کد خبر: ۷۰۸۵۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸
گزارش/

واردات خودرو عملی کاملا غیرمنطقی است که باعث تضعیف صنعت خودروسازی در ایران می‌شود.

غیرمنطقی بودن واردات خودرو از ترکیه/لطمه زدن به تولیدکنندگان خودرو با وارداتبه گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مدتی است که بحث واردات خودرو از کشورهای ترکیه و روسیه بر سر زبان ها افتاده است. مطلب حائز اهمیت این است که در صورت ورود این خودروها تکلیف تولید خودروهای داخلی چه می شود و چه ضربه های اقتصادی به کشور وارد خواهد شد؟

سال گذشته ۱۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو در گمرکات بلاتکلیف ماندند که تقریبا بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو دارای اعتبار از گمرکات خارج شدند و مابقی خودرو‌ها که حدود ۶ تا ۷ هزار دستگاه خودروهستند همچنان به دلیل عدم تمدید مصوبه و نقص در گمرکات باقی مانده اند.

در  شرایط ویژه اقتصادی انتظار بر این است که تولید داخل تقویت شود و شرایط تحریم را می توان نوعی پله ترقی برای رشد خودروسازی تلقی کرد. اما ممنوعیت ورود خودرو در شرایط تحریم باعث گرانی بسیاری از خودروها و لوازم آنها شد همچنین شرایطی پیش آمد که تولید خودرو در داخل کشور نیز کاهش چمشگیری داشته باشد.

 آمار تولید خودرو‌های سواری در کشور طی شش ماه نخست امسال نشان می‌دهد خودروسازان بزرگ کشور در مقایسه با سال گذشته کاهش ۳۰ درصدی را تجربه کرده‌اند. علاوه بر این آمار‌ها نشان می‌دهند هشت خودرو عمدتا مونتاژی با توقف تولید در شهریور امسال مواجه شده و احتمالا دیگر جایی در خودروسازی کشور نخواهند داشت.

غیرمنطقی بودن واردات خودرو از ترکیه/ لطمه زدن به تولیدکنندگان خودرو با واردات

در سال گذشته ۵۳۶ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شد که امسال به ۳۷۶ هزار دستگاه رسید که شاهد کاهش چشمگیر تولید آن بودیم؛ حال  اگر بنا بر واردات خودرو باشد، وضعیت تولید همچنان کاهش خواهد داشت و تولیدکنندگان داخلی دیگر رقبتی به تولید نخواهند داشت و اینگونه به خودروسازان خارجی وابسته خواهیم ماند.

شایعاتی مبنی بر واردات خودرو از ترکیه

مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه پس از واردات نه تنها اقتصاد کشور بلکه تولیدکنندگان داخلی خودرو ضرر و زیان می بینند، گفت: تولیدکنندگان کشورمان توانایی تولید خودرو را دارند و بار‌ها گفته ایم که خودمان می توانیم به خوبی خودرو تولید کنیم؛ با واردات خودرو کشور و  اقتصاد آن دچار مشکلات ارزی خواهد شد. واردات با توجه به منابع ارزی محدود و محدودیت ها به صلاح نیست.

درباره غیرمنطقی بودن واردات خودرو از ترکیه، گفت: قائم مقام وزیر صمت مطلبی را تحت عنوان واردات خودرو از ترکیه ارائه دادند اما مطرح نکردند که قرار است با کدام برند ترک تولید مشترک داشته باشیم؟، ما که سال‌های زیادی است در این حوزه فعالیت می‌کنیم تا حالا اسم هیچ برند خودروسازی ترک را نشنیده‌‌ایم.


بیشتر بخوانید: جای خودرو‌های هیبریدی در کشور خالی است/ ترخیص خودرو‌های دپو شده در انتظار رفع تخلفات


او  افزود: ممکن است شرکت های ترکیه ای با شریک خارجی خود تفاهمی امضا کرده باشند که در راستای دور زدن تحریم‌ها باشد، به طور مثال  هر کدام از خودروها را به وسیله یک شرکت واسطی وارد کنند اما نکته اصلی این است که اگر دولت با هدف راه اندازی رونق بازار خودروی کشور از ترکیه خودرو وارد کند یک خیانت محض به واردکنندگان خودروی کشور کرده است.

غیرمنطقی بودن واردات خودرو از ترکیه/ لطمه زدن به تولیدکنندگان خودرو با واردات

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تشریح کرد: این موضوع را ندیده نگیرید که فعالیت مشترک خودروسازی ها باعث تقویت این کالا می شود، به طور مثل همکاری شرکت آنادول با فورد باعث تولید فورد شده است، شرکتی مانند اتوکار، لندیور و ایمیکه را  تولید می‌کند یا شرکت اویاکس با رنو کار کرده و انواع خودروهای رنو را تولید می‌کند.

دادفر بحث واردات خودرو را کاری غیر منطقی و بی جا دانست و افزود: اگر خودرو وارد کنیم به سرمایه گذاران داخلی خیانت بزرگی شده است چرا که این افراد سال های زیادی است در ایران، در بحث فرهنگ خودروی صفر سرمایه گذاری کرده اند و تلاش می کنند تکنولوژی روز را در ایران جا بیندازند اما اگر خودروسازهای خارجی وارد کشور شوند در حق این دسته از افراد خیانت شده است و با این اتفاق حتما به مراجع قضایی شکایت خواهیم کرد.

تحریم آمریکا در صنعت خودروست و شامل واردات خودرو نمی شود

امیر حسن کاکایی کارشناس خودرو در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه واردات خودرو از کشورهای دیگر به هیچ   عنوان به نفع کشور نیست، گفت: در شرایط کنونی واردات خودرو از هر کشوری کار اشتباهی است.

او بیان کرد: وادرات خودرو به هر نوعی نیاز ارز را در کشور بالا می برد و در کوتاه مدت ممکن است قیمت خودرو را کاهش دهد اما چون نیاز ارز را بالا می برد، با توجه به محدودیت ها و جنگ اقتصادی باعث افزایش قیمت ارز خواهد شد که در نتیجه افزایش قیمت ارز به ضرر کشور خواهد بود. 

کاکایی ادامه داد: اگر جنگی که در آن به سر می بریم به این حد پیچیده نبود و ما را محدود نمی کرد، می توانستیم ارز خودمان را استفاده کنیم هیچ مشکلی در واردات به وجود نمی آمد اما در وضعیت فعلی واردات برای کشور بسیار خطرناک است و تبعات اقتصادی کلانی دارد. برخی می گویند این ارز برای خودمان است و دوست داریم استفاده کنیم اما برای شرایط جنگ فعلی اصلا مناسب نیست. 

غیرمنطقی بودن واردات خودرو از ترکیه/ لطمه زدن به تولیدکنندگان خودرو با واردات

او با تاکید بر اینکه واردات خودرو نوعی خیانت به کشور است، گفت: اگر کوچک ترین صحبتی در زمینه وادرات خودرو شده آن را یک خیانت محض می دانیم اما صحبت های اخیر حاکی از همکاری بین ایران و ترکیه است و خبری از واردات نیست و می تواند منطقی باشد.

او صنعت خودرو را یک صنعت بین المللی دانست و گفت: واقعیت این است که نمی توانیم تمام زنجیره و قطعات را در یک کشور تامین کنیم، به طور مثال شرکت بی او دبلیو ۵.۲ دهم درصد قطعاتش در یک شرکت آلمانی تهیه می شود و برای تکمیل قطعاتش نیاز به این زنجیره دارد.

او با تاکید بر اینکه واردات خودرو تاثیری در روند تولید خودرو در کشور نمی گذارد، تشریح کرد: واردات و تولید خودرو، ۲ حیطه مختلفی دارند و هیچ اثری بر یکدیگر نمی گذارند و سطح قیمتی متفاوتی دارند.

کاکایی گفت: اگر واردات آزاد شود اثری بر کار خودرو ساز نخواهد گذاشت و مشکل اصلی برای ممکلت است که اقتصاد آن را بر زمین می زند. واردات نیاز به ارز دارد و درآمد ارزی کمی داریم و با توجه به شرایط کنونی و تحریم ها واردات خودرو برای کشور سم است. مشکل خودروساز این است که اکنون ارز ندارد تا خودرویی تولید و ماده اولیه لازمه را وارد کند. بحث بر سر تحریم است و منطق می گوید که  دولت نباید اجازه واردات بدهد.

غیرمنطقی بودن واردات خودرو از ترکیه/ لطمه زدن به تولیدکنندگان خودرو با واردات

واردات خودرو در گرو مجوز از شورای اختصاصی سران قوا

عبدالله رضیان عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: واردات خودرو ممنوع است مگر اینکه شورای اختصاصی سران قوا تصمیمی در این حوزه گرفته باشند. وزارت صمت همچین کاری نکرده است و شورای اختصاصی سران قوا نیز این کار را هنوز تایید نکرده است اما یک سری صحبت هایی در اینباره شده است.

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر مذاکرات نتیجه دهد ممکن است خودروهای چینی وارد شود اما هنوز تصیمیمی در این خصوص گرفته نشده است. اگر  شورای اختصاصی سران قوا واردات خودرو را اجازه دهند، می توان خودرو وارد کرد.

رضیان درباره خودروهای دپو شده و ترخیص آنها، گفت: اگر بنا به ورود خودرو باشد باید اتومبیل های دپو شده ترخیص شود و سپس خودرویی وارد کرد، اما این نکته را باید گفت قسمتی از خودروهای دپوشده نقص داشتند که ممکن است خودروسازان داخلی تامین قطعا نکرده بودند و این خودروها در صورتی که نقص شان برطرف شود ترخیص خواهند شد.

انتهای پیام/

اگر خودرو وارد کنیم به سرمایه گذاران داخلی خیانت بزرگی شده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۴
در انتظار بررسی: ۰
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
سلام گناه من چیه از سال 95 برج9کامیون خودمو اسقاط کردن در طرح نوسازی ناوگان فرسوده ثبت نام کردم طرح ملی مصرف سوخت برای نوسازی ناوگان فرسوده و دولت ارز 3800 تومانی زیادی اختصاص داده و پول از ما هم گرفتن و کامیون وارد کرد شرکت سایپا دیزل و مونتاژ کرد و من ماشین خودمو که نون زن و بجه هامو درمیاوردم اسقاد کردم 50 میلیون پول هم دادم عوض اینکه طرح برای ما راننده ها بود که اقتصاد کشور در دست راننده های زحمت کش هست ماشین ما رو هنوز بعد از 3 سال است تحویل نداده و کامیون های ما رو همین خودرو ساز شرکت سایپا دیزل میبره بازار آزاد با قیمت نجومی میفروشه من و امثال من هنوز انتظار میکشیم بیکاریم بعد از 3 سال به این جواب و میده تحریم شدیم نمیتونیم قطعه بیاریم سال 95 قرارداد 6 ماه تحویل و سال 98 به ما میگه تحریم هستیم الان زندگی ما رفته کی جواب گوی ما قشر بدبخت هست آیا خیانت به ما شده یا نه بخدا قسم روزی 10 بار میمیرم و زنده میشم بهد از عمری بدبختی شرکت همه چیزمونو ازمون گرفت
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
واقعا خنده داره تضعیف؟مگه قوتی هم هست همین حرفا باعت انحصاری شدن خودروشده وهرکاردوست داشتن انجام دادن اگه واردات بود شرکتای داخلی یه تکونی به خودشون میدادن و محصول خوب تولید میکردند مصداق عینی فاجعه رو میتونید توی این نوع گزارش وحرفا ببینید حق مردم این نیست که خودرو30سال قبل رو سوار بشن البته کیفیتی به مراتب کمتر از قدیم هیچوقت وضع خودرو درست نمیشه تا زمانی که انحصار باشه پیشنهاد میکنم مستند تهران تقاطع سیئول رو ببینید تا بفهمید چی بودیم چی شدیم
علی
|
Singapore
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
با سلام چهل سال به خودرو سازها فرصت دادند که خودشان بسازنداما اینها قطعه بی کیفیت ازچین وارد کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
باید خودرو وارد شود تا ملت حق انتخاب داشته باشند نه اینکه به قول خودشان مردم مجبور شوند پراید غیراستاندارد وبی کیفیت سوارشوند . این هم به قیمت 45میلیون تومان وبا آمارتصادفات 17هزارنفر درسال خدایا دیگه خودت به داد این مردم برس
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
والا این خودروهایی که داخل کشور تولید میکنن اولا تولید ملی نیست و اختصاص به چن نفر داره و بعدشم همشون منتاژمیشن تو کشور .وقتی میشه گفت تولید داخلی یا ملی که از صفر تا صدش تو کشور خودمون طراحی و تولید بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
کاش برای یه بار هم که شده منافع 80 میلیون نفرو به منافع چندصد نفر سرمایه گذار و مهندس و کارگر خودروسازان ترجیح بدند...
به خدا این درست نیست که به بهانه چند هزار نفر کارگر، هم خون 80 میلیون نفرو توی شیشه کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
این همه گرانی وبی کیفیتی و هرروز بازی ذراوردن وخودروهای ازرده خارج و مفت گرون رو به مردم تحمیل کردن با چند برابرقیمت .اینا اذیت کردن به ملت محسوب نمیشه !!؟؟ خداکنه زودتر درش بسته شه و عدالت برقرارشه واگر زمانی مسولین ودلسوزان قصد پیشرفت داشتن وتولید با ژاپن یا کره جنوبی همکاری کنن .انشاالله که واردات ازادشه هر
چه زودتر ودل مردم شلدشه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
چرا خودرو تویوتا و خودروهای آلمانی و خودروهای باکیفیت رو به قیمت بازارهای جهانی دست مردم ایران نمیرسه . چرا ایرانی برای خرید خودروی باکیفیت 3تا2برابر،کشورهای،دیگه باید پول بده .تا کی حسرت برای ما بمونه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
یا تغییر رفتار می دهند و به فکر رقابت می افتند و با رقابت درست و سال حیات خود و صنعت ملی کشور را تضمین می نمایند که در هر دو صورت خوب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
نامردی نیست خودروی بی کیفیت رابه قیمت 50میلیون به مردم بدهند یا ماشینهای چینی راکه تا پارسال 50میلیون قیمت داشت 300میلیون به مردم میدهید واقعا خیانت را چه کسی مرتکب میشه؟درضمن کسانیکه دغدغه مردم دارند خودشان باعث توکار واردات هستند وچندبرابرقیمت دنیا به مردم فشارمیدهند
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
سلام والله اگه باعث تضعیف هم نشه خوبه به شرکت های بی کیفیت .... . پولتو میدی یک ماشین سوار میشی که میدونی چیه و واقعا ارزش داره.
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
این خودرو سازان به هیچ دردی نمیخورن و فقط منابع مالی نابود میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
تا سود پرايد 50 ميليوني باشد خودرو وارد نخواهيد کرد .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
امروز رفتم نمایندگی سایپا فروش تیبا با وانت دارید گذاشتن تحویل یک ماهه گفتم قطعا یک ماهه می‌دین گفت نه!!!مال اردیبهشت مونده یعنی چی؟!یعنی ما انحصار داریم زور میگیم هم پول میگیریم هم خودرو نمی‌دهیم هروقت هم دوست داشتن خودرو میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اين صنعت خودرو سازي مردم را داره اذیت می کنه .چه تضعيفي ؟ چقدر ديگه بايد اين ملت بد بخت هزينه ندانم كاري اين دو خودرو سار رو بدن؟
sasan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اقا ماشین وارد کنید،نخواستیم این صنعتی که خون مردمو کرده تو شیشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
وارد کردن خودروهای برقی وکم مصرف به سود کشوراست
ناشناس
|
Norway
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
تا کی حمایت از مافیا یه کم به فکر جون مردم باشید باسپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
سوال اساسی تر:آیا عدم ورودخودرو باعث تقویت صنعت خودوسازی شد؟
پاسخ ها
محمد فتحعلیان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
توقف واردات فقط به سود مافیای خودرو تمام شد ومیشود تا دربازارانحصاری ورانتی هرسواسنفاده ای بکنند. تارقابت سالم نباشد پیشرفتی هم حاصل نمیشه. وکسانی که شیپور ممنوعیت واردات خودرو را به صدا درآوردند به فکر منافع ملی نیستند بلکه به فکر منافع شخصی و گروهی خودشون هستند تاازاین سفره رانت نهایت سواستفاده راببرند،
مدیر پایگاه حتما این موضوع بررسی می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
چی بگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اگه واردات خودرو آزاد وبدون تعرفه باشه مردم حق انتخابی خوبی خواهند داشت تا این خودرو سازان اینقد قد به این مردم ظلم نمی کردند . وقتی خودرو سازا توانای وارائه به موقع خدمات تعهداتشان نیستند .پس چه مشکلی داره که خودرو وارد بشه .
Farhad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
ای بابا هنوز نیامده سنگ اندازی کنین بایستی رقابت ایجاد بشه تاهم کیفیت بالا بره و هم قیمت های نجومی پایین بیان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
چرا وقتی صحبت واردات خودرو میشود همه خودروساز میشن؟
کدام سرمایه گذار بهتر نیست بگیم سرمایه دار , چه کسی خیانت میکنه اونی که خودرو بی کیفیت را به قیمت فوق گران به هموطن اش میفروشه
کدام تضعیف تا الان که واردات ممنوع بود خیلی با کیفیت شده خودروها, خدا کنه بحث رقابت باعث تحول در خودروسازی بشه.
خواهشا صنعت خودروسازی را از انحصار در بیارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
خسته شدیم به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اگر سری به شهرهای بزرگ چین بزنید تمام خودروها که مشاهده می شود وارداتی است آنها که اقتصاد جهان را در دست دارند اشتباه می کنند خودرو خوب را وارد و خودرو خود را صادر می کنند ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
ما اگه وارد کنیم بعد خودرو را کجا صادر کنیم فکر میکنید خودروهای ما رو تو خارج سوار میشن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
به نظرم جان انسانها از به خطر افتادن صنعت خودروسازی خیلی مهمتره؟!!! به نظر شما چطور؟ و آیا ۳۰-۴۰ سال انحصار بس صنعت خودروسازی نبوده که خودشو جمع و جور کنه و بخاطر سود و منفعت مادی خودروی بی کیفیت تولید کنه و بده دست مردم.تا کی مردم باید مجبور به خرید خودروی بی کیفیت باشند اونم حالا با این قیمتای عجیب غریب؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
ناامیدیم
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
شرکتهای بزرگ خودروسازی می خواهند دانش تولید خودرو را وارد کشور کنند
البته حالا نه دویست سال بعد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
کدوم صنعت خودروسازی؟! وقتی واسه یه قطعه چند ماه تحویل ماشین مردم عقب میافته میشه گفت اصلا صنعتی به این اسم وجود داره؟؟؟ یا اداره این دو تا کارخانه را بدید سپاه جون بگیرن و درمون بشن یا تعطیلشون کنید و راحت ماشین وارد کنید
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
50 سال که گذشت صد سال دیگر هم بگذرد وضع همین است
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
از کسانی که قلم ی دارند یا تریبونی دارند یا مستمعی دارند خواهش می کنم آنقدر که از تولید داخل می گویند از کیفیت تولید داخل هم بگویند آیا 50 سال فرصت برای صنعت خودرو کم است
چرا ایرانی نباید خودروی باکیفیت سوار شود
نصف کشته های ایرانی ها در تصادفات به خاطر بی کیفیتی ماشینهاست
جواب این خونها را چه کسی باید بدهد کشته های تصادفات بیشتر از جنگ هشت ساله است
مدیر پایگاه در دست بررسی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
خدا کنه تولید داخل صفر بشه تا دیگه این دوشرکت نباشن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
خودرو وارد نکنیم تولید کننده داخل هم 40ساله داره پراید و پژو تولید می‌کنه مردم چه گناهی کردن که باید خودروی بی کیفیت سوار بشن ؟!سوال اینه اینا کی پیشرفت میکنن کی خودروی باکیفیت و ارزان قیمت میدن دست مردم؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اصلا این دوتا صنعت باید تعطیل بشوند و هزینه ها صرف احداث کارخانه های لوکس برای فراوری محصولات کشاورزی بشه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
این همه تلفات جاده ای که گزارش میشه از یه دونه ماشین خارجی اسمی نمیاد بجز خودروهای عزیز داخلی اونوقت میگین ( واردات خودرو عملی کاملا غیرمنطقی است که باعث تضعیف صنعت خودروسازی در ایران می‌شود )
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
با سلام کار بیهوده ای است بهتره از جوانان نخبه در طراحی و تولید خودرو استفاده بشه و به خودروهای بی کیفیت اجازه تولید داده نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
یک راهکار :به نظر بنده صنعت خودروسازی باید تمام توان خود را بر روی تحقیقات ساخت خودروهای پبشرفته متمرکز کند و برای نیاز مردم دولت هم واردات خودرو را آزاد کند هروقت خودرو تولید داخل مورد تایید قرار گرفت به تولید انبوه برسد و واردات خودرو را هم ممنوع کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اصلا بهتر است صنعت خودرو داخلی بسته شود. نبودنش بسیار بهتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
تضعیف؟؟؟؟؟
چی داره بخاد تضعیف بشه آخه؟؟
نیسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
سلام
بن نظر من در ایران رقابت بین خودور سازها وجود ندارد و خودروساز ها خودروهای بی کیفیت برای مردم ارائه میدهند اگه خودرو های خارجی بیا لااقل رقابت برای ارائه خودرو های باکیفیت و تنوع خودرو وجود دارد از اون گذشته قیمت خودور ها که بی دلیل خودور سازان بردن بالان با ارزه بیشتر خودرو در بازار قیمت پایین می اید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
آقای کاکایی شمایی که میفرمایید آزاد شدن واردات اثری بر کار خودروساز نداره پس چرا نمیذارین این کار انجام بشه؟؟
تمام مردم ایران با این کار موافقن
علی
|
United States
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اگر خودرو وارد شود و از تولید داخل حمایت نشه خیانته ولی با این شرایط که نمی تواند خودروساز نیاز داخل رو تامین کنه اگه خودرو وارد نشه خیانت به من مصرف کننده هست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
کشورما صنعت خودروسازی نداره

بنجل سازی داره

صنعت یعنی رقابت پذیری در کیفیت و قیمت
آیا خودروسازی ما اینطور است ؟؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
تضعیف صنعت خودروسازی???? شما به سمند و پراید و امسال اونها میگین خودرو؟؟؟ اگه اینها خودرو هستن پس اونهایی اونا سوار میشن پس چیه حتما" سفینه یا چیزی هست.حالا چه اشکالی داره ما هم سفینه سوار شیم؟؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
کار بسیار خوبی است در بهترین شرایط قبل از تحریمها که قراربود خودرو را 20روزه تحویل دهند و ماشین هم داشتند 4ماه طول کشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
وقتی خودرو ساز داخلی جوابگو نبوده و باعث افزایش نجومی خودرو شده منطقی هست خودرو باکیفیت وارد کشور بشه تا این خودرو سازان می خواهند انحصاری باشند و از مردم پول بگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
ایکاش خودرو وارد بشه و مردم دیگه از این شرکتها چیزی نخرند. عید ما اون روز هست که این شرکتها ورشکست بشن .و بسته بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
خوب مردم چه گناهی کرده اند که باید این خودروهای بی کیفیت داخلی را با این قیمتهای نجومی بخرند؟ بعد اینهمه ارز 4200 تومانی به خودروسازها می دهند تا قطعه های بی کیفیت چینی را وارد کنند همین ارز را خودرو وارد کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
مابرای تولیدداخل ارزش قائلیم امیدواریم خودروسازهاهم برای جون مردم ارزش قائل باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
مابرای تولیدداخل ارزش قائلیم امیدواریم خودروسازهاهم برای جون مردم ارزش قائل باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اون دوتا شرکت به فکر سود هستن نه مردم هیچ نظارتی نیست چرا ؟
هدهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
چرا نباید وارد بشه؟؟ مگراین تابوتای متحرک را میشه اسم خودرو روشون گذاشت؟ چرا باید ملت سوار اهن قراضه با قیمت بالا بشن؟؟
ح
|
United States
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
أره بزارید متوقف بشه خیلی بهتره تا یاد بگیرند ماشین خوب بسازند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
پراید ۶ تومانی چرا چرا یه چیز خوب سوار نشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
من فکر میکنم با ورود جوانان با غیرت و با سواد و اخراج بی کفایت های که مانع رشد این صنعت شدند, مشکل خودرو و تولید با کیفیت حل شود
ناشناس
|
Mexico
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
چی شد
واقع بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
یکی نیست از این کارشناسان محترم سوال کنه خودشون چه خودرویی سوار میشن...
آیا واقعا خودروی آنها ایرانیست یاخارجی ؟
اهل تبریز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
آقایون ما حمایت از تولید داخلی را - فقط در این فقزه - نمی خواهیم . بگذارید با واردات - البته عاقلانه و مقتصدانه - تولیدات داخلی را به چالش بکشیم و آنها را مجبور به بهبود کیفیت بکنیم تا بدانند که مجبورند و گرنه نمی فروشند . لطفا ... لطفا .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
متاسفم به صنعت خودروسازی
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
ای کاش اینقدر که به فکر خودرو سازان بودن به فکر مردم بیچاره هم بودن!
حمایت از خودرو سازی هم حدی داره
ابدی که نباید باشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
آخه این خودروسازی بی در و پیکر چی تحویل مردم داده این چند دهه که با موقعیت خوبی که از تحریم ها میتونست نصیب خودش کنه کلاهبرداری و دزدی برخی از سوابقش هست . آدم خواب میشه بیدار کرد اما آدمی که خودش زده به خواب نه اگه میخواستم پیشرفت کنن میتونستن کم زمان نداشتن .مگه چی هستن که واردات بخواد این خودروهای بنجول را تضعیف کنه وارد نکرده تضعیف هستن .فلز اگه احساس داشت به خاطر تبدیل شدنش به انواع پراید ها و سمند و پژو خون گریه میکرد بترسید که روز قیامت فلز اسراف شده به شکل پراید جلوی شما را بگیره البته اگه این متن باشگاه خبرنگاران بدونه دستکاری حقیقتا منتشر کنه
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
این خوروسازان خون مردم را میمکیدن حالا واردات خیانت به کشور است .آن زمان که بی کیفیت ترین خودرو را به مردم واگذار می کردید چی شد پس؟!
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر