کد خبر: ۷۰۸۷۱۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد:

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد صحبت های کارگردان فیلم "زیر صفر مرزی" مبنی بر اینکه این اداره مانع اکران فیلمی شده را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مهدی افشار نیک کارگردان فیلم مستند "زیر صفر مرزی" مدعی شده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مانع ادامه اکران فیلمش در پردیس سینمایی هویزه این شهر شده، اما مسئولان ذیربط این ادعا را رد کردند.

او با انتشار مطلبی در فضای مجازی مدعی شد "فیلم زیر صفر مرزی به دستور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد در این شهر توقیف شد و از ادامه نمایش آن در پردیس سینمایی هویزه جلوگیری به عمل آمد، این در حالی است که فیلم در گروه هنر و تجربه در شهر‌های دیگر مانند بابل و گرگان و تهران روی پرده است. "

جواد استادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد پیرامون این ادعا، گفت: مگر این اداره می‌تواند فیلمی را توقیف کند، فیلمی را که ما اصلا مجوز اکران نداده باشیم چگونه می‌توانیم اکرانش را متوقف کنیم.

 او ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد، نه مجوزی برای اکران فیلم "زیر صفر مرزی" داده و نه مانع ادامه آن شده است. این اداره مرجع صدور مجوز برای اکران هیچ فیلمی نیست، لذا باید از مدیر سینما یا معاونت سینمایی سئوال شود. بر این اساس گفته کارگردان فیلم "زیر صفر مرزی" مبنی بر اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مانع اکران فیلمی شده را کاملا تکذیب می‌کنم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: مجوز اکران فیلم‌های سینمایی به صورت متمرکز از سوی گروه هنر و تجربه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شود و خود مالکان سالن‌های سینمایی تصمیم می‌گیرند از بین فیلم‌هایی که مجوز اکران گرفته اند کدام را برای نمایش بخرند و یا نخرند.

استادی افزود: هم اینک نیز اگر به سالن‌های سینمایی دقت کنید سینماداران به اختیار خود فیلم‌های متفاوتی را اکران می‌کنند و این موضوع در اختیار صاحب سالن سینما است که براساس سیاست‌های فروش خود از بین فیلم‌های دارای مجوز نمایش کدام یک را اکران کنند و کدام یک را اکران نکنند.

او ادامه داد: هیچ اطلاعی در مورد اکران فیلم مستند "زیر صفر مرزی" ندارم؛ با این اداره نیز مکاتبه‌ای نشده که مانع ادامه اکران آن در پردیس سینمایی هویزه مشهد شود.

میثم مرادی رئیس حوزه هنری خراسان رضوی نیز در این باره گفت: مسئولیت پردیس هویزه در مشهد با "موسسه بهمن سبز" وابسته به "سازمان سینمایی سوره" حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی کشور است.

 او ادامه داد: هیچ اطلاعی در ارتباط با اکران فیلم مستند "زیر صفر مرزی" در پردیس هویزه یا جلوگیری از ادامه اکران آن ندارم.

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی گفت: جلوگیری از اکران یک فیلم به مدیر سینما ارتباطی ندارد، زیرا مجوز اکران فیلم از سوی گروه هنر و تجربه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شود، این گروه فهرست فیلم‌های قابل اکران را مشخص و به سینما‌های سراسر کشور اعلام می‌کند.

مرادی افزود: تنها مرجعی که می‌تواند اعلام کند چه فیلمی پخش شود گروه هنر و تجربه است و اگر قرار بر جلوگیری از اکران فیلمی باشد باز هم همین گروه تصمیم گیرنده است، سینما هم وظیفه قانونی اش را انجام می‌دهد.

او تصریح کرد: برای هماهنگی بیشتر باید با موسسه بهمن سبز در تهران تماس گرفته شود و از آن‌ها جویای موضوع شد، اما آن‌ها هم در جریان نیستند، زیرا گروه هنر و تجربه مستقلا نسبت به اکران فیلم‌ها تصمیم می‌گیرد.
 
منبع ایرنا

انتهای پیام//ف.ش
 

ابهام در مورد اکران یک فیلم در مشهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر