کد خبر: ۷۰۷۹۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت:با ساخت مراکز نگه داری، تا پایان دی ماه سال جاری معتادان متجاهر از سطح شهر مشهد جمع آوری خواهند شد.

معتادان متجاهر از سطح شهر مشهد جمع آوری خواهند شد/اجرای الگوی ساخت مراکز نگه داری معتادان متجاهربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در دفتر استاندار برگزار شد، گفت: الگوی ساخت مراکز نگه داری معتادان متجاهر در دیگر شهر‌های بزرگ استان باید اجرایی شود در این راستا می‌توان از ظرفیت سوله‌های خالی در شهرک‌های صنعتی استفاده کرد.

او با بیان اینکه تجربه جهانی نشان داده است که هیچ راهی برای مصون سازی جوانان در برابر آسیب‌های اجتماعی جز اطلاع رسانی و آگاهی بخشی وجود ندارد، تصریح کرد: آمادگی داریم در زمینه اجرای طرح «یاری گران زندگی» به آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها کمک کنیم تا این طرح به شکل فراگیرتری اجرا شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه صدا و سیما در شروع سال تحصیلی جدید می‌تواند برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر عمل کند، گفت: با همکاری صدا و سیما می‌توانیم ضریب مصونیت سازی خانواده‌ها و دانش آموزان را در برابر آسیب‌های اجتماعی افزایش دهیم.

بر اساس تفاهم نامه‌ای که بین استاندار خراسان رضوی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور منعقد شده است، در شهرستان چناران برای نگهداری ۲۸۰۰ معتاد متجاهر ۱۵ سوله با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

در تفاهم اولیه ۱۳ میلیارد تومان برای ساخت ۷ سوله پیش بینی شده است و در نیمه اول مهر ماه سال جاری این طرح کلنگ زنی خواهد شد.
 
انتهای پیام//ج.ر
 
 

رسانه ملی می تواند از آسیب های اجتماعی بکاهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر