کد خبر: ۷۱۱۰۶۰۵
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
کد خبر : ۷۱۱۰۶۰۵
گروه : یزد » یزد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: مردم نیکوکار استان یزد طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۴۸ میلیارد ریال زکات به نیازمندان پرداخت کردند.

به گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، غلامرضا مشعل چی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد بابیان اینکه ۳۵۷ عامل افتخاری و ۲۱۲ مبلغ زکات برای ترویج این فریضه الهی با کمیته امداد همکاری دارند، گفت: مردم نیکوکار استان یزد طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۴۸ میلیارد ریال زکات به کمیته امداد پرداخت کردند که ۸۴ درصد از این کمک‌ها در امور محرومان و ۱۶ درصد برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شده است.

او بابیان اینکه ۵۰ درصد از زکات اختصاص‌یافته در بخش محرومان برای معیشت آنان هزینه شد، افزود: ۲۷ درصد از زکات جمع‌آوری‌شده برای ساخت، مرمت و بازسازی منازل محرومان، ۱۰ درصد برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند و ۱۳ درصد برای کمک به هزینه درمانی و تحصیلی مددجویان تحت حمایت طی شش‌ماهه نخست سال ۹۸ اختصاص یافت.

مشعل چی  ادامه داد: ۱۹ میلیارد ریال از زکات جمع‌آوری‌شده در قالب زکات مستحبی و ۲۹ میلیارد ریال زکات واجب بوده است.

او بیان اینکه سال گذشته مردم نیکوکار استان یزد ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، افزود: اقلام و کمک‌های اهدایی نیکوکاران در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود و به‌هیچ‌ عنوان از این کمک‌ها برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود.

مشعل چی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از طرح‌های موفق و مورد تایید در حوزه زکات، شجره طیبه است، گفت: در این طرح کشاورزان با نیت انفاق و کمک به نیازمندان، محصول یک یا چند درخت خود را برای مدت معین در اختیار دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد قرار می‌دهند.

هم‌اکنون ۵ هزار اصله درخت پسته، خرما، به، انار، انگور و زردآلو مشمول طرح شجره طیبه هستند.

انتهای پیام/ی

پرداخت  ۴۸ میلیارد ریال زکات  از سوی نیکوکاران یزدی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر