کد خبر: ۷۰۸۰۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: توانایی مورد نیاز برای توسعه استان می‌تواند از طریق آموزش مهارت‌های لازم به دانش آموزان تامین شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی که به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و آئین بازگشایی مدارس در یکی از مدارس حاشیه شهر حضور یافته بود در این مراسم وظیفه ذاتی نظام آموزش و پرورش را دانایی و توانایی محوری دانست و گفت: در نظام آموزشی سرمایه گذاری می‌شود تا دانش آموزان کشور بعد از دست یافتن به دانایی، برای زندگی و توسعه کشور توانایی لازم را به دست بیاورند.

او ادامه داد: شاید تنها نظام اداری که هزینه‌های صورت گرفته درآن نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود نظام آموزش و پرورش و نظامات آموزشی مثل دانشگاه است.

استاندار خراسان رضوی گفت: دولت و نظام جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را برای پیشبرد هدف مقدس آموزش و پرورش یعنی همان تونایی و دانایی تاکنون انجام داده و خواهد داد، لذا امیدوارم با حضور مدیران نظام آموزش و پرورش در خراسان رضوی بتوانیم توانایی لازم برای توسعه استان را از محل آموزش مهارت‌های لازم به دانش آموزان تامین کنیم.

رزم حسینی افزود: معلمان در کنار درس فیزیک و شیمی که لازم است به دانش آموزان ارائه شود، به دنبال این باشند که دانش آموز بعد از فارغ التحصیلی یک نوع مهارت هم یاد گرفته باشد، چون دنیا امروز دنیای مهارت آموزی است.

او با اشاره به شهدای دانش آموز کشور ، تصریح کرد: حدود ۳۸ سال پیش تعدادی از دانش آموزان به صورت داوطلبانه در جبهه‌های دفاع مقدس برای دفاع از کشور حضور پیدا کردند تا ما امروز آرامش داشته و در جهت آبادانی زندگی کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: همانطور که هر کشوری به اسطوره‌ها و سربازان وطن خود افتخار می‌کند ما هم باید در هرمناسبتی از فداکاری سربازان وطن و شهدای خود یاد کرده و به آن‌ها افتخار کنیم.
 
انتهای پیام//ف.ش
 

معلمان به دنبال آموزش مهارت به دانش آموزان باشند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر