کد خبر: ۷۱۵۱۷۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
کد خبر : ۷۱۵۱۷۳۹
وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

اسلامی گفت:طبق تفاهم نامه بین ایران و سوریه تاسیس ۳ شرکت دولتی مشترک در حوزه مسکن و خدمات مهندسی در دستور کار قرار گرفت.

تاسیس ۳ شرکت دولتی مشترک بین‌ ایران و سوریه/حضور شرکت های مستقل ایرانی برای سرمایه گذاری در سوریهبه گزارش  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، تفاهم نامه و سند راهبردی بین ایران و سوریه برای ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه به امضا رسید.

در حاشیه این مراسم محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه ما امروز در امتداد سند راهبردی بین ۲ کشور این تفاهم نامه و برنامه را اجرایی کردیم افزود: مهم ترین بخش این تفاهم نامه تاسیس ۳ شرکت دولتی مشترک بین ایران و سوریه است.

او با بیان اینکه این شرکت ها در ۳ محور از جمله زیر ساخت ها شهرسازی، مسکن و مشاور خدمات مهندسی است.

او توضیح داد: این فرصت طبق قوانین کشور سوریه ایجاد شده که شرکت های ایرانی بتوانند به صورت مستقل در کشور سوریه سرمایه گذاری کنند.

وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: رایزنی در باره گمرک، حمل ونقل و مسائل بانکی که در کمیسیون های مشترک پیگیری کرده بودیم با دستگاه مربوطه پیشرفت های مناسبی داشته است.

او یاد آور شد: روابط بانکی از طریق بانک ایران و سوریه و یا مدل الگویی بین بانک های مرکزی ۲ کشور توافق شده و همچنین تفاهم نامه گمرگی به زودی بین گمرکات ۲ کشور امضا می شود.

عضو کابینه دولت تصریح کرد: تأسیس دو شرکت از سوی دو طرف نکته مهمی است که یکی از آنها شرکتی متناظر با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ایران و دیگری، شرکت در حوزه اسکان است که نقش کارفرمایی را ایفا می‌کنند تا شرکت‌های ایرانی دارای رتبه و سابقه توسط شرکت‌های مشترک کار را دریافت کنند. 

اسلامی گفت: همچنین بحث ترک تشریفات و ضمانت نامه‌ها را دنبال می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ضمانت شرکت ایرانی را ما انجام می‌دهیم و با توجه به این مدل ساختارسازی، خود به خود ورود شرکت‌های ایرانی به این پروژه‌ها هموار می‌شود. 

اسلامی توضیح داد: اولویت های مربوط به احداث ۳۰ هزار واحد مسکونی و پروژه های دیگر در حوزه زیر ساخت به زودی از سوی کشور سوریه مطرح می شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ