سرلشکر باقری اعلام کرد؛

کمک مستشاری سپاه پاسداران به ارتش مردمی یمن/ ارسال موشک‌های ایرانی به یمن کذب است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: ما به ارتش مردمی یمن کمک‌های مستشاری و فکری می‌کنیم و مسئول این کار، سپاه پاسداران است.

باقریبه گزارش   حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح در سفر اخیر خود به چین به گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فونیکس این کشور نشست و به بیان برخی نقطه نظرات خود درخصوص موضوعات مختلف دفاعی و امنیتی پرداخت.

سرلشکر باقری در این مصاحبه اعلام کرد سپاه پاسداران به ارتش مردمی یمن کمک مستشاری می‌کند اما ادعای ارسال موشک‌های ایرانی به یمن کذب است.

در ادامه متن گفت‌وگوی سرلشکر باقری با شبکه تلویزیونی فونیکس را می‌خوانید:

همکاری‌های نظامی ایران و چین گسترش می‌یابد

سرلشکر باقری در این گفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وگو درباره سطح همکاری‌های نظامی دو کشور، با بیان اینکه این روابط در حال توسعه و گسترش است، اظهار داشت: با امضای سند‌های همکاری و تحویل آن از طریق وزیر امور خارجه کشورمان به مقامات چینی و اجرای توافقات راهبردی، سطح همکاری‌های دو کشور بیشتر نیز خواهد شد.

وی اضافه کرد: ما برای اولین بار از ارتش چین برای حضور در یک رزمایش مشترک با ایران و روسیه که در ماه دسامبر در شمال اقیانوس هند و جنوب دریای عمان برگزار خواهد شد دعوت کردیم و ارتش چین نیز با قبول این دعوت و برنامه اعزام ناو، در آن حضور پیدا خواهد کرد.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با ابراز اینکه دو کشور در زمینه تبادل استاد و دانشجو و تحقیقات مشترک و تولید محصولات گام‌های اساسی بر خواهند داشت، گفت: حتماً نیرو‌های مسلح دو کشور با همکاری هم می‌توانند در ایجاد جهانی باثبات‌تر و صلح‌آمیزتر قدم بردارند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: ایران و چین با ایجاد کمیته مشترک دفاعی در جهت توسعه همکاری‌های تحقیقاتی و تولید محصولات گام‌های بلندتری بر خواهند داشت و ما یک کمیته مشترک نظامی نیز به‌منظور هماهنگ‌کردن فعالیت‌های نظامی و توسعه این فعالیت‌ها مثلاً در بحث‌های رزمایش، آموزش و... داریم.


بیشتر بخوانید: توفیقات ارزنده سپاه در عرصه‌های ماموریتی عامل عصبانیت و استیصال دشمن/ دشمنان دریافته‌اند که ایران اسلامی توان، آمادگی و اراده برخورد را دارد


برای هرجنگی آماده‌ایم

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح در بخش دیگری از این گفتگو درباره مسائل منطقه خلیج فارس و احتمال جنگ و درگیری در این منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه علاقمند به ایجاد درگیری در این منطقه نیست چراکه کشور ما از همه بیشتر به‌دنبال صلح و آرامش است و در طول ۳۰۰ سال گذشته هیچ‌گاه ملت ایران چشم طمع به هیچ کشور دیگری نداشته و آغازگر جنگی نبوده است.

وی افزود: در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز نیز منافع ما وابستگی زیادی به امنیت این مناطق دارد و برای همین ما مهمترین و قدرتمندترین کشور مسئول ایجاد این امنیت هستیم.

سردار باقری گفت: در خلیج فارس ما بیش از همه خواهان امنیت هستیم و علاقه‌ای به درگیر شدن در هیچ جنگی نداریم، اما در عین حال، قدرتمندانه در برابر هر نیت و اقدامی که بخواهد امنیت این منطقه را به خطر بیندازد می‌ایستیم.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با غیرواقعی خواندن تبلیغات آمریکا و دیگر کشور‌ها مبنی بر اینکه این منطقه در آستانه جنگ قرار دارد، تأکید کرد: دشمنان ما جرئت و جسارت آغاز جنگ را ندارند، چون می‌دانند ضرر آن بیش از منافعش خواهد بود و آن‌ها آسیب‌های جدی خواهند دید.

وی به موضوع اعزام ناو هواپیمابر آمریکا طی ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها می‌گفتند که ناو هواپیمابر خود را به منطقه اعزام می‌کنند، ولی دیدیم که این ناو از ۴۰۰ کیلومتری سواحل ما جلوتر نیامد و در شمال اقیانوس هند و جنوب دریای عمان متوقف شد.

سرلشکر باقری تصریح کرد: هیچ‌کس جرئت شروع جنگ با ما را ندارد و البته ما هم از جنگ استقبال می‌کنیم، ولی اگر کسی دیوانگی کند، ملت ایران و نیرو‌های مسلح آن با تجربه و اراده، خود را برای هرگونه جنگی آماده کرده‌اند و این یک امر منطقی است.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح افزود: البته همه این‌ها به‌معنای این نیست که کسی بدون محاسبه و یا با محاسبه غلط و یا به‌خلاف نظر مشاورانش دست به آغاز درگیری نمی‌زند، چراکه در گذشته هم ما مثال‌هایی مثل هیتلر و صدام را داشتیم، ولی معتقدیم جنگ با ایران برای آن‌ها عقلانی نیست و ما هم اگرچه این احتمالات را ضعیف می‌دانیم، ولی آماده‌ایم.

تحریم‌های جدید آمریکا تبلیغاتی است و تأثیری بر نیرو‌های مسلح ما ندارد

وی همچنین درخصوص تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران خصوصاً در حوزه‌های نظامی گفت: آن‌ها از هرکاری که توانستند برای فشار بر ملت ایران دریغ نکردند و نیرو‌های مسلح ما هم ۴۰ سال است که تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار گرفته و امکان خرید سلاح و یا انتقال تجهیزات وجود ندارد، درواقع در حوزه نظامی چیزی نمانده که بخواهند آن را تحریم کنند.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح ادامه داد: در مباحث اقتصادی و بانکی نیز، سپاه پاسداران هیچ حسابی در خارج از کشور ندارد که بخواهد از آن استفاده کند، بنابراین این تحریم‌های جدید تأثیری بر نیرو‌های مسلح و سپاه نخواهد داشت.

سرلشکر باقری گفت: آن‌ها همه این کار‌ها را قبلاً کردند و این اقدامات اخیر بیشتر جنبه تبلیغاتی و روانی دارد که مورد خوشایند بخشی از جناح‌های تندروی داخل آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های منطقه است.


بیشتر بخوانید: دشمنان از تجاوز مستقیم نظامی به ایران ترسان هستند/ با کشورهای منطقه خصومتی نداریم/ نتیجه تجاوز به ما قطعا انهدام و اسارت خواهد بود


سپاه توطئه‌های آمریکا را خنثی کرد

سردار باقری، تحریم سپاه از سوی آمریکا را موجب افتخار دانست و افزود: من به‌عنوان یک پاسدار خوشحالم که مورد غضب دشمنی باشم که به هیچ اخلاق و قاعده و حقوق بشر و حقوق ملت‌ها پایبند نیست. وقتی ما چنین دشمنی داریم، یعنی در مسیر درستی حرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد: آن‌ها از یک طرف وزیر امور خارجه ما را تحریم می‌کنند و از طرف دیگر می‌گویند "بیایید با هم صحبت کنیم. "، کجای دنیا مسئول دیپلماسی یک کشور را تحریم می‌کنند؟ این یعنی در رفتار و عمل برخی صاحبان حکومت در آمریکا عقل و منطق درستی دیده نمی‌شود.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: عصبانیت آن‌ها از سپاه پاسداران به‌دلیل این است که سپاه بسیاری از توطئه‌هایشان را خنثی کرده که ازجمله آن‌ها مسائل عراق و سوریه بود.

سرلشکر باقری گفت: بنابر اعتراف رئیس جمهور فعلی آمریکا و براساس اظهارات مقامات سابق آمریکا، این آن‌ها بودند که داعش و جبهة‌النصره و الحرار الشام را در سوریه و عراق درست کردند و به‌دنبال این بودند که همه کشور‌های اسلامی را به سقوط بکشانند تا نوبت ایران شود، اما این سپاه بود که به کمک ارتش‌های این کشور‌ها رفت و ما امروز می‌بینیم که عراق آزاد شده و به‌سوی توسعه حرکت می‌کند و بخش‌های زیادی از سوریه نیز آزاد شده و در همان جا‌های کمی هم که تروریست‌ها حضور دارند، مورد حمایت آمریکا هستند.

سپاه پاسداران به ارتش مردمی یمن کمک مستشاری می‌کند

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح در بخش دیگری از این گفت‌‌‌وگو، درخصوص کمک‌های ایران به کشور‌های محور مقاومت به‌خصوص یمن اظهار داشت: در عراق و سوریه هم ما با درخواست دولت‌های رسمی و مستقر این کشور‌ها به کمکشان رفتیم و به آن‌ها کمک‌های مستشاری و تسلیحاتی و تجهیزاتی کردیم و قرارداد بستیم و مسئول این‌ها هم سپاه پاسداران بود که البته درمواردی ارتش جمهوری اسلامی نیز به آن کمک کرد، ولی در موضوع یمن اوضاع کمی متفاوت‌تر است.

سردار باقری ادامه داد: یمن امروز در محاصره کامل قرار دارد و همه راه‌های آن بسته است و مدتهاست حتی امکان ارسال دارو نیز به آنجا وجود ندارد.

وی ادعای ارسال موشک‌های ایرانی به یمن را کذب دانست و افزود: چطور وقتی امکان ارسال دارو وجود ندارد، می‌توان موشک‌های چندمتری را به یمن ارسال کرد؟

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح در عین حال تصریح کرد: ما به ارتش مردمی یمن کمک‌های مستشاری و فکری می‌کنیم و مسئول این کار، سپاه پاسداران است و تا آخر هم کنار مردم یمن می‌ایستیم تا این تجاوز را از خود دور کنند.

انتهای پیام/

سپاه پاسداران به ارتش مردمی یمن کمک مستشاری می‌ کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
محمدامین
۲۳:۰۷ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
حالاکه اینجورشدبه یمن موشک میدیم تاببینیم فضولش کیه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۲:۰۸ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
سلام بر همه عزیزان سپاهی و ارتشی ما مردم همیشه در کنارتون هستیم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۲:۰۴ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
خدا پشت پناه مردم یمن
Iran, Islamic Republic of
مهدی
۲۱:۱۷ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
ما آماده لبیک هستیم یا زهرا(ع)
Italy
ناشناس
۲۱:۰۲ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
آفرین بر اقتدار نظامیان کشور.
Iran, Islamic Republic of
بختیار
۱۷:۵۵ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
درودبر رزمندگان اسلام
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۲۷ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
من که اماده جان فدایی در راه اسلام و وطنم هستم دادا
Iran, Islamic Republic of
مریم
۱۶:۴۷ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
خداوند حفظتان کند و پشت و پناه شما افتخار آفرینان کشور باشد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۱۴ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
بیشتر کمک بشه تا مردم مظلوم یمن رهایی یابند.

نصر من الله و فتح القریب
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۴۴ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
سلام:بر اساس آموزه های قرآنی ومنطق وتجربه مقاومت اگرحکام خونریز و مزدورآل سعود و امارات بخواهند دست از شرارت وجنایت علی ملت بی پناه وستمدیده یمن بردارند باید ضربات مهلک تری بر پبکره نظامی،فرودگاهی ومخصوصا اقتصادی آنها وارد شود تا چاره ای جز تسلیم ،صلح و دست برداشتن از محاصره و قتل عام مردم مظلوم یمن نداشته باشند. ای انصار الله قهرمان وارتش شجاع یمن پیروزی کامل در چند قدمی شماست حالا که الحمدلله دست برتر نظامی دارید ضرب شست های محکمتری نشان دهید واز خون های بناحق ریخته مردم مظلوم وبمباران زیرساخت های یمن براحتی کوتاه نیایید که پیروزی قطعی نزدیک است ان شاءالله تعالی.
Iran, Islamic Republic of
مرتضی حیدری
۱۳:۱۰ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
به نام خدا : ای کاش روزی بیاید که ما با قدرت اعلام کنیم که به هر کشوری که دلمان بخواهد کمک تسلیحاتی می کنیم و یا اسلحه و موشک و..‌. می فروشیم ، چرا آمریکای جنایتکار و اروپایی ها به کشورهای طرف معامله ی خودشان اسلحه‌های مرگبار کشتار جمعی می فروشند ولی این حق را به ما نمی دهند ؟!! این جانیان خود را مدافع حقوق بشر می دانند و ما را تروریست و مدافع تروریست!! اگر من فرمانده کل سپاه پاسداران بودم با صلابت به جهانیان اعلام می کردم : ما به تمام کشورهایی که خواهان خرید اسلحه از ایران هستند بخصوص محور مقاومت موشک و دیگر مهمات را خواهیم فروخت تا کور شود هر آنکه نتواند دید.!!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۳۶ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
اگرم کمک کرین خوبکاری کردین
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۴۷ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
زنده باد سپاه
زنده باد یمن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۴۴ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
هر چه به مردم مومن ،شجاع ،ستمدیده و مظلوم یمن و انصار ا... شجاع کمک مسنشاری ،نظامی و بشر دوستانه بشود باعث رضایت خداوند باری تعالی ، خشنودی قلب حضرت ولیعصر (عج) ، و به نفع محور مقاومت و خاری در چشم حکام خونریز آل سعود و آمریکای فتنه گر و اسرائیل خون آشام است
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۳۲ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
سپاه به هر کی کمک مستشاری کرد پیروز شد....
مطمئن بودم که به یمن کمک میشه...لازم نیست بهشون پهپاد و موشک بدیم. همین که یادشون بدیم چطور بسازن کافیه....
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۱۹ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
احسنت
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۱۶ ۰۹ مهر ۱۳۹۸
زنده باد سردار این رزمایش عالیه اگه عقل داشته باشند همه چیز رو فهمیدن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر