کد خبر: ۷۰۸۰۱۶۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه در واکنش به اتهامات عربستان و آمریکا علیه ایران در زمینه دست داشتن در حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو، چنین اتهاماتی را «کاملا غیرقابل‌قبول» و «فاقد شواهد لازم» خواند.

مقام روس: اتهام زنی آمریکا درباره حمله به آرامکو بی‌پایه و اساس استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ناریشکین، رئیس اطلاعات خارجی روسیه امروز دوشنبه اتهام‌زنی درباره دست داشتن برخی کشور‌ها در حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان را «غیرقابل‌قبول» دانست.

رئیس دستگاه اطلاعات خارجی روسیه گفت: بدیهی است که چنین اقداماتی را محکوم می‌کنیم. با این حال شواهد بیطرفانه بسیار مشخص از این حادثه لازم است. اتهامات بی پایه و اساس درباره دست داشتن برخی کشورها، جنبش‌ها و هر نیروی دیگر غیرقابل قبول است.

ناریشکین افزود مسائل مربوط به حمله به تاسیسات نفتی عربستان در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت. این مقام روس یادآور شد: ما درباره همکاری‌ها در خصوص اوضاع در خاورمیانه به گفت‌وگو پرداختیم.

در پی حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان، واشنگتن و ریاض اتهامات بی اساسی را در خصوص دست داشتن ایران در این حملات مطرح کردند. تهران با رد تمامی این اتهامات آن‌ها را بی اساس دانست.

این اتهامات در حالی بیان می‌شود که انصارالله یمن مسئولیت حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان را برعهده گرفته است. به دنبال این حادثه، واشنگتن با سیاست ابهام‌افکنی آشکارا و بدون حتی ارائه یک مدرک و دلیل تهران را عامل اصلی این حمله دانست. ریاض و انگلیس نیز به تبعیت از این سیاست‌های آمریکا تلویحا و گاه به روشنی ایران را پشت این حملات دانستند.

ساعاتی پیش بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس نیز بدون اینکه مدرکی ارائه کند گفت ایران «به احتمال بسیار زیاد» پشت پرده حمله اخیر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی بوده است. دومنیک راب، وزیر امور خارجه این کشور نیز با تبعیت از آمریکا در اظهاراتی بی‌اساس، ایران را به دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو متهم کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر