کد خبر: ۷۰۸۶۲۹۷
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به باغداران استان برای تبدیل باغ‌های خود به باغ‌های ایستاده و یا ایجاد باغ جدید ایستاده خبر داد.

پرداخت تسهیلات به باغداران برای ایجاد باغ‌های انگور ایستاده و داربستی/۱۵۰ هکتار باغ ایستاده انگور در استان همدان امسال ایجاد می‌شودحجت اله شهبازی، معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است سطح زیر کشت باغات انگور ایستاده یا طرح فراز را در استان افزایش دهیم و امسال ۱۵۰ هکتار باغ ایستاده ایجاد کنیم.

او گفت: در این طرح ۸۰ درصد هزینه ایجاد باغ داربستی یا طرح فراز به باغدار تسهیلات یارانه دار و با سود کم بهره داده می‌شود.

او با بیان اینکه باغات جدید و برخی از باغ‌های انگور زمینی در این طرح به باغ انگور ایستاده تبدیل می‌شوند گفت:تا سال ۱۴۰۰ قرار است ۶۵۰ هکتار باغ انگور ایستاده در استان و بیشتر آن‌ها در شهرستان ملایر ایجاد شود.

معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: هم اکنون به افرادی که قصد دارند باغ جدید و یا تغییر باغ انگور سنتی به باغ انگور ایستاده ایجاد کنند، تسهیلات با سود کمتر از ۱۰ درصد پرداخت می‌کنیم.

معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه حدود ۶۰ واحد فرآوری و بسته بندی کشمش در استان وجود دارد گفت:این واحد‌های کشمش پاک کنی ظرفیت بسته بندی ۸۰ هزار تن کشمش را دارند، اما هم اکنون با نیمی از ظرفیت خود کار می‌کنند.

شهبازی گفت: علاوه بر افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی محصول، در باغ ایستاده می‌توانی تعداد درختان انگور بیشتری را در مقایسه با باغ‌های سنتی و یا نشسته در زمین کاشت.

اوافزود: در باغ ایستاده انگور، چون خوشه‌های انگور نور بهتری از خورشید را دریافت می‌کنند هم دانه‌های خوشه‌ها بزرگ‌تر و پر آب‌تر می‌شود و هم میزان قند بیشتری دارند.

انتهای پیام/ا

پرداخت تسهیلات به باغداران برای ایجاد باغ‌های انگور ایستاده و داربستی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر