کد خبر: ۷۰۸۹۷۶۶
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
کد خبر : ۷۰۸۹۷۶۶

عضو تیم ملی دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران و رکورد دار دو ۶۰ متر سرعت ایران در آستانه پیوستن به باشگاه پارتیزان بلگراد صربستان قرار دارد.

فرزانه فصیحی، عضو تیم ملی دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،گفت: لژیونر شدن برایم همیشه دور از ذهن بود و این کار ریسک بزرگی است چرا که شرایط تمرینات و زندگی بسیار متفاوت می‌شود و در حال حاضر که در آستانه پیوستن به باشگاه پارتیزان بلگراد هستم، با تمام وجود سختی‌های آن را پذیرفته ام و منتظرم که ویزا برایم صادر شود.

او با اعلام اینکه در ماده ۶۰ متر سرعت فقط ۵ صدم ثانیه با رکورد ورودی جهان فاصله دارد از نقش خانواده اش در رسیدن به این جایگاه توضیح داد: ورزش را با رشته ژیمناستیک شروع کردم و از ۶ سالگی تاکنون پیوسته در حال ورزش کردن بوده ام. در تمام این سال‌ها هیچگونه حامی مالی بجز خانواده ام نداشته ام. از پدر و مادرم تشکر می‌کنم چرا که آن‌ها تنها افرادی هستند که در هر شرایطی از من حمایت کردند. همچنین مربیانی همچون خانم ارغنده، آقای احمدپور و مربی کنونی ام آقای رحمانی که طی این سال‌ها در کشف و پرورش استعداد من نقش مهمی ایفا کردند.

فصیحی در ادامه با اشاره به حمایت‌های همسرش در میادین ورزشی گفت: تا پیش از این تصور همه بر این باور بودند که من بعد از ازدواج از تمریناتم فاصله می‌گیرم، ولی با این وجود در لیگ امسال موفق به کسب ۷ مدال طلا و ۳ مدال برنز شدم و خوشحالم از این بابت که همسرم آگاهی و درک کاملی نسبت به شرایط زندگی ام دارد و در پیش برد اهداف ورزشی ام تاثیر مثبتی داشته است.

او با ابراز نارضایتی از عملکرد هیات دو و میدانی اصفهان تصریح کرد: در سال‌های اخیر هیات دو و میدانی اصفهان پشتوانه خوبی برای من نبوده است و در بسیاری از موارد با مشکلاتی از جمله اعزام نشدن به برخی از مسابقات رو به رو بوده ام که هیات دو و میدانی با وجود رکورد‌های خوبی که از خود به جای گذاشتم، در رفع آن‌ها تلاشی نکرده است. البته با حضور آقای برکت در هیات این مشکلات رو به بهبودی است و آینده‌ی درخشانی در انتظار دو و میدانی اصفهان خواهد بود.

دونده تیم ملی کشورمان با اشاره به حضور باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در لیگ دو و میدانی امسال گفت: جای تاسف دارد که من سال‌های گذشته به ناچار با عنوان شهر‌های دیگر در لیگ شرکت می‌کردم، ولی امسال با حمایت‌های هیات دو و میدانی اصفهان و باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، با نام شهر خودم در لیگ کشور شرکت کردم و موفق به کسب مدال‌های متعدد شدم و در حال حاضر عنوان برترین ورزشکار لیگ دو و میدانی کشور را به خود اختصاص داده ام.

فصیحی که به واسطه‌ی ثبت رکورد‌های فوق العاده در ماده‌های ۱۰۰ و ۶۰ متر سرعت و کسب مدال‌های متعدد در رقابت‌های ملی و برون مرزی به دختر باد معروف شده است، از تفاوت‌های زندگی اش با هم سالان خود می‌گوید: از ۱۷ سالگی به صورت حرفه‌ای و دو نوبت در روز تمرین می‌کنم، در این سال‌ها سختی‌های بسیاری از جمله دوری از خانواده را تحمل کرده ام. بعضی روز‌ها از شدت خستگی تصمیم می‌گیرم که تمریناتم را کنار بگذارم و به تفریح بپردازم، ولی با همراهی و دلسوزی مربی ام هر بار با انگیزه‌ی بیشتری به تمرین بازگشتم.

او با بیان اینکه در زندگی هیچ حامی مالی بجز خانواده اش نداشته، از برنامه هایش در آینده گفت: مسابقات داخل سالن آسیا و بعد از آن مسابقات جهانی و ورودی المپیک درحال حاضر مهمترین رقابت‌های پیش روی من هستند و از آنجایی که هزینه‌های ورزش حرفه‌ای بسیار زیاد است نیاز به حامی مالی دارم و هنوز پیدا نکرده ام.

فصیحی در انتها انتظارات خود از مسئولین ورزش اصفهان را ابراز کرد: در حال حاضر پیست انقلاب تنها محل تمرینی ما به شمار می‌رود که در آلوده‌ترین نقطه شهر قرار گرفته و در زمستان شرایط خطرناکی برای سلامتی ورزشکاران به وجود می‌آورد. همچنین یک پیست داخل سالن در خوراسگان اصفهان که بلا استفاده مانده است و مسئولین استان می‌توانند از آن بهره برداری کنند تا شرایط بهتری را برای تمرین ما فراهم شود.


انتهای پیام/م
 

توضیحات عضو تیم ملی دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران درخصوص لژیونر شدن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر