کد خبر: ۷۰۸۰۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵

هند می‌گوید پاکستان با استفاده از هواپیما‌های بدون سرنشین به تروریست‌ها سلاح می‌رساند.

هند پاکستان را متهم به تجهیز نظامی تروریست‌ها کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پلیس ایالت پنجاب هند مدعی شد پاکستان اخیرا از پهپاد‌هایی برای انتقال تسلیحات نظامی به تروریست‌ها استفاده کرده است. اسلام آباد هنوز در این باره اظهارنظری نکرده است.

پلیس هند می‌گوید یکی از این هواپیمای بدون سرنشین پاکستانی وابسته به یک گروه مسلح غیرقانونی در ایالت پنجاب بوده است. این گروه شبه نظامی از سال ۱۹۸۸ درگیر مبارزه برای استقلال منطقه‌ای در ایالت پنجاب است.

یک مقام ارشد پلیس هند گفت تحقیقات اولیه حاکی از تحویل سلاح و وسایل ارتباطی از پاکستان به تروریست‌های مستقر در پنجاب و جامو و کشمیر است. پلیس هند اعلام کرد ۵ قبضه اسلحه‌ «ای کا-۴۷»، تپانچه، تلفن‌های بی سیم و نارنجک‌های دستی را از چهار فرد مظنون به ارتباط با این گروه ضبط کرده است.

به دنبال هشدار پلیس ایالتی پنجاب در ۲۲ سپتامبر، یکی از مقامات این ایالت از دولت مرکزی هند خواست تا به نیروی هوایی این کشور و نیرو‌های امنیتی مرزی در مورد احتمال استفاده از هواپیمای بدون سرنشین برای انتقال سلاح به تروریست‌ها هشدار دهد.

دولت هند در تاریخ ۵ اوت، خودمختاری کشمیر را لغو و حکومت نظامی در این منطقه اعلام کرد. اقدام دولت هند در لغو خودمختاری کشمیر که طبق قانون اساسی به مردم این منطقه داده شده بود، اعتراضات را در پاکستان برانگیخت.

پاکستان و هند از سال ۱۹۴۷ بر سر منطقه کشمیر با یکدیگر اختلاف دارند و بیش از ۷۰ هزار نفر در حوادث خشونت بار این منطقه جان باخته‌اند. گروه‌های مختلف در منطقه جامو و کشمیر از سال ۱۹۸۹ با هدف دستیابی به استقلال یا الحاق به پاکستان دست به مقاومت زده‌اند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر