کد خبر: ۷۱۰۱۳۲۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس خبر داد؛

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس گفت: ۱۹۰ بازرس در سراسر استان به منظور نظارت و بازرسی از تولیدی‌ها و روند تولید پوشاک در تمام تابستان به امر بازرسی مشغول بوده‌اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس گفت: از آنجا که دانش‌آموزان بیش از ۴ هزار مدرسه در فارس متقاضی فرم بوده‌اند و بیش از ۲ هزار و ۴۵۸ قرارداد با تولیدی‌های پوشاک منعقد شده‌است، ۱۹۰ بازرس در سراسر استان به منظور نظارت و بازرسی از تولیدی‌ها و روند تولید پوشاک در تمام تابستان به امر بازرسی مشغول بوده‌اند.

محسن کلاری با اشاره به تشکیل تعداد ۲۳۲ کارگروه پوشاک از تیرماه تاکنون در استان، تعداد دانش‌آموزان دارای فرم در فارس را نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر برشمرد و افزود: بیش از ۲۰۰ هزار نفر از این تعداد در شهر شیراز و نواحی چهارگانه آن هستند که این تعداد یک هزار و ۱۳۰ مدرسه شهر شیراز را شامل می‌شود.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس از تهیه لباس برای دانش‌آموزان بی بضاعت خبر داد و افزود: مدارس هریک با توافق تولیدی‌ها مبلغی را برای لباس فرم دانش‌آموزان محروم و بی بضاعت تخصیص دادند که حدود ۱۶ هزار دست لباس بصورت رایگان و بعضا نیم بها در سطح استان به دانش‌آموزان محروم اهدا شده است.

او با بیان اینکه بحثی در زمینه واگذاری پوشاک به هنرستان‌های دارای رشته طراحی دوخت بوده است، اظهار داشت: امسال تعداد محدودی از هنرستان‌ها لباس دانش‌آموزان خود را به صورت داوطلبانه تهیه کردند.

کلاری با تاکید بر اینکه در کل استان ۴ تولیدی مشکل داشتند و توزیع لباس به واسطه مشکلات آنان به بعد از مهر موکول شد گفت: بیش از ۹۸درصد پوشاک مدارس تا ۲۸ شهریورماه تحویل داده شده، اما عدم برنامه‌ریزی صحیح توسط این ۴ تولیدی موجب تاخیر در تحویل لباس تعدادی از دانش‌آموزان شده است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس با اشاره به تغییر در طراحی لباس فرم مدارس گفت: امسال موضوع فرهنگ ایرانی اسلامی مد نظر بسیاری از مدارس و تولیدی‌ها بود و طرح‌های بسیار جالبی از ترکیب پارچه‌های ترمه سنتی در لباس‌ها استفاده شده است که مورد استقبال خانواده‌ها و دانش‌آموزان واقع شده است.

او از برگزاری جشنواره معرفی تولیدکنندگان برتر و مدارس برتر همراه با تقدیر از تولیدی‌های موفق و فعال در آبان ماه خبر داد و افزود: این جشنواره می‌تواند گامی در راستای تشویق تولیدکنندگان به رقابت با یکدیگر و افزایش کیفیت کار در آنان شود.

کلاری با تاکید بر اینکه نرخ‌گذاری و تصویب قیمت نهایی لباس‌ها بر عهده اتحادیه صنف پوشاک است، گفت: این اتحادیه طی نامه‌های جداگانه‌ای به سازمان صنعت و معدن و تجارت، قیمت تمام شده قطعی هر دست لباس فرم دانش‌آموزی با در نظرگرفتن وضعیت اقتصادی و جمیع جهات برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ و با افزایش قیمت ۳۵ تا ۱۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته را اعلام کرده‌است.

وی گفت: آموزش و پرورش صرفا بحث نظارت و ساماندهی امور پوشاک را برعهده داشته است که به حق تلاش‌های بسیاری هم در این راستا و در سال نخست ساماندهی انجام شد تا دانش‌آموزان با احساس رضایت بیشتری فرم مدرسه خود را به تن کنند و در آن احساس راحتی کنند.

کلاری معتقد است وقتی دانش‌آموزی و به ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه که در سن بلوغ هستند از ظاهر و لباس خود چه به لحاظ رنگ‌بندی و چه از نظر کیفی و سایز رضایت نداشته باشد، قاعدتا این نارضایتی موجب درگیری ذهنی برای او می‌شود و شاید منجر به عدم حضور او در بسیاری از برنامه‌های خلاقانه نیز شود.

عضو کارگروه پوشاک و مسئول ساماندهی لباس فرم سازمان دانش آموزی نیز گفت: طرح پوشاک مدارس در تمام مناطق استان اجرا و قرارداد با تولیدی‌های پوشاک منعقد شده‌است و بعد از نواحی چهارگانه شیراز بیشترین تعداد دانش‌آموزان برخوردار از فرم مدارس در جهرم با ۱۴ هزار نفر، مرودشت ۱۲ هزار نفر و کوار با ۱۰ هزار نفر، لامرد با ۸۴۰۰ نفر، کازرون با ۸ هزار دانش‌آموز، فیروزآباد با ۷ هزار و ۲۰۰ نفر، فسا با جمعیت ۷ هزار نفری دانش‌آموز حضور دارند.

علی اصغر قبادی، با اشاره به اینکه از تعداد ۹۴۵ تولیدی ۲۰۵ مورد در شیراز است و با انعقاد یک هزار و ۱۳۰ قرارداد با مدارس تهیه ۲۱۰ هزار و ۵۰۰ دست لباس را متعهد شده‌اند.

او ادامه داد: در همین راستا بیش از ۹۸درصد پوشاک مدارس تا ۲۸ شهریورماه تحویل داده شده و ۲ درصد مابقی نیز یک درصد آن مربوط به دانش‌آموزان ثبت‌نامی شهریور است است و یک درصد نیز بدلیل بخاطر تاخیر تولید کنندگان در انجام تعهدات خود است.

این عضو کارگروه پوشاک مدارس در فارس، از گزارش تخلفات تولیدی‌ها و برخورد با متخلفان خبر داد و افزود: تخلفات در قیمت، نوع کیفیت پارچه، خدمات پس از فروش و تاخیر در تحویل بوده که تا ۱۴ مهرماه ۲۸ تولیدی توسط سازمان صنعت معدن و تجارت تخلفشان ثبت و برای جریمه و بازگشت حق دانش‌آموزان معرفی شده‌اند که برابر مقررات با آن‌ها خواهد شد؛ روند بازرسی از خدمات تولیدی‌ها در تهیه پوشاک مدارس تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/م

معرفی تولید کنندگان و مدارس برتر در طرح پوشاک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر