کد خبر: ۷۰۸۰۳۶۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
کد خبر : ۷۰۸۰۳۶۲

امام جمعه شهر نوش آباد گفت: امروز به برکت دین، کربلا، اربعین و امام حسین(ع) ما در گام دوم انقلاب قرار است استمرار عاشورا را با مدیریت شما نسل جوان و آینده ساز کشور بسازیم

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،حجت الاسلام سید حسین علوی نوش آبادی، امام جمعه شهر نوش آباد، در آیین گشایش مدرسه شهید سید فرهاد متولی در این شهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقدیر از زحمت کشان عرصه علم و دانش گفت: زمانی برای دین و انقلاب بذل خون و جان لازم بود که سید فرهادها، تقوی شادها، هاشمی نژادها، رحمانی‌ها و نعلبندی‌ها تقدیم کردند و کشور را ساختند و بیمه کردند.

او تصریح کرد: امروز نیز که جنگ نظامی چهره به چهره نداریم در جنگ نرم ما و شما باید در فضای حقیق و مجازی با دانش اندوزی و معرفت آموزی به جنگ استکیبار برویم و جبهه استکبار و شیطان را به سرکردگی آمریکا، اسرائیل و اروپایی‌های از خدا بی خبر که در شرایط کنونی جمع شدند تا کشور امام زمانی و زهرایی ایران را به زمین بزنند بشناسیم.

به گفته او، دشمنان کور خواند ۴۰ سال است مردم ایران و حتی همین نوش آبادی‌ها با تقدیم ۱۵۷ شهید در برابر دشمن مقاومت و ایستادگی کردند و خسته نشدند شما هم راه را با علم و تحصیل و معرفت خود ادامه دهید تا علاوه بر کسب رضایت خدا و والدین راسخ، با ثبات قدم، عزم جزم و احترام به والدینی که واسطه خلق هستند و احترام به معلمان عزیز آینده‌ای روشن را بسازید برای خود و جامعه بسازید.

 دانشمندان جوان متعهد متخصص و متدین نخبه ما آینده ساز کشور هستند

امام جمعه شهر نوش آباد، افزود: دغدغه رهبری و اعتماد و علاقه مقام معظم رهبری به جوانان که فرموده آینده ساز کشور هستند همان است که این دانشمندان جوان متعهد متخصص و متدین نخبه ما توانستند و موفق شدند با استفاده از علم و دانش و معرفت خود در راه خدا و بندگی موشکی بسازند که پهباد رادارگریز چند هزار میلیاردی آمریکا را در دل شب ساقط کند.

حجت الاسلام علوی نوش آبادی، با تاکید بر رعایت اخلاق، ایمان، تهذیب نفس همراه با تحصیل وبه جاآوردن نماز اول به دانش آموزان در مسیر راه اظهارداشت: شاهد مثال برای ارزش علم و دانش دراین دو آیه قرآنی «الله الذی خلق السبع السموات ومن الارض مثلهن یتنزل الامر بینهن لتعلموا ان الله علی کل شی قدیر» و «ان الله قد احاط بکل شی علما» کلمه «لتعلموا و علما» است یعنی خدا هفت آسمان و مثل آن در زمین را آفرید و امر را بینشان نازل کرد تا شما بدانید و تحصیل علم کنید.

 

خدا معلم انسان‌ها است

او افزود: به عبارت دیگر خدا آسمان و زمین را نیافرید مگر اینکه ما به آن علم حاصل کنیم به خداشناسی برسیم چراکه خدا همه کاره، معلم انسان‌ها است و تمام علم از او است.

حجت الاسلام علوی با اشاره به این آیه قرآنی نیز که خداوند فرموده است «و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون» جن و انس را خلق نکردم مگر برای اینکه فقط مرا بپرستند گفت: هدف خلقت فقط عبادت نیست می‌خواهد بگوید فقط مرا عبادت کنید اگر مخترع و دانشمند هستید، هر چه هستید کارتان فقط جلوه خدا باشد فقط خدا را بپرستید و دیگری را پرستش و کرنش نکنید.
به گفته وی، اگر از علم و دانش در راه بندگی خدا استفاده شود در نتیجه انسان عابد عالم به مقصد و مقصود می‌رسد و عالم عابد است که به نتیجه خلقت می‌رسد.

این شاگرد درس قرآن معلم شهید سید فرهاد متولی، تاکید کرد: این مدرسه که به نام استاد خودم سید فرهاد متولی مزین است و من پای درس قرائت و تفسیر قرآنش بودم و درس یاد گرفتم فرزند ابوالشهید سید دخیل متولی است که تا عمر داشت برای اشاعه اذان به عنوان شعار اسلام و طنین انداز کردن این صدای توحید‌ی ایستادگی کرد و در نهایت جان عزیزش را در این راه داد و به لقا الله پیوست.

حجت الاسلام علوی، افزود: با اشاره به این جمله از وصیتنامه شهید سید فرهاد متولی که «پدر عزیزم ما یک عمر اذان گفتیم این بار می‌خواهم نه یکبار بلکه هزاران بار فدای ماندن این اذان شوم و به ستمکاران عالم بگویم ما می‌میریم، اما الله اکبر و لا اله الا الله باید در جهان زنده بماند» گفت: روایت داریم اولین چیزی که به فرزند خود می‌آموزید کلمه طیبه لا اله الا الله باشد یعنی من هیچ معبودی جز الله ندارم و درسم تلاشم و همه زحمتم در مسیر توحید باشد.

به گفته او در قسمت دیگری از وصیتنامه این معلم شهید که گفته است «پدر عزیزم چه عیبی دارد فرزندت سید بمیرد، ولی الله اکبر در جهان طنین بیافکند و فرزند تو به خون غلطد تا پدران از حسین سرور آزادگان درس مکتبداری و دینداری بیاموزند و حداقل یک فرزند خود را فدای اسلام کنند».

او اظهارداشت: سخن شهید است و سخن و وصایای توحیدی شهید متولی کلام دین و قرآن و برخاسته از ولایت و صحبت دین و اسلام است یعنی اگر دانشمند، مخترع، مبتکر و مهندس هم شدید باید در خدمت دین و ولایت باشید.

حجت الاسلام علوی، از دانش آموزان خواست خود را در آغاز سال تحصیلی با یک هدف مشخص بیمه تحصیل و تهذیب کنند تا بتوانند علاوه بر تحصیل و خدمت در عرصه و دانش سرباز خوبی برای امام زمان (عج) و ولایت باشند و با تربیتو رورش فکر و ذهن و همه هستی خود در مسیر حسینی و علوی مثل امام حسین (ع) و فرزندان و یارانش مثل شهید فهمیده ها، حججی‌ها و شهدای دانشمند هسته‌ای خود را خرج و وقف دین و علم و کشور کنند.
 
 

لزوم کسب دانش با معرفت و نهذیب نفس

او گفت: اگر اهل معرفت و علم و تهذیب باشید حتی خانواده خوبی نداشته باشید، فقیر باشید، کم سن و جوان هم باشید مردم شما را احترام می‌کنند پس از خدا بخواهید دانش را با معرفت کسب کنید.

محمود اشرفی، شهردار نوش آباد هم در پایان این آیین با تبریک سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت: جایگاه آموزش و پرورش برای همه بسیار والا است بطوریکه همه ما باید خود را با علم روز وفق دهیم و به آن دستیابی پیدا کنیم.

او داشتن علم و تحصیل را عامل موفقیت در زندگی و سربلندی دانست و گفت: علم و دانش را در راه خدمت به کار بگیرید تا برای آینده شهر و کشور موثر باشید.

به گفته او، علم و دانش افتخارآفرین و مایه سربلندی انسان در دنیا می‌شود همانطور که اکنون نیز دانشمند نانو شهر ما نوش آباد دکتر سرکار سرآمد و مایه افتخار است.

اشرفی، نیز خود را شاگردان درس قرآن شهید متولی تاکیدکرد و گفت: هنوز تاثیر و سوز کلام و اخلاص او در آموزش و پرورش نوجوانان و جوان در گوشم طنین انداز است و هیچ وقت کار‌های تربیتی و فرهنگی مذهبی این معلم شهید را فراموش نمی‌کنم که همواره هدایتگر جوانان و مایه افتخار و سربلندی شهر و مردم بوده و است.

شایان ذکر است: مدرسه شهید سید فرهاد متولی که همواره صاحب نام و همواره موفق به کسب رتبه‌های برتر علمی و مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی و مذهبی از جمله رتبه برتر دانش آموزان آن در مسابقات استانی شعر و رتبه‌های اول در مسابقات تواشیح، فوتبال، وبلاگ نویسی، نقالی، طراحی با ذغال، عروسک گردانی و احکام در سال تحصیلی ۹۷- ۹۸ است ۱۶۰ دانش آموز دبیرستان دوره اول متوسطه (هفتم، هشم و نهم) و ۲۰ معلم دارد.


انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر