کد خبر: ۷۰۸۷۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
کد خبر : ۷۰۸۷۰۷۷

سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: مدرسه ۱۲ کلاسه خیری با اعتباری افزون بر ۳۰ میلیارد ریال امروز در حاشیه شهر زاهدان افتتاح شد.

مدرسه ۱۲ کلاسه خیری در زاهدان افتتاح شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، وبه نقل از روابط عمومی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس ؛ رضا سرحدی نیا سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان اظهار داشت:مدرسه ۱۲ کلاسه خیری با اعتباری افزون بر ۳۰ میلیارد ریال امروز در حاشیه شهر زاهدان افتتاح شد.

او افزود: این مدرسه در گستره سه هزار متر مربع در سه طبقه ساخته و تحویل آموزش و پرورش ناحیه یک زاهدان شد.

او ادامه داد: با بهره‌برداری از این مدرسه ۸۰۰ دانش‌آموز پسر مقطع ابتدایی زاهدان از فضای آموزشی استاندارد بهره‌مند شدند.

سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان با اشاره به رویکرد مشارکت خیران مدرسه ساز و این نهاد برای ساخت مدارس افزود: هر خیری که برای ساخت مدرسه قدم بر دارد سازمان نوسازی و تجهیز مدارس با وی مشارکت می‌کند.

او بیان کرد: سه هزار و ۱۱۹ کلاس درس از سال ۹۲ تا کنون در سیستان و بلوچستان ساخته شده که هزار و ۸۱۵ کلاس به صورت مردمی و مشارکتی تحویل آموزش و پرورش این استان شده است.

سرحدی نیا ادامه داد: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.

او  بیان کرد: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

۷۲۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه با ۴۰ هزار فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

انتهای پیام/ع

ساخت مدرسه در حاشیه شهر زاهدان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر