افزایش ۳۸ درصدی صدور مجوز سقط درمانی در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از افزایش ۳۸ درصدی صدور مجوز سقط درمانی در آذربایجان‌شرقی خبرداد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،کمالی مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد مجوز‌های صادر شده توسط ادارات پزشکی قانونی استان جهت سقط درمانی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته است.

او اعلام کرد: درنیمه نخست امسال ۱۸۶ نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که برای ۱۷۹ نفر مجوز سقط درمانی صادر شد.

او ادامه داد: در شهریور ماه امسال نیز از ۳۹ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۲۵ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۲۱ مجوزسقط صادر شده بود ۴ فقره افزایش یافته است.

کمالی گفت: در سال گذشته ۴۱۳ نفر برای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که برای ۲۷۲ مورد مجوز سقط صادر شده است.

او با اشاره به اینکه صدور مجوز سقط درمانی از جمله خدماتی است که بدون نامه مرجع قضایی ارایه می‌شود، گفت: صدور مجوز سقط درمانی براساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده، برعهده سازمان پزشکی قانونی است و این سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی افزود: بر همین اساس همه ساله تعدادی از متقاضیان سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند که ضمن بررسی شرایط و مدارک پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم و سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته برای آنان مجوز سقط صادر می‌شود.

 

انتهای پیام/ش

  صدور مجوز سقط درمانی در آذربایجان‌شرقی ۳۸ درصد افزایش یافت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر