کد خبر: ۷۱۱۱۹۴۲
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
کد خبر : ۷۱۱۱۹۴۲
فرماندار سقز:

فرماندار ویژه شهرستان سقز بر ضرورت فعالتر شدن سمن‌ها در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد.

فعالیت بیشتر سمن‌ها در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی ضروری استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، کامیل کریمیان شامگاه یکشنبه در نشست با اعضای انجمن‌های غیر دولتی شهرستان سقز، اظهار داشت: سمن‌ها به عنوان نماد واگذاری امور جامعه به مردم یکی از فاکتور‌های توسعه اجتماعی محسوب می‌شوند که می‌بایست در حوزه فرهنگی و اجتماعی بیشتر از قبل ورود کنند.

او افزود: انتخابات سرنوشت ساز است، انجمن‌های مردم نهاد به عنوان گروه‌های مرجع و کنشگران سیاسی و اجتماعی، بستر‌های لازم را برای افزایش مشارکت سیاسی مردم فراهم کنند.

فرماندار ویژه شهرستان سقز ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان پلی ارتباطی بین دولت و مردم محسوب می‌شوند و مسئولان ادارات بر اساس حوزه تخصصی کاری هر انجمن، نیازمند مشورت آنان هستند.

کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری، یادآور شد: فرمانداری سقز به عنوان مجری انتخابات، بی طرف است و برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور دغدغه اصلی برگزار کنندگان این رویداد عظیم است.

در این نشست که با محور نحوه برخورداری انجمن‌های غیر دولتی از معافیت‌های مالیاتی برگزار شد، بهرام پور، رئیس امور مالیاتی اداره دارایی سقز بر ضرورت ثبت رسمی انجمن ها، آگاهی از قانون مالیات‌های مستقیم و غیر مستقیم تاکید و نحوه معافیت‌ها را تشریح کرد.

گفتنی است نداشتن مکان برای فعالیت، نداشتن شناسه ملی و نتوانستن برون سپاری امور توسط سازمان‌های دولتی به انجمن ها، تشکیل کمیته علمی شناسایی و رفع مشکلات اجتماعی، حمایت از سرمایه گذاری در شهرستان، ساخت خانه انجمن‌ها و تعامل شهرداری و امور مالیاتی با انجمن‌ها از جمله مواردی بود که نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد بر آن تاکید کردند.

انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر