کد خبر: ۷۰۸۴۴۶۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
کد خبر : ۷۰۸۴۴۶۷
فرمانده سپاه امام رضا (ع):
فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: برخی به نام شهدا حساسیت دارند و تلاش گسترده پیدا و پنهان دارند که نام شهید را از نام خیابان‌ها حذف کنند؛ این عجیب است و جای تاسف دارد.
 
تلاش گسترده پیدا و پنهان عده ای برای حذف نام شهید از خیابان هابه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا (ع) ظهر امروز در سخنرانی پیش خطبه‌های نماز جمعه مشهد، گفت: فرصت مغتنمی برای بازخوانی دفاع مقدس است و باید بدانیم چرا اصرار بر دفاع مقدس و این بازخوانی‌ها است.

او با اشاره به فرموده امام و مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جنگ یک گنج است، گفت: باید این گنج را شکافته و براساس نیاز و شرایط زمانی بهره‌برداری داشته باشیم؛ با استفاده از این فرصت ما نماد‌ها و شاخص‌های برجسته دفاع مقدس را که نسبت به آن‌ها مدیون هستیم و تکلیف داریم را باید یادآوری و برجسته‌سازی کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: این نماد‌ها و این شاخص‌ها چه کسانی هستند؟ اگر گرد و غباری وجود دارد باید بزدائیم؛ در راس این نمادها، شهدای گرانقدر هستند که برای ادامه راه به این تابلو‌ها و شاخص‌ها نیاز داریم و باید سر تکریم و احترام و تعظیم به محضر شهدای عزیز داشته باشیم.

سردار نظری افزود: خانواده شهدا باید تکریم و برجسته‌سازی شوند و با استفاده از این برجسته‌سازی‌ها اگر احیانا راه خود را گم کرده‌ایم باید آن را بازآفرینی کنیم و فلسفه پرداخت به شهدا و نماد‌های دفاع مقدس این است؛ چرا برخی به نام شهید و شهدا حساسیت دارند و تلاش گسترده پیدا و پنهان دارند که نام شهدا را از نام خیابان‌ها حذف کنند؛ این عجیب است و جای تاسف دارد؛ یا عامدانه است یا سهوا؛ شهدا مظهر قدرت ایران اسلامی هستند و متاسفیم که بعضا در کنار گوشه کشور و این شهر «مشهد» شاهد هستیم اتفاقات این چنینی رخ می‌دهد و در نهایت به گردن پیمانکار بیچاره می‌افتد.

او تصریح کرد: این مسیر را باید با قدرت و توان دنبال کنیم و در این مسیر نیاز به قدرت و توان داریم و با استفاده و تمسک به آنچه در دفاع مقدس رخ داده و موجب افتخار و غرور است، روحیه خود را تازه و دوباره قدرت گرفته و توانمان افزایش می‌یابد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه دشمن با تمام توان به کشور حمله می‌کند و موفق نمی‌شود و ما با افتخار نظام اسلامی را مستحکم می‌بینیم، گفت: پرداخت به سیرت دفاع مقدس بسیار دارای اهمیت است؛ دلیل صورت زیبای دفاع مقدس، سیرت مقدس و زیبای آن است و باید این را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و از آن بهره بگیریم.
 
سردار نظری افزود: باید کرارا به موضوع دفاع مقدس بپردازیم و نه سالی یک بار؛ گنج را که نباید کنار گذاشت؛ این گنج تولید شده و آفریده شده توسط این ملت لحظه به لحظه قابل استخراج و استفاده است و ما مکررا باید به آن بپردازیم و بهره بگیریم.

او ادامه داد: مدیریت وحیانی امام راحل را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم؛ وقتی آن حمله گسترده در تاریخ ۳۱ شهریور آغاز شد و حمله نظامی صورت گرفت؛ وضعیت کشور مشخص بود؛ فکر می‌کنید مردم چه حالی پیدا کردند و فکر می‌کنید وضعیت مسئولان چگونه بود؟ امام وارد عمل شدند و جمله ساده و معروفی را ایراد فرمودند و همه شوک اولیه حل شد و ملت با این جمله و پیام امام آرام شدند و مسئولان به خودشان آمدند؛ در بدو حمله صدام همه لرزیدند جز امام.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت زمزمه‌های صلح نخستین بار از رادیو اسرائیل به نقل از یکی از مسئولان عراقی اعلام شد و این در حالی بود که عراقی‌ها می‌خواستند سه روز کار جنگ را تمام کنند، اما چه شد که زمین‌گیر شدند و این نقش رهبری الهی است.
 
سردار نظری افزود: امام فرمودند جنگ ۲۰ سال نیز طول بکشد ما ایستاده‌ایم و این یک مدیریت الهی است و مردم نیز متوجه شدند این جنگ یک جنگ اعتقادی است.

او تصریح کرد: مردم پس از این فرمایش امام به جبهه‌ها هجوم آورده و جبهه‌ها را پر کردند، زیرا امام فرمودند این جنگ، جنگ اسلام و کفر و یک جنگ مردمی است؛ دست‌های مصالحه و سازش علیرغم اهداف با توجه به توقف نیرو‌های بعثی، دراز شد، اما امام آن‌ها را رد کرد و فرمود متجاوز باید تنبیه شود و این قدرت امام و جامعه اسلامی است نه براساس داشته‌های مادی.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: بچه‌های ما در خرمشهر و در طول جبهه‌ها با چه بود؟ با بیل و کلنگ بگیرید تا ام یک و برنو و تعدادی اسلحه و امکانات موجود بود؛ سلاح و امکانات دیگری نبود؛ امام بعد از مدیریت شروع جنگ و یا اصطلاحا شوک اولیه تهاجم نیرو‌های بعثی در طول دفاع مقدس هم حضوری فعال داشتند.

سردار نظری افزود: امام فرمودند حصر آبادان باید شکسته شود و این یک تصمیم تاکتیکی و عملیاتی بود؛ باید مهران آزاد شود و آزاد می‌شود؛ باید جزایر حفظ شود و این گونه می‌شود و باید مقاومت صورت بگیرد که صورت می‌گیرد؛ این‌ها درس آموز است. خطاب به آقایانی که متوجه نقش مدیریت الهی و امامت نیستند باید بگوئیم آمریکایی‌ها و استراتژیست‌های آن‌ها اعلام کرده‌اند فاقد رهبری کاریزماتیک هستند، زیرا نگاه مادی نمی‌تواند چنین رهبری ایجاد کند؛ ما این امکان را داریم هم امام امت و هم مقام معظم رهبری و در طول تاریخ برخوردار از رهبران الهی و وحیانی بوده‌ایم.

او تصریح کرد: رمز موفق نبودن استکبار در مقابل ما، امام راحل و مقام رهبری بود و هست؛ اقتدار و قوت نظام اسلامی را کسانی که درک نمی‌کنند درک کنند، زیرا امروز جبهه اسلامی به باب المندب رسیده است، این ملت امروز تبدیل به امت اسلامی شده است.
 
انتهای پیام//ف.س
 

جنگ یک گنج است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر