کد خبر: ۷۰۸۷۱۹۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
کد خبر : ۷۰۸۷۱۹۴

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان گفت: به واسطه‌ای که استان اصفهان ویژه است از شهدا و اسوه‌های شهر در نامگذاری ها بیشتر استفاده شود، همچنین شایسته است مکان، میدانی یا سالنی به نام شهیدان نامگذاری شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان امروز با حضور در نود و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ۲ سال و نیم از شروع کار شورای پنجم گذشته، اما ما نخستین بار است که در جلسات این شورا حضور پیدا می‌کنیم، پس شروع فعالیت این شورا را تبریک می‌گویم.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان مجموعه شورای شهر را تنها نهاد شهری دانست که در مجموعه عمومی با رأی مردم برای ارائه خدمات بیشتر در شهر‌ها و روستا‌ها فعال شده است، افزود: بی نظیرترین مجموعه‌ای که بیشترین خدمات و ارتباط را با مردم دارد مجموعه شهرداری است، در کل کشور مجموعه‌ای این چنین نداریم که شبانه‌روز در ارتباط مستقیم با مردم باشد؛ هرگونه حرکت، اقدام و کوچکترین خلأیی در حوزه صنفی و اجتماعی می‌تواند مشکل امنیتی ایجاد کند.

او ضمن تبریک روز آتش‌نشانی ادامه داد: در هرکدام از قسمت‌های مجموعه خدمات شهری از جمله فضای سبز، آرامستان‌ها، اتوبوسرانی و تاکسیرانی اگر کوچکترین خلأ و عدم رسیدگی باشد، چون ارتباط با بدنه مردم دارند می‌توانند تأثیرات به سزایی در خدمات یا نارسایی‌ها داشته باشد.

فدا در ادامه گفت: درخواست و انتظار این است که به معضلات و مشکلات مجموعه‌هایی که با شهرداری در ارتباط هستند توجه ویژه و برطرف شود که در ایام و مناسبت‌های خاص نخواهیم در شرایط کف خیابان با مردم از نزدیک برخوردی صورت گیرد، چون همه این‌ها مردم این سرزمین هستند، اگر به واسطه دفاع مقدس یک دهم شهدای جنگ را تقدیم کردیم صرفاً اسلام، قرآن، ولایت و آسایش و آرامش مردم در مملکت مدنظر بوده است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان با اشاره به اینکه شاخص‌های اصفهان در دفاع مقدس بی‌نظیر است، بیان کرد: یک ششم شهدای دانش‌آموز، یک چهارم شهدای ورزشکار و یک پنجم شهدای روحانی متلعق به استان اصفهان است، همچنین بیشترین خانواده دارای ۲ شهید را در استان اصفهان داریم، استان اصفهان همچنین بیشترین تعداد جانباز بالای ۲۵ درصد را دارد.

او با اشاره به اینکه این نقش مؤثر در جنگ قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان اصفهان است که نیاز است در کنار سابقه تاریخی اصفهان، اماکن و ابنیه تاریخی، فرهیختگان و علما توجه جدی به افراد مؤثر در دفاع مقدس شود، مطرح کرد: شهید زرین یکی از شهدای محوری استان اصفهان با ۷ فرزند است که ابتدای جنگ و دفاع مقدس در منطقه حاضر شده و به عنوان تک‌تیرانداز فعالیت می‌کند، این شهید که در ۱۱ اسفند ۶۲ به شهادت می‌رسد ۳ هزار شلیک موفق داشته و هدف او هم عمدتاً فرماندهان، مسؤولان و افراد رده بالای ارتش صدام بوده است.

فدا خاطرنشان کرد: از این ظرفیت و افراد کم نداریم و هفته دفاع مقدس فرصتی است که این افراد شناسانده شوند، آن هم در زمانی که دشمن روی مراکز آموزشی و خانواده ایرانی که کانون همدلی بوده تمرکز کرده است، دشمن در مراکز آموزشی به دنبال الگودهی است، اما ما چه قدر تلاش کرده‌ایم که الگو‌های خود را معرفی کنیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان با بیان اینکه در منطقه کردستان و اوایل انقلاب تمام اقداماتی که داعش انجام می‌داد را شاهد بودیم و قطعه ورودی گلستان شهدا، شهدای کردستان هستند، ابراز کرد: دشمن از اول دنبال تحمیل جنگ نبود، اما وقتی دید که نمی‌تواند منافع خود را برگرداند به جنگ روی آورد و صدام را تحریم کرد، همه کشور‌های دنیا همه گونه پشتیبانی از صدام انجام دادند.

او با اشاره به اینکه بخش عمده امکانات دشمن در جنگ منهدم و بخشی هم توسط ارتش و سپاه به غنیمت گرفته شد، اضافه کرد: با این وجود شاهد هستیم که نیرو‌های دشمن سال اول جنگ ۱۷۵ هزار نفر و سال پذیرش قطعنامه ۷۵۰ هزار نفر بود، همچنین همه امکانات هم ۲ برابر شد؛ ۳۵ کشور از صدام حمایت می‌کردند و از ۱۰ کشور هم اسیر داشتیم.

فدا با بیان اینکه وقتی نمی‌توانستیم غافلگیر شدیم، اذعان کرد: امروز به برکت جمهوری اسلامی دست برتر را داریم و ضربت متقابل را می‌توانیم در لحظه وارد کرده و ضربه و حمله پیش‌دستانه را داشته باشیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان تأکید کرد: از تهدید جنگ به هیچ عنوان نمی‌ترسیم، اگر اول انقلاب استعداد ارتش را کم کردند که آن حمله را انجام دهند امروز قدرت بازدارندگی ما چندین برابر شده و حرف برای گفتن داریم؛ امروز آمادگی و توان رزمی نیرو‌های مسلح به حدی است که در طول ۴ ساله گذشته حدود ۲۵۰ گروه تروریستی را به سمت مرز‌های ایران گسیل کردند که امنیت ایران را خدشه‌دار کنند، اما قبل، به هنگام یا بعد از ورود دستگیر و منهدم شدند.

او خاطرنشان کرد: امروز سنگر و نقطه درگیری ما ۲ هزار متر عقب‌تر رفته است، ما در طول تاریخ ۲ بار به سواحل مدیترانه رسیدیم یک بار قبل از اسلام در دوران هخامنشی و یک بار هم در زمان جمهوری اسلامی بود که با حضور مستشاری در سوریه داعش را نابود کردیم و ابتکار عمل را در منطقه به دست داریم.

فدا تصریح کرد: امروز شرایط به گونه‌ای است که جبهه مقاومت به تأسی از جمهوری اسلامی و فرهنگ شهادت، ایثار و مقاومت و ایستادگی و نه گفتن به استکبار جهانی به این ظرفیت رسیده است که این حمله محیر، گیج‌کننده و فلج‌کننده را داخل خاک عربستان علیه بزرگ‌ترین، بهترین و مجهزترین پالایشگاه این کشور انجام می‌دهد.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان اظهار کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها رویشان نمی‌شود که بگویند از گروه کوچک و بدون امکانات انصارالله یمن شکست خوردیم و کسر شأن برای آن‌ها حساب می‌شود.

او در ادامه گفت: مطمئن باشید جنگی در نخواهد گرفت و آمریکایی‌ها ظرفیت، توان و اراده جنگ جدیدی را ندارند، در صورتی که آمریکایی‌ها هر لحظه اراده کنند و توان و تجهیزات را داشته باشند که پیروزند بی‌درنگ اقدام خواهند کرد، اما از ترس عملیات‌های بعدی که می‌توانند متحمل شوند اقدام نمی‌کنند.

فدا در ادامه انهدام پهباد آمریکایی، توقف کشتی متخلف انگلیسی و هدف قرار دادن مقر گروهک داعش در سوریه از داخل ایران به دنبال حضور و عملیات تروریستی در کردستان را نشان از توانمندی و عزت ایران دانست.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان در ادامه به اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان توصیه کرد که اگر یک بار می‌خواهید در شورا حضور پیدا کرده و یک بار امتحان شوید هر کاری می‌خواهید انجام دهید، اما اگر به دنبال ادامه حضور و خدمت‌رسانی هستید درگیر حواشی نشوید و مسابقه خدمت‌رسانی به این مردم را سرلوحه کار خود قرار دهید.

او با اشاره به اینکه این توصیه را به اعضای دوره قبلی شورا هم داشتیم، عنوان کرد: از گروه‌هایی هم که با آن‌ها اختلاف سلیقه دارید استفاده کنید، ظرفیت‌های پنهانی در مجموعه‌ها وجود دارد که به ما مراجعه می‌کنند، خواهش می‌کنم از این ظرفیت‌ها نیز استفاده کنید.

فدا با بیان اینکه در شهر کار‌های فرهنگی زیادی انجام می‌شود آن‌ها را هم مشارکت دهید، ابراز کرد: مدیریت شهری و اعضای شوری شهر سیاست‌گذاری و هدایت را انجام دهند، اما از ظرفیت سایر دستگاه‌هایی که هم کار فرهنگی تأثیرگذار انجام می‌دهند از جمله مساجد، هیئات و پایگاه‌های بسیج استفاده کنید.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان تأکید کرد: شفافیت همه جا خوب است همه جا شفاف باشید، هیچ ابایی نداشته باشید که زیر سؤال بروید.


او در ادامه مطرح کرد: به واسطه‌ای که استان اصفهان ویژه است از شهدا و اسوه‌ها شهر در نامگذاری بیشتر استفاده شود، همچنین شایسته است مکان، میدانی یا سالنی به نام این شهید نامگذاری شود.

فدا با اشاره به مشکلات مناطق حاشیه‌ای اصفهان و به صدا درآوردن زنگ خطر بیان کرد: مردم در این مناطق درگیر معضلاتی هستند که اگر در مباحث عمرانی و شهری کم‌توجهی شود در سایر مناطق شهر هم تأثیرگذار خواهد بود، مباحث اعتیاد، طلاق، اراذل و اوباش و حاشیه‌نشینی در شهر اصفهان در حال بالا رفتن است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان با اشاره به اقدامات مدیریت شهری اصفهان در رابطه با ایجاد شرایط مناسب برای حضور میهمانان نوروزی گفت: یک ظرفیتی هم ایجاد کنید برای دانش‌آموزان شهر اصفهان که آینده‌سازان کشور هستند، بخشی از اعتبار این کار را به دانش‌آموزانی اختصاص دهید که می‌توانند در آینده کشور مؤثر باشند، آشنایی این‌ها با فرهنگ دفاع مقدس نیز بسیار مؤثر است.

او تأکید کرد: سپاه با همه توان آماده کمک، مساعدت و خدمت‌رسانی به مردم است و همه طرح‌ها در بسیج و سپاه در رابطه با مسائل اجتماعی است، اولویت اول مناطق محروم اصفهان هستند.

فدا در پایان تأکید کرد: سپاه فراجناحی است، من منکر کار‌های شده نیستم، ولی کار باقی مانده و نشده هم وجود دارد، کاری به شما ندارد و ۱۲ سال دیگر هم بدویم هنوز کار هست.


انتهای پیام/م

 

حضورفرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان  درجلسه شورای شهر اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر