کد خبر: ۷۰۸۵۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
رئیس ستاد انتخابات کشور خبر داد؛

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ۲ هزار نفر از عوامل برگزار کننده، آموزش‌های لازم برای برگزاری انتخابات صحیح را فرا می‌گیرند.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، عرف معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور امروز در نشست ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: برای تمامی کسانی که با بحث انتخابات و صندوق سر و کار دارند جلسات آموزشی برگزار می‌کنیم و با تأکید وزیر پایان هر دوره آزمون میگیریم.

او افزود: تا کنون ۴ دوره آموزشی برگزار شده و این هفته پنجمین دوره آموزشی برگزار می‌شود که حدود ۲ هزار نفر از فرمانداران، بخشداران و عناصر ستاد انتخابات درآن شرکت می‌کنند تا در شهر‌های خودشان سایر عوامل را توجیه کنند و شاهد برگزاری هرچه بهتر انتخابات باشیم.

عرف با اشاره به فعال بودن ۵۰ هزار شعبه انتخابات در دوره قبل گفت: هم اکنون با حضور در استان‌ها با همکاری استانداران و فرمانداران در حال بررسی و ارزیابی تعداد شعب و عوامل اجرایی برای انتخابات پیش رو در هر استان هستیم.

معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: برگزاری انتخابات الکترونیک و استفاده از فناوری‌های نوین جزء تکالیفی است که در سیاست‌های کلی انتخابات به دولت ابلاغ شده است.

عرف گفت: در قدم اول برای انتخابات الکترونیکی، اهزار هویت از طریق وارد کردن کد ملی در سامانه انتخابات انجام می‌شود و در قدم دوم باید به سمت اخذ رأی به شکل الکترونیک برویم که در انتخابات قبلی تجربه آن را در برخی استان‌ها داشته ایم.

او افزود: ۲۰۸ حوزه انتخابات در کشور داریم که در حال گفت و گو با شورای نگهبان هستیم تا بتوانیم در تعداد قابل توجی از حوزه ها، انتخابات الکترونیک را برگزار کنیم.

انتهای پیام/ب

فعالیت ۲۰۸ حوزه انتخابات در کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر