کد خبر: ۷۰۹۸۴۹۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
نژاد بهرام در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو شورای شهر تهران با اشاره به طرح نوسازی شهرک پیکان‌شهر گفت: نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین برای ما مقدور نیست.

نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین مقدور نیست/ با اصلاحیه طرح تفصیلی مخالفیمزهرا نژاد بهرام عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به طرح نوسازی بافت فرسوده شهرک پیکان‌شهر گفت: ما در این طرح طبق طرح تفصیلی عمل می‌کنیم و اقدامی غیر از آن انجام نخواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه نوسازی بافت فرسوده برای ما دارای اولویت است، افزود: اما قرار نیست به خاطر نوسازی یک بافت فرسوده تراکم جمعیتی آن بالا برود و نتوانیم پاسخگوی مردم باشیم، لذا متقاضی نوسازی شهرک پیکان‌شهر هم باید طرح خود را بر مبنای طرح تفصیلی اصلاح کند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا طبق خواسته متقاضی می‌توان طرح تفصیلی را اصلاح کرد، گفت: طرح تفصیلی در اختیار شورای شهر است و شورای شهر هم آن را برای تصویب به شورای عالی شهرسازی ارسال می‌کند و نکته این موضوع اینجاست که شورا هم چنین اصلاحیه‌ای را که مورد تأییدش نیست، انجام نخواهد داد.

نژاد بهرام با بیان اینکه تا آنجا که برای ما مقدور است، می‌توانیم برای نوسازی بافت فرسوده تسهیلات در اختیار شهروندان قرار دهیم، گفت: اینکه قرار باشد نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین باشد، برای ما مقدور نیست.


بیشتر بخوانید: سقف تراکم پیکان شهر ۲۰۰ درصد است/ حجم بارگزاری در منطقه ۲۲ را کاهش داده‌ایم


عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به جلساتی که با سازمان نوسازی و وزارت راه و شهرسازی برگزار شده بود، گفت: تمام خواسته ما نوسازی بافت فرسوده است، اما مبنای کار باید طرح تفصیلی باشد، لذا سازنده هم باید برای طرح خود ابتدا مصوبه کمیسیون ماده ۵ را اخذ کند و اگر نتواند بر مبنای اصول طرح تفصیلی عمل کند با  موافقت روبرو نمی‌شود.

انتهای پیام/

توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره نوسازی بافت فرسوده

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر