کد خبر: ۷۱۳۳۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹

پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی ایندیپندنت با بیان اینکه دیگر چیزی برای تحریم در ایران باقی نمانده، تحلیل کرد کارزار فشار حداکثری دولت آمریکا علیه ایران شکست خواهد خورد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت در مطلبی به تاثیر عکس تحریم‌های آمریکا علیه ایران پرداخت و نوشت: حدود یک سال و نیم از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ایران [برجام] خارج شد و آن را بدترین معامله آمریکا نامید می‌گذرد. ترامپ پس از خروج یکجانبه از برجام به اعمال سیاست «فشار حداکثری» روی آورد؛ سیاستی که به باور تحلیلگران نتیجه عکس داشته و شکست خواهد خورد.

بر اساس گزارش این روزنامه، هدف دونالد ترامپ از اعمال سیاست فشار حداکثری، آوردن ایرانی‌ها پای میز مذاکره است، مذاکره‌ای که طبق سیاست‌های خودش باشد. با این حال، سیاست فشار حداکثری نتوانسته ایران را به سوی میز مذاکره سوق دهد، بلکه نتیجه عکس داشته است.

با وجود ادعا‌های دولت ترامپ، نشانه‌های اندکی مبنی بر کارکرد موثر فشار حداکثری وجود دارد. از نظر اقتصادی، ایران توانسته بخشی از ذخایر مالی خود را به کار بگیرد تا از تأثیر تحریم‌های آمریکا جلوگیری کند.

ایران حتی پس از نقض برجام از سوی آمریکا، به مدت یکسال به توافق هسته‌ای متعهد ماند. اما با بدعهدی طرفین اروپایی به تدریج تعهدات خود در قبال این توافق را کاهش داد. ایران روز چهار‌شنبه از آغاز گام چهارم کاهش تعهدات ایران در چهارچوب برجام خبر داد. کارشناسان معتقدند این دولت ترامپ است که این اختلافات را آغاز کرده و باید مسئولیت آن را برعهده بگیرد.

ایندیپندنت در پایان این گزارش آورده است: در حال حاضر، ترامپ و دولتش گزینه دیگری برای اجرا علیه ایران ندارند. دیگر چیزی برای تحریم کردن در ایران نمانده است.

آمریکا سال گذشته از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میان ایران و قدرت‌های جهانی خارج شد و تحریم‌ها علیه کشورمان را بازگرداند. در مقابل، ایران با کاهش تدریجی تعهدات خود در این توافق به این اقدام آمریکا و بدعهدی اروپایی‌ها واکنش نشان داد. 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر