کد خبر: ۷۱۴۱۹۵۰
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
کد خبر : ۷۱۴۱۹۵۰
گروه : یزد » یزد
برای اولین بار در کشور؛

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد گفت: اولین جشنواره ملی گردشگری معلولان آذر ماه امسال در شهر یزد برگزار می‌شود.

سپنتا نیکنام رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، با اشاره به برگزاری اولن جشنواره ملی گردشگری معلولان در یزد، گفت: در نظر داریم با برگزاری این رویداد فرهنگی و اجتماعی علاوه بر حساس‌سازی جامعه در این خصوص، زیرساخت‌های یزد برای حضور معلولان در جامعه را نیز ایجاد و تقویت کنیم.

او با بیان این که شرکت کنندگان این جشنواره ملی مسئولان و روسای انجمن‌های ضایع نخاعی کشور هستند، افزود: این رویداد فرهنگی و اجتماعی از ۱۰ تا ۲۰ آذر ماه امسال در شهر میراث جهانی یزد برگزار می‌شود.

نیکنام با اشاره به اینکه گردشگری برای معلولان فقط از نظر تفریحی اهمیت ندارد، اظهار داشت: یکی از مهمترین فرآیند درمانی برای یک فرد معلول هدایت و تشویق او به سمت سفر و گردشگری است.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد مناسب سازی فضای عمومی برای حضور پرشور معلولان را مستلزم عزمی ملی دانست و تاکید کرد: اولین جشنواره ملی گردشگری معلولین در استان یزد می‌تواند الگوی مناسبی برای دیگر شهر‌ها و استان‌های کشور در حوزه مناسب سازی فضای شهری باشد.

او افزود: علی‌رغم این که بودجه نقش موثری دارد ولی، همدلی و همراهی مستمر مردم و مسئولان نقش مهمی در تحقق اهداف و آرمان‌های بزرگ توسعه‌ای ایفا می‌کند.

نیکنام ادامه داد: با تصویب اعضای شورای شهر در بودجه سال ۹۸ شهرداری یزد ردیف مناسب‌ سازی معلولان ایجاد و برنامه‌ریزی گسترده و منسجم در خصوص این مهم به طور ویژه‌تری در دستور کار قرار گرفت که برگزاری این جشنواره از جمله اقدامات و برنامه‌های تدوین شده برای نهادینه کردن فرهنگ مناسب‌سازی معابر شهری و ابنیه تاریخی در شهر میراث جهانی یزد است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اقدامات و تلاش‌های شهرداری به ویژه معاونت خدمات شهری، گفت: خوشبختانه مناسب سازی فضا‌های شهری به خوبی در اولویت اجرایی این معاونت قرار گرفته و امیدوارم با تلاش‌هایی که به همین منظور در دستور کار است به نتایجی مطلوب و به عنوان یزد، شهر دوستدار معلول برسیم.

او با بیان این که یکی از نشانه‌های مترقی بودن جوامع مدنی توجه به حقوق اقلیت‌های مختلف است، ادامه داد: معلولان از جمله اقلیت‌های جامعه هستند که متأسفانه تاکنون آن طور که باید و شاید به حقوق آن‌ها توجه نشده و برنامه‌ریزی منسجم و مشخصی برای رفاه حال این گروه از جامعه تدوین نشده و یا تاکنون اجرایی نشده است.

انتهای پیام/ی

برگزاری  اولین جشنواره ملی گردشگری معلولان در یزد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر