابل موسسه‌های آنروا ادامه می‌دهند و خواستار تمدید فعالیت آن می‌شوند؛ زیرا می‌دانند که هدف از این اقدام، نه تنها آنروا، بلکه ملت فلسطین است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر