کد خبر: ۷۱۳۱۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
کد خبر : ۷۱۳۱۲۸۶

دبیر علمی شانزدهمین کنگره‌ی بین‌المللی ام‌اس گفت: تا کمتر از یک هفته دیگر شانزدهمین کنگره بین المللی ام اس در مشهد برگزار می گردد.

مشهد، میزبان شانزدهمین کنگره بین المللی ام اس

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، پیام ساسان‌نژاد دبیر علمی شانزدهمین کنگره‌ی بین‌المللی ام‌اس گفت: تا کمتر از یک هفته‌ی دیگر، ده‌ها متخصص، فوق تخصص و جراح مغز و اعصاب از کشور‌های مختلف جهان و ایران در مشهد گرد هم می‌آیند و در شانزدهمین کنگره‌ی بین‌المللی ام‌اس، آخرین دستاوردها، تحقیقات و درمان‌های بیماری ام‌اس را به اشتراک بگذارند.

او ادامه داد: ۳۰۰ مهمان از دانشگاه‌های سراسر کشور و کشور‌های اروپایی، امریکا و خاورمیانه و حاشیه‌ی خلیج فارس در کنگره حضور دارند که ۴۰ نفر آنان را مهمانان خارجی تشکیل می‌دهند.
 
دبیر علمی شانزدهمین کنگره‌ی بین‌المللی ام‌اس گفت: آشنایی با دارو‌های جدید در بیماری ام اس، آشنایی با روش‌های تشخیصی تصویر برداری جدید در ام اس، مروری بر تازه‌های تشخیصی و درمان بیماری دویک (NMOSD)، مروری بر تازه‌های تشخیصی و درمانی آنسفالیت‌های اتو ایمن، مروری بر اقدامات توانبخشی و باز توانی بیماران ام اس، مروری جدید بر تزریق داروی بوتولونیوم توکسین در اسپاستیسیته بیماران ام اس، مروری بر تازه‌های تشخیصی و درمانی ام اس کودکان و تبادل نظر پیرامون همکاری‌های تحقیقاتی بین دانشگاه‌های داخل و خارج کشور در این زمینه، از محور‌ها و مباحث مهم کنگره‌ی شانزدهم می‌باشد.
 
ساسان نژاد افزود: بر اساس تحقیقات، کشور‌ها به سه منطقه با شیوع کم، متوسط و بالا تقسیم می‌شوند که ایران در منطقه‌ی با شیوع متوسط قرار دارد و برخی استان‌ها دارای شیوع بیشتری نسبت به خراسان رضوی هستند.
 
بیماری ام‌اس، یک بیماری سلسله اعصاب مرکزی است که به خاطر نقص عملکرد سیستم ایمنی ایجاد می‌شود و در آن غلاف‌های میلین سلول‌های مغزی آسیب می‌بینند و در نتیجه عملکرد عضلات، اعصاب و بینایی دچار اختلال شده و همچنین باعث خواب‌رفتگی، کرختی و نوعی فلج در اندام‌ها می‌شود.

هشتمین کنگره‌ی بین‌المللی ام‌اس نیز در مشهد برگزار شده بود و این برای دومین بار است که دانشگاه علوم پزشکی مشهد و انجمن ام‌اس خراسان رضوی میزبان این کنگره هستند.
 
انتهای پیام// م.ب
 

حضور ۳۰۰ مهمان از سراسر کشور و جهان در شانزدهمین کنگره بین المللی ام اس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر