کد خبر: ۷۰۸۵۸۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خبر داد:

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: فردا، بیش از ۶ هزار طرح عمرانی، به یاد ۹۲ هزار شهید بسیجی افتتاح می‌شود.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، سرهنگ زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: فردا با حضور رئیس بسیج مستضعفان کشور ۶ هزار و ۲۵۰ طرح کشوری افتتاح می‌شود که ۵۲۶ طرح با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مربوط به خراسان جنوبی است.

او با اشاره به اینکه این طرح‌ها در ۳۰ نوع زمینه فعالیت و ۷ حوزه است، افزود: اولویت این طرح‌ها آب، اشتغال و مسکن محرومان است.

سرهنگ زهرایی با بیان اینکه از ۴۰ هزار طرح در دستور کار، تاکنون ۱۴ هزار تا افتتاح شده است، گفت: مابقی طرح‌ها هم تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور همچنین افزود: بسیج در تلاش است تا زنجیره ارزش افزوده را در محصولات راهبردی مانند زرشک تشکیل دهد که فردا یکی از کارگاه‌های تامین، تولید، بسته بندی و فروش این محصول افتتاح خواهد شد.

افتتاح طرح از مزرعه تا بازار استحصال زرشک به نمایندگی از ۳۰ کارگاه در خراسان جنوبی و نمایشگاه و فروشگاه دائمی عرضه محصولات روستایی سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی هم از دیگر برنامه‌های رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور در خراسان جنوبی است.

سرهنگ زهرایی با اشاره به فعالیت ۱۰ هزار و ۳۰۰ گروه جهادی در شش ماه اول امسال به ویژه در مناطق سیل زده گفت: در مرحله کمک رسانی سریع به سیل زدگان ۵ هزار و ۳۸۰ گروه جهادی و در مرحله بازسازی منازل هم هزار و ۹۰۰ گروه جهادی فعال بودند و تابستان امسال هم ۳ هزار گروه جهادی به مناطق محروم رفتند.

او با اشاره به تعمیر و ساخت ۷ هزار و ۵۰۰ واحد در مناطق سیل زده افزود: تاکنون ۳ هزار و ۲۰۰ واحد تعمیری به سرانجام رسیده و مابقی واحد‌های تعمیری نیز در همین ماه به اتمام می‌رسد.

سرهنگ زهرایی گفت: تلاش می‌کنیم تا واحد‌های احداثی هم در دهه فجر و یا تا پایان سال به کمک خیران به اتمام برسد.

انتهای پیام/ب

فعالیت بیش از ۱۰ هزار گروه جهادی در کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر