کد خبر: ۷۰۷۹۵۵۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
مدیرکل حج و زیارت استان قم عنوان کرد؛

صالحی گفت:سامانه سماح www.samah.haj.ir برای همه زائران الزامی است که بتوانند خدمات بیمه و درمان دریافت کنند تا خدای‌ناکرده شاهد اتفاقی که روز عاشورا برای جوان ۳۰ ساله مشهدی افتاد، برای دیگر هم‌وطنان نباشیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،مهدی صالحی مدیرکل حج و زیارت استان قم با اشاره به اینکه تاکنون ۲۷ هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کردند،گفت: روند ثبت‌نام تاکنون مطلوب نبوده و متأسفانه هنوز برخی غیرمجازی‌ها و آزادبر‌ها فعالیت دارند و درصورتی‌که دچار هرگونه حادثه احتمالی شوند، مسئولیتی متوجه کشور نیست.

مدیرکل حج و زیارت استان قم با اشاره به رقم ثبت‌نام در سال گذشته که حدود ۸۱ هزار نفر بود، اضافه کرد: ثبت‌نام در سال گذشته هم اجبار بود، اما متأسفانه تعدادی از هم‌وطنان خارج از سامانه به مرز مراجعه کردند و با مشکلاتی روبرو شدند و برخی دیگر نیز که از مرز عبور کردند، در کشور عراق دچار مشکلاتی شدند که کسی هم قانوناً جوابگو نبود.

صالحی افزود: بهترین راه این است که هرکسی از منزل ثبت‌نام کند و یا به دفاتر زیارتی استان که ۶۵ دفتر دائم و ۴۰ دفتر موقت این کار را انجام می‌دهند، مراجعه کند و فریب افرادی را نخورند که بدون ثبت‌نام بیمه می‌کنند و با دریافت ۴۴ هزار تومان، زائر را فریب می‌دهند.

مدیرکل حج و زیارت استان قم با بیان اینکه سال گذشته دو دفتر غیررسمی پلمپ و با ۱۰ مورد غیرمجاز هم برخورد شد، خاطرنشان کرد: زائران ثبت‌نام را به روز‌های پایانی موکول نکنند که سامانه دچار مشکل شود و با حضور در دفاتر پلیس+۱۰ یا دفاتر پیشخوان و یا دیگر موارد اطلاع‌رسانی شده، ثبت‌نام خود را انجام دهند.

او با تأکید بر دستور ستاد مرکزی اربعین مبنی بر ثبت‌نام جهت خروج از کشور به‌منظور شرکت در راهپیمایی اربعین، تصریح کرد: تعدادی دفاتر، هزینه‌هایی تا ۵۰ هزار تومان از مردم دریافت می‌کنند درحالی‌که هزینه ثبت‌نام در سامانه سماح تنها ۲۲ هزار تومان است.

صالحی یادآور شد: سامانه سماح www.samah.haj.ir برای همه زائران الزامی است که بتوانند خدمات بیمه و درمان دریافت کنند تا خدای‌ناکرده شاهد اتفاقی که روز عاشورا برای جوان ۳۰ ساله مشهدی افتاد، برای دیگر هم‌وطنان نباشیم.

مدیرکل حج و زیارت استان قم با اشاره به تعهدات بیمه برای زائران، عنوان کرد: به‌منظور بیماری تا سقف ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، فوت عادی ۴۰ میلیون تومان و فوت در صورت بروز حادثه یا هرگونه مشکل ازجمله ازدحام جمعیت، ۲۴۰ میلیون تومان غرامت برای هر زائر پیش‌بینی‌شده است.

انتهای پیام/ح

۲۷ هزار نفر از استان قم در سامانه سماح ثبت‌نام کردند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر