کد خبر: ۷۱۳۸۵۸۸
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
کد خبر : ۷۱۳۸۵۸۸
گروه : یزد » یزد

مجری پروژه سامانه بهره ور شتر گفت: اپلیکیشن ساربان یار به عنوان سیستم همیار شتر داران در بافق رونمایی شد.

به گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  نادر اسد زاده مجری پروژه سامانه بهره ور شتر گفت: اپلیکیشن ساربان یار به عنوان سیستم همیار شتر داران با هدف تسهیل هویت گذاری، ارتباط با گله داران، ثبت مشخصات و رکورد گیری گله‌های شتر در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه کشور رونمایی شد.

او یکی از چالش‌های اساسی در شتر داری کشور را کمبود رکورد و ثبت مشخصات در شتر بیان کرد و افزود: اپلیکیشن ساربان یار با هدف تسهیل هویت گذاری، ثبت مشخصات و رکوردگیری گله‌های شتر در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک گوهانه کشور شهرستان بافق رونمایی شد.

او با بیان اینکه طراحی و توسعه این سیستم دسترسی به اطلاعات گله‌های شتر را افزایش می‌دهد ، ادامه داد: این اپلیکیشن می‌تواند بستر ساز توسعه پژوهش‌های کاربردی باشد و همچنین در تصمیم سازی شتر داری کشور موثر است.

اسد زاده با اشاره به اینکه با ایجاد ارتباط از طریق اپلیکیشن ساربان یار و ارائه آموزش‌های مهارتی، دانش شتر داران در بستر تلفن همراه افزایش می‌یابد،  تصریح کرد: این سیستم شامل پنل مدیریتی، اپلیکیشن و سرور مرکزی است.

او همچنین به قابلیت‌های این اپلیکیشن اشاره کرد و گفت:کنترل ورود کاربران، اطلاعات گلی گله و گله دار و تخمین وزن شتر بر اساس ابعاد بدن برخی از این قابلیت هاست.

اسد زاده تصریح کرد: ایجاد شبکه به منظور ارتباط شتر داران با همدیگر و مراکز آموزشی و تحقیقاتی می تواند زمینه افزایش بهره وری شتر داری در کشور را فراهم کند که در این راستا استفاده از تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات در شتر داری کشور ضرورت دارد.

مجری پروژه سامانه بهره ور شتر گفت: سیستم همیار شتر داران و اپلیکیشن ساربان یار از سوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با همکاری ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه کشور بافق راه اندازی شد.

انتهای پیام/ی

رونمایی از اپلیکیشن ساربان یار در بافق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر