کد خبر: ۷۰۸۹۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صمت مطرح کرد:

قبادیان گفت: درباره طرح جداسازی وزارت بازرگانی از صمت، سه‌ شنبه هفته آینده تصمیم گیری می شود.

ایران حائز رتبه دوم پرورش سرمایه فکری در جهانبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری، با بیان گزارش‌های شاخص جهانی نوآوری (GII) در خصوص سرمایه انسانی کشور‌های جهان اظهار داشت: ایران در سال ۲۰۱۸ به لحاظ پرورش مهندس و سرمایه فکری پس از آمریکا و روسیه رتبه سوم را کسب کرد و در سال ۲۰۱۹ با پشت سر گذاشتن روسیه حائز رتبه دوم در جهان شد.

او با بیان اینکه وزارت صمت از وزارت‌ خانه‌های قدر کشور است، افزود: یک‌سوم از تولیدات ناخالص داخلی (GDP )کشور مربوط به این وزارتخانه است.

قبادیان با اشاره به احتمال جدایی وزارت بازرگانی از صمت، اضافه کرد: بهترین حالت تجمیع این وزارتخانه‌ها در زمینه چابک‌ سازی است، اما از سال ۱۲۸۵ تاکنون ۲۵ بار این حوزه‌ها ادغام و یا جدا شده‌اند.

او با اشاره به اینکه صلاح کشور در مقامات عالی کشور جداسازی وزارت بازرگانی از وزارتخانه صمت است، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به این جداسازی رأی داده است و سه‌ شنبه آینده تصمیم در این مورد در شورای نگهبان گرفته می‌شود.

معاون پژوهش، آموزش و فناوری وزیر صمت با بیان اینکه ایران کشوری بزرگ و برخوردار از ثروت‌های بی‌نظیر خدادادی است، ادامه داد: ایران اسلامی به لحاظ جمعیت، استعداد، منابع و سرمایه انسانی با کشور‌های همسایه قابل قیاس نیست و این موضوع دشمنان ما را آزرده‌ خاطر کرده است.

او با بیان اینکه وظیفه ما سیاستگذاری و راهبری در اقتصادی است که مردم گرداننده آن هستند، گفت: با مدیریت صحیح و علمی تلاش می‌کنیم یک جهش اقتصادی بی‌ نظیر را در کشور رقم بزنیم.

انتهای پیام/ن

تکریم و معارفه رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر