کد خبر: ۷۰۸۴۸۲۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
کد خبر : ۷۰۸۴۸۲۲

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر کشور گفت:مراکز درمانی هلال احمر در ایام اربعین شبانه‌ روزی فعال می‌شوند و برای بیماران خاص ۴۰ آمبولانس و ۱۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس پیش‌بینی شده است.

مراکز درمانی هلال احمر در ایام اربعین شبانه‌روزی فعال می‌شوندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، همایش هماهنگی نیرو‌های اعزامی از هلال احمر خراسان رضوی برای خدمت در اربعین حسینی ۹۸ با حضور محمدتقی حلی‌ساز، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر کشور امروز در سالن شهدای امدادگر مشهد برگزار شد.
 
محمدتقی حلی‌ساز رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت کشور در مشهد در این همایش گفت: همانگونه که در حج امسال شاهد رشد ۳۰ درصدی تعداد زائران بودیم برای زوار اربعین حسینی نیز همانند تاسوعا و عاشورا، پیش‌بینی ما افزایش تعداد زائران است.
 
او ادامه داد: بیش از ۲۵۰۰ نفر در عملیات خدمت‌ رسانی جمعیت هلال احمر ایران به زائران پیاده اربعین حسینی ۹۸ خدمت‌ رسانی می‌کنند که از این تعداد ۱۷۲ نفر از خراسان رضوی هستند و هر نفر به‌مدت ۱۴ تا ۲۰ روز در عتبات حضور دارند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر کشور گفت: امسال ۷ پایگاه در مسیر نجف به کربلا و ۳ پایگاه در مرز خسروی برای خدمت به زائران اضافه می‌شود و افزایش ۴۰ درصدی خدمات و نیرو‌های امدادی را داشته‌ایم و برای اولین بار دو پایگاه به‌ صورت استانی به وسیله جمعیت هلال احمر خراسان رضوی مدیریت می‌شود که در درمانگاه نبا در شهر نجف اشرف و در عمود ۱۰۹۲ در ۱۵ کیلومتری مسیر نجف اشرف به کربلای معلی قرار دارد.

حلی ساز با بیان اینکه امدادگران استان‌ها به‌ صورت مستقیم از استان خودشان به عراق اعزام می‌شوند و همچون سال‌های قبل نیازی به حضور نیرو‌ها در تهران نیست، افزود: در این عملیات ۱۶۰ تن دارو در قالب ۱۵ تریلی به عراق ارسال می‌شود و اعزام‌های خادمان زائران اربعین از امروز آغاز می‌شود و تا سوم آبان ماه ادامه دارد.

او با بیان اینکه مراکز درمانی هلال احمر، مجهز هستند و در ایام اربعین به‌صورت شبانه‌روزی فعال می‌شوند، گفت: برای بیماران خاص ۴۰ آمبولانس و ۱۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس پیش‌بینی شده تا در صورت نیاز بیماران را سریع به ایران بازگردانند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر کشور گفت: در حج ۹۸ در مجموع ۷۶۰ هزار خدمت شامل اکو، ویزیت، بستری، سونوگرافی و ... ارائه شد و نسبت به پارسال افزایش رضایت‌مندی را بدون حتی یک مورد اعتراض داشتیم و ۴ مرکز در مکه، ۵ مرکز در مدینه و ۳ بیمارستان در مکه، مدینه و منا در اختیار کاروان‌های ایرانی بود.

حلی ساز افزود: ۴۰ نفر از منتخبان جوان جمعیت هلال احمر از سازمان جوانان برای ارائه خدمات اولیه درمانی در مناطق پر ازدحام و مسیر‌های حرکت زائران در اربعین امسال به کارگیری شده اند.

خدمت رسانی هزار و  ۳۰۰ نفر مشهدی در طرح همسفران خورشید

سیدمجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز گفت: امسال ۹۶ نفر از طرف جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در درمانگاه نبا شهر نجف اشرف و ۵۹ نفر نیز در عمود ۱۰۹۲ در مسیر نجف اشرف به کربلای معلی به همراه یک دستگاه آمبولانس، یک تریلی امدادی و ۱۵ نفر نیروی امدادگر در عملیات امدادی اربعین حسینی به زائران پیاده حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند.

او با اشاره به ماموریت ویژه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در دهه آخر ماه صفر، تصریح کرد: در مرحله بعد و در ایام دهه شفاعت هزار و  ۳۰۰ نفر در ۶ محور مواصلاتی به مشهد به بیش از ۳۵۰ هزار زائر پیاده رضوی و در بیش از ۱۲۰ پایگاه امدادی با مشارکت ۲۳ استان کشور در قالب طرح همسفران خورشید به زائران پیاده امام رضا (ع) خدمت‌رسانی می‌کنند.

عاشورا احیای ارزش‌های نبوی و علوی، و اربعین پاسداری از این ارزش‌ها است

جواد شاد مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی نیز  گفت: عاشورا به سبب احیای ارزش‌های نبوی و علوی بود و اربعین پاسداری و زنده‌ نگه‌ داشتن این ارزش‌ها است و بحمدالله شور و دلدادگی حسینی در راهپیمایی عظیم و میلیونی اربعین حسینی که جمع قابل توجهی از آنان زوار ایرانی و خراسانی هستند به‌خوبی دیده می‌شود.

او با اشاره به اینکه زوار اربعین از همه لحاظ و شرایط بسیار متفاوت‌تر از زوار حج هستند، ادامه داد: در اربعین امسال باتوجه به حذف و برداشته‌ شدن ویزا، حضور بیش از ۳ میلیون نفر از ایران در کربلای معلی پیش‌بینی شده و تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌ نام کرده‌اند که از این تعداد ۹۰ هزار نفر از خراسان رضوی هستند.

مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در عملیات اربعین حسینی،گفت: در این راهپیمایی عظیم و میلیونی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر که همراهی این کاروان را دارند کاری زینبی انجام می‌دهند و این توفیق نصیب و روزی هر فردی نمی‌شود.

انتهای پیام//ف.س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر